Zoom krzaczy przy polskich literach. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 13 z 13

Temat: Zoom krzaczy przy polskich literach.

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2006
    Skąd
    szczecin
    Wpisy
    49
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Oczywiście, że to rozwiązanie jest 'be' no ale cóż ... Narazie musi wystarczyć, tak jak mówiłem wcześniej nie mam zbyt wiele kategorii w galerii więc narazie sobie radzę...
    Jak się ma 1 lub 2 kategorie, to rzeczywiście, nie ma to znaczenia. Ale w moim wypadku moduł ten jest w ogóle nie do użycia, bo ja w jednej z galerii mam obecnie 31 kategorii. W galerii zOOm miałbym jeden wielki burdel.
    Coraz bardziej zaczynam się zniechęcać do Joomla i dodatków do niego, w których jest cała masa błędów. Uważam, że po tylu sygnałach od użytkowników powinno się takie pliki z błędami całkowicie wywalać z Pobieralni, jako do niczego nieprzydatne.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr Zobacz wiadomość
    Witam

    Wiem, że pracy troszkę przy tym jest (ja mam krótkie opisy ). Ja właśnie używam takich znaków jak u Ciebie w nawiasie (bo tak zapisuje to baza). A kodowanie mam ustawione na latin1_general_ci (bo na takim mam polskie czcionki) ...

    Pzdr.
    Masz kompletnie źle ustawione kodowanie bazy a dokłdnie nazywa się to Metoda porównywania napisów, powinno być latin2_general_ci
    System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

    Kiedyś przy przeniesieniu bazy będziesz miał problem.

    Fotograf

    nie narzekaj na joomlę bo to nie wina CMSa ewentualnie komponentu zoom.... jak wchodzisz w phpMy admin i widzisz krzaki to może być to złe ustawienia kodowania na serwerze SQL i oraz samej aplikacji phpMy admin
    często się to zdarza na hostingach typu yoyo i innych pochodnych

    Zobacz czy otwierając bazę w phpMy admin są krzaki w innych tabelach czy tylko w tabeli jos_zomm, wybierz np jos_categories i zakładka przeglądaj. Zobacz czy treść sie wyświetla poprawnie czy krzaki.

    po ustaleniu tego będziemy szukać przyczyn.

    EDIT:

    a tak gwoli ścisłości zapoznaliście się z innymi tematami na forum ? np tym
    http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=4062

    co by nie wyważać już otwartych drzwi.
    Ostanio edytowane przez Alternativestudio : 06-02-2007 23:48
    Alternativestudio.eu
    Ubuntu - eZ Publish - Magento professional eCommerce

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Alternativestudio Zobacz wiadomość
    Masz kompletnie źle ustawione kodowanie bazy a dokłdnie nazywa się to Metoda porównywania napisów, powinno być latin2_general_ci
    System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci
    Witam

    Wiem że powinno być latin2_general_ci ale u mnie przy takim ustawieniu były krzaki na stronie ... A co do forum to staram się systematycznie przeglądać powstałe wątki ...
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •