Zoom krzaczy przy polskich literach.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Zoom krzaczy przy polskich literach.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny Zoom krzaczy przy polskich literach.

    Gdzie ustawić prawidłowe kodowanie, aby po wpisaniu polskich liter nie tworzyły się krzaczki?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    11-08-2006
    Wpisy
    780
    Punkty
    78

    Domyślny

    Witam
    Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wojsmol Zobacz wiadomość
    Witam
    Mam ten sam problem w zoom_251rc2_wk30_Pl.
    Dokładnie z tą samą wersją mam kłopoty. W miejscu polskich liter pojawiają sie jakieś arabskopodobne krzaczory. Ale coś widzę, że na tym forum raczej chyba na żadną pomoc liczyć nie można. Wątek ten stworzyłem dnia 04-09-2006, czyli już ponad 5 miesięcy temu, jak na razie bez żadnego odzewu. Zaczynam się powoli zniechęcać do Joomla.
    A tak na marginesie dodam, że w innych wątkach, w których też zabierałem głos też raczej nie ma żadnego odzewu. W związku z tym, to nie jest chyba przypadek. Jak na razie, to według mnie kiepskie tutaj wsparcie jest.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny



    Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka) wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.
    Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne) ...

    Pozdrawiam ludzi, którzy wspierają joomle ...
    Ostanio edytowane przez nowyr : 06-02-2007 11:46
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Po przeczytaniu powyższej wiadomości pierwsze co to właśnie. No cóż mam ten sam problem 'zoom_251rc2_wk30_Pl' i krzaki przy polskich znakach ... ale jakoś nie narzekam. Do póki ktoś nie znajdzie rozwiązania (lub sami nie znajdziemy - może chociaż spróbujmy, a nie tylko krytyka)
    Tylko, aby cokolwiek tutaj spróbować, to trzeba mieć trochę wiedzy w tej dziedzinie. I mi tego brak. Dlatego też szukam pomocy. Gdybym był w stanie sobie z tym poradzić, to sam bym już dawno sprawę załatwił. A nawet więcej, być może sam bym stworzył inny komponent galerii.
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    wchodzę do phpmyadmin-a i poprawiam krzaki bezpośrednio w tabeli.
    I to też już jest jakaś podpowiedź, chociaż jest to tylko "proteza". Zobaczę co z tego wyjdzie. Mam tylko pytanko. W jakiej konkretnie tabeli to robisz?
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Osobiście dzięki joomli mam do dyspozycji potężnego CMS-a za free, z mnóstwem dodatków i to się liczy. A co do forum to przecież tylko miejsce dyskusji (no chyba, że masz wykupione wsparcie techniczne)...
    Chyba nie tylko. A jeżeli tak, to cienko z Joomlą będzie.
    Ostanio edytowane przez Fotograf : 06-02-2007 12:26

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam

    No więc tak zmian dokonuje w tabeli 'jos_zoom' tzn. tam są tworzone zakładane przez nas galerie. Jeśli chodzi o polskie czcionki to stworzyłem sobie artykuł gdzie je wszystkie wypisałem i też ten artykuł otwieram z phpmyadmin-a tabela `jos_content` i potrzebne mi czcionki metodą kopiuj wklej przenoszę do danej kategorii. Oczywiście kategorie i podkategorie można tworzyć bezpośrednio w phpmyadmin-ie przez dodanie nowego pola do tabeli 'jos_zoom', ale trzeba z tym uważać ... Oczywiście to jest łopatologiczna metoda ale jak trzeba ...
    Co do samych znaków krzaków, to jest gdzieś info, że to jest problem z kodowaniem czyli zapisywaniem polskich znaków do bazy i pewnie trzeba by było trochę pogrzebać w kodzie komponentu.

    Pzdr.
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    No więc tak zmian dokonuje w tabeli 'jos_zoom'
    Już przed tym, jak Ty ten tekst napisałeś, to mi udało się znaleźć tę tabelę.
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Jeśli chodzi o polskie czcionki to stworzyłem sobie artykuł gdzie je wszystkie wypisałem i też ten artykuł otwieram z phpmyadmin-a tabela `jos_content` i potrzebne mi czcionki metodą kopiuj wklej przenoszę do danej kategorii. Oczywiście kategorie i podkategorie można tworzyć bezpośrednio w phpmyadmin-ie przez dodanie nowego pola do tabeli 'jos_zoom', ale trzeba z tym uważać ... Oczywiście to jest łopatologiczna metoda ale jak trzeba ...
    Makabryczna robótka ręczna.
    U mnie to jednak nic nie daje. Po stworzeniu sobie artykułu w phpMyAdminie też mam krzaczki (±¡æÆêʳ£ñÑóÓ¶¦¼¬¿¯) , takie jak w tym wcześniejszym nawiasie. Jednym słowem dalej kicha, bo Twój sposób u mnie się w ogóle nie sprawdza.
    Jak masz ustawioną "Metodę porównywania napisów"?
    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Co do samych znaków krzaków, to jest gdzieś info, że to jest problem z kodowaniem czyli zapisywaniem polskich znaków do bazy i pewnie trzeba by było trochę pogrzebać w kodzie komponentu.
    Ale do tego, to trzeba się jeszcze troche znać na PHP.
    Ostanio edytowane przez Fotograf : 06-02-2007 13:50

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam

    Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy ). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki) ...

    Pzdr.
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy ). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki)...
    A czy zauważyłeś, że ten Twój sposób pokonania tego problemu ma jedną zasadniczą wadę? Są kłopoty z prawidłowym sortowaniem kategorii. Kategorie zaczynające się np. na Ą i Ł, w zależności od sposobu sortowania znajdować się będą z przodu lub na samym końcu, przed lub po kategoriach zaczynających się np. na G, M lub Z. Stwórz sobie kilka takich kategorii zaczynających się od różnych liter i zobacz jak to u Ciebie wygląda. Coś mi się tak jakoś wydaje, że chyba jednak mimo wszystko tego błędu nie zauważyłeś.
    Jednym słowem, doszliśmy do punktu wyjścia. Moduł wciąż jest nie do użytku. Co prawda pojawiły się polskie litery w kategoriach. Ale co z tego jak bynajmniej u mnie kategorie te są nieprawidłowo sortowane? Najpierw brane są pod uwagę takie litery, jak np. G, M i Z, a dopiero na końcu Ć, Ł i Ś. Jedna wielka kicha.
    Ostanio edytowane przez Fotograf : 06-02-2007 20:34

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam

    Oczywiście, że to rozwiązanie jest 'be' no ale cóż ... Narazie musi wystarczyć, tak jak mówiłem wcześniej nie mam zbyt wiele kategorii w galerii więc narazie sobie radzę ...
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •