[2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: [2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-09-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny [2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii

    Nie moge utworzyc nowej galerii nie mozna nic zapisac

    czy da rade utworzyc galerie z poziomu plikow?

  2. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-07-2006
    Wpisy
    88
    Punkty
    11

    Domyślny Odp: [2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii

    Witam

    Czy chodzi Ci o brak przycisku 'zapisz' nową kategorie i brak wyświetlania drzewa kategorii? Bo ja miałem taki problem ... Aby obejść ten problem edytowałem tabele jos_zoom (zawiera wykaz kategorii) w phpmyadminie ... Ale ostatnio coś grzebałem i moduł sie naprawił (być może miałem jakiś błąd w pliku config.)

    Pzdr.
    nowyr
    joomla-1.5.21
    Wersja MySQL: 5.0.77
    Wersja PHP: 5.1.6
    Serwer WWW: Apache

  3. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-09-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nowyr
    Czy chodzi Ci o brak przycisku 'zapisz' nową kategorie i brak wyświetlania drzewa kategorii? Bo ja miałem taki problem ...
    Pzdr.
    jesli ktos z was rozwiazal ten problem, bede wdzieczny za info.

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    09-09-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pbart
    jesli ktos z was rozwiazal ten problem, bede wdzieczny za info.
    na forum sie nie doszukalem odpowiedzi.
    ale po wlasnych kombinacjach - wszystko dziala
    po zamianie pliku zoom_config.php na orginalny, zmg zaczal dzialac porpawnie, teraz ponownie podmienilem plik napoprzedni zoom_config.php i... dalej wszystko dziala prawidlowo.
    dziwna sprawa, ciekawe jestem w czym tkwi problem.

  5. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-08-2006
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pomocy!!! Przypomnijcie sobie co robiliście, bo mam ten sam problem. Reinstalacja ZMG nie pomogła, żonglerka plikami config też nie, nawet javę przeinstalowałem na nowo i nic w żadnej z przeglądarek - a było ok.
    Jarecki_B12
    Joomla 1.5.9 PL

  6. #6
    Debiutant
    Dołączył
    09-09-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jarecki_B12
    Pomocy!!! Przypomnijcie sobie co robiliście, bo mam ten sam problem. Reinstalacja ZMG nie pomogła, żonglerka plikami config też nie, nawet javę przeinstalowałem na nowo i nic w żadnej z przeglądarek - a było ok.
    rozumiem ze problem polega na tym ze nie ma przyciskow 'utworz' anie nie wyswietla sie drzewo galerii?

    ja zaczlalem (tak jak napiaslem) od zmian w pliku config z zmg. po bezskutecznych probach zamienilem plika na orginalny i zmg zaczal dzialas poproawnie. sam jestem ciekawy w czym tkwi problem.
    ciekawe jak to sie zachowuje na innych wersjach javy?

  7. #7

    Domyślny

    Odgrzebuję ten temat, ponieważ mam też problem z brakiem możliwości tworzenia galerii (brak ikony Save). Po analizie poprzednich postów sprawdziem pole custom_order w tabeli zoom i mam jego typ varchar(20). choć zdaje się, że powinno być int(11) z domyślnym zerem. Ale ta zmiana nie pomoga, więc wróciem do orginalnego typu. Dodatkowo w czasie otwierania się okna Gallery manager wyskakuje windowsowe okienko z następującym napisem:

    Error type:LoadXML
    Description: Incorrect XML

    Używam TinyMCE i joomla 1.0.11
    O jaki XML może chodzić?

    Pogrzebaem na forum zoomfactory.com i znalazem coś co posunęo sprawę krok dalej choć nie do końca. Otóż w pliku "configuation.php in your Joomla! root directory" należao:

    "If you are having problems creating new albums (no save button) the solution could be really simple!

    you must set the $mosConfig_live_site var to 'http://yoursite.com', WITHOUT the www in front of it." To są cytaty.
    A pomogo o tyle, że nie mam już powyższego komunikatu (incorrect xml), choć dalej nie mam ikony "Save". I dalej nie mogę tworzyć galerii. Po lewej sronie gdzie powinny się pojawić galerie pozostaje napis "Loading". Klopot tylko, bo przy pomocy modulu logowania nie moglem się po tej zmianie zalogować na admina. Po przywróceniu "www" znowu moglem sie logować a i blad w zoom powrocil. Jak się nie odwrócić d-pa zawsze z tylu.

    Szukam dalej.....

    I znalazem następną rzecz, która komuś rozwiązaa problem (mnie niestety nie) A mianowicie jest plik components/com_zoom/www/ajaxcallback.php. Powinien mieć atrybut 755 (w niektórych wersjach bylo 744, ale 755 wydaje się bardziej logiczne). Nie wiadomo dokladnie z jakiego powodu nie zawsze instalacja poprawnie go ustawia pozostawiając 644 - co jest będne.

    Szukam dalej.....
    Ostanio edytowane przez tbalc : 30-12-2006 07:42

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    16-03-2007
    Skąd
    Żyrardów
    Wpisy
    115
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Czemu wchodząc do ustawień "zmg" mam trzy katalogi zaznaczone na czerwono i nie można zapisać ani nowych galerii ani nic zapisać w zmianach??
    Co należy zrobić aby poprawnie korzystać z tej galeri?
    Jakie prawa w katalogach i plikach ?
    Co należy zmienić??
    ciesz się rzeczami małymi, bo z czasem staną się dużymi

  9. #9
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Nie można dodawać galerii, brak przycisku

    Joomla 1,013 UTF-8 + zOOm Media Gallery 2.5.1 RC4 nie można dodawać kategorii galerii, brak przycisków i zamiast spisu galerii jest loading.... Natomiast w managerze mediów są przyciski. Czy może to jest związane z tym, że nieprawidłowo wyświetla się litera ą i ś mimo, że konwertowałem plik polish.php gżegzółką? Co może być problemem?

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    09-11-2006
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny podobny problem

    Mam dokładnie ten sam problem czy ktoś zna rozwiązanie bo już szukam i czytam, nadal niestety nic

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •