Zoom krzaczy przy polskich literach.
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Zoom krzaczy przy polskich literach.

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny Zoom krzaczy przy polskich literach.

    Gdzie ustawić prawidłowe kodowanie, aby po wpisaniu polskich liter nie tworzyły się krzaczki?

  2. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.
    Pozdrawiam

  3. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wojsmol Zobacz wiadomość
    Witam
    Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.
    Dokładnie z tą samą wersją mam kłopoty. W miejscu polskich liter pojawiają sie jakieś arabskopodobne krzaczory. Ale coś widzę, że na tym forum raczej chyba na żadną pomoc liczyć nie można. Wątek ten stworzyłem dnia 04-09-2006, czyli już ponad 5 miesięcy temu, jak na razie bez żadnego odzewu. Zaczynam się powoli zniechęcać do Joomla.
    A tak na marginesie dodam, że w innych wątkach, w których też zabierałem głos też raczej nie ma żadnego odzewu. W związku z tym, to nie jest chyba przypadek. Jak na razie, to według mnie kiepskie tutaj wsparcie jest.

  4. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny



    Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka) wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.
    Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne) ...

    Pozdrawiam ludzi, którzy wspierają joomle ...
    Ostanio edytowane przez nowyr : 06-02-2007 11:46
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

  5. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka)
    Tylko, aby cokolwiek tutaj spróbować, to trzeba mieć trochę wiedzy w tej dziedzinie. I mi tego brak. Dlatego też szukam pomocy. Gdybym był w stanie sobie z tym poradzić, to sam bym już dawno sprawę załatwił. A nawet więcej, być może sam bym stworzył inny komponent galerii.
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.
    I to też już jest jakaś podpowiedź, chociaż jest to tylko "proteza". Zobaczę co z tego wyjdzie. Mam tylko pytanko. W jakiej konkretnie tabeli to robisz?
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne)...
    Chyba nie tylko. A jeżeli tak, to cienko z Joomlą będzie.
    Ostanio edytowane przez Fotograf : 06-02-2007 12:26

  6. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam

    No więc tak zmian dokonuje w tabeli 'jos_zoom' tzn. tam są tworzone zakładane przez nas galerie. Jeśli chodzi o polskie czcionki to stworzyłem sobie artykuł gdzie je wszystkie wypisałem i też ten artykuł otwieram z phpmyadmin-a tabela `jos_content` i potrzebne mi czcionki metodą kopiuj wklej przenoszę do danej kategorii. Oczywiście kategorie i podkategorie można tworzyć bezpośrednio w phpmyadmin-ie przez dodanie nowego pola do tabeli 'jos_zoom', ale trzeba z tym uważać ... Oczywiście to jest łopatologiczna metoda ale jak trzeba ...
    Co do samych znaków krzaków, to jest gdzieś info, że to jest problem z kodowaniem czyli zapisywaniem polskich znaków do bazy i pewnie trzeba by było trochę pogrzebać w kodzie komponentu.

    Pzdr.
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •