[2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: [2.5.1 RC2]Nie moge utworzy galerii

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #6

    Domyślny

    Odgrzebuję ten temat, ponieważ mam też problem z brakiem możliwości tworzenia galerii (brak ikony Save). Po analizie poprzednich postów sprawdziem pole custom_order w tabeli zoom i mam jego typ varchar(20). choć zdaje się, że powinno być int(11) z domyślnym zerem. Ale ta zmiana nie pomoga, więc wróciem do orginalnego typu. Dodatkowo w czasie otwierania się okna Gallery manager wyskakuje windowsowe okienko z następującym napisem:

    Error type:LoadXML
    Description: Incorrect XML

    Używam TinyMCE i joomla 1.0.11
    O jaki XML może chodzić?

    Pogrzebaem na forum zoomfactory.com i znalazem coś co posunęo sprawę krok dalej choć nie do końca. Otóż w pliku "configuation.php in your Joomla! root directory" należao:

    "If you are having problems creating new albums (no save button) the solution could be really simple!

    you must set the $mosConfig_live_site var to 'http://yoursite.com', WITHOUT the www in front of it." To są cytaty.
    A pomogo o tyle, że nie mam już powyższego komunikatu (incorrect xml), choć dalej nie mam ikony "Save". I dalej nie mogę tworzyć galerii. Po lewej sronie gdzie powinny się pojawić galerie pozostaje napis "Loading". Klopot tylko, bo przy pomocy modulu logowania nie moglem się po tej zmianie zalogować na admina. Po przywróceniu "www" znowu moglem sie logować a i blad w zoom powrocil. Jak się nie odwrócić d-pa zawsze z tylu.

    Szukam dalej.....

    I znalazem następną rzecz, która komuś rozwiązaa problem (mnie niestety nie) A mianowicie jest plik components/com_zoom/www/ajaxcallback.php. Powinien mieć atrybut 755 (w niektórych wersjach bylo 744, ale 755 wydaje się bardziej logiczne). Nie wiadomo dokladnie z jakiego powodu nie zawsze instalacja poprawnie go ustawia pozostawiając 644 - co jest będne.

    Szukam dalej.....
    Ostanio edytowane przez tbalc : 30-12-2006 08:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •