Blogi za pomocą K2
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Blogi za pomocą K2

  1. #1
    Marfish
    Gość

    Blogi za pomocą K2

    Chciałbym umożliwić swoim użytkownikom pisanie blogów. Zainstalowałem więc K2, gdyż przeczytałem, że ten komponent umożliwia stworzenie systemu blogów pod joomlą.
    Czy ktoś wie jak to zrobić? Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć podpowiedzi.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    K2 świetnie nadaje się do administrowania i zarządzania treścią od strony zaplecza, ale na pewno nie do pisania blogów. Od tego są inne, specjalnie przystosowane rozszerzenia i szablony.
    http://extensions.joomla.org/extensi...roduction/blog
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  4. #3
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    K2 ma swój system grup, musiałbyś jednego użytkownika przypisać do jednej grupy, tak samo jedna kategorię przypisać do jednej grupy.

    Możesz to zrobić jednym formularzem rejestracyjnym (napisanym samodzielnie), Do tego korzystasz z nadpisywania szablonem, dla formularza dodawania artykułu, żeby schować niepotrzebne opcje, dokonujesz zmian w pliku językowym.
    Webdeveloper do usług ;)

  5. #4
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    K2 ma swój system grup, musiałbyś jednego użytkownika przypisać do jednej grupy, tak samo jedna kategorię przypisać do jednej grupy.

    Chyba o tym myślałem...

    Możesz to zrobić jednym formularzem rejestracyjnym (napisanym samodzielnie), Do tego korzystasz z nadpisywania szablonem, dla formularza dodawania artykułu, żeby schować niepotrzebne opcje, dokonujesz zmian w pliku językowym.
    Zbyt zielony jestem aby sobie poradzić z czymś takim - niestety.

    ---------- Post dodany o 17:44 ---------- Poprzedni post był o 17:42 ----------

    Dzięki za tę wskazówkę. Wyczytałem gdzieś, że K2 umożliwia blogi, gdyby jednak okazalo się to nieprawdą to skorzystam z Twojej podpowiedzi Winnetou.

  6. #5
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Czy ktoś zrobił już u siebie blogi? Może jest gdzieś jakaś instrukcja - pomoc w tej sprawie?
    Zależy mi na tych blogach. Nie chcę jednak dodawać kolejnego komponentu, gdyż wierzę, że uda się to zrobić za pomocą K2.
    Chciałbym wszystkich zainteresowanych tematami blogów wciągnąć w tym miejscu w dyskusję. Miała by ona na celu opracowanie metody robienia blogów na joomla za pomocą K2.
    Efektem tej dyskusji będzie opracowanie takiej instrukcji.
    Myślę, że wielu ludziom się ta instrukcja przyda.
    Dla mnie głównym problemem jest formularz rejestracyjny o którym pisał w swym poście powyżej kolega moje
    Nie wiem jak taki formularz napisać ani gdzie go wstawić?

  7. #6
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    co masz na myśli mówiąc o blogach? k2 ma "wbudowane" strony autorów, pozwala na dodanie info o autorze ze skrótami do jego artykułów jako pozycję menu, moduły wspomagają prezentację piszących teksty; rozwiń - blogi, czyli ....

  8. #7
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Hm.
    Czyli sprawa jest rozwiązana.
    Proszę jednak podpowiedz mi bo zupełnie się nie znam i wszystko robię po omacku, gdzie są w K2 strony autorów i jak je uruchomić. Zauważyłem, że pojawia się moja strona jako administratora glówneg, natomiast strony użytkowników ze statusem autor nie funkcjonują u mnie.

  9. #8
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    1. pa -> menu -> wybierasz menu ->tworzysz pozycję -> k2 -> Przegląd artykułów autora ->Wybierz autora
    2. musisz wprowadzić odpowiednie ustawienie dla grupy użytkowników K2 w preferencjach komponentu , no i oczywiście autorzy muszą coś popełnić / wprowadzić dane rejestracyjne / avatar itp -jednym słowem wszystko co się ma na ich stronach znaleźć;
    polecam też dodatek rozszerzający możliwości prezentacji autorów

    ------------------------------------

    powiem Ci jeszcze, że propozycja @moje jest lepsza niż systemowe rozwiązanie; jeśli chcesz mieć na swojej stronie autorskie blogi - przemyśl ją; najpierw jednak zapoznaj się komponentem, trochę klikania przed Tobą
    Ostanio edytowane przez a_m : 10-08-2010 13:14

  10. #9
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    Dzięki Wielkie. Biorę się zatem do klikania
    Jak wszystko mi się uda zrobić i będzie działało, to tak jak obiecałem opracuję tekst instrukcji - oczywiście z wasza pomocą Myślę, że przyda się ona wielu ludziom.

  11. #10
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    10-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Skoro mowa o K2, to pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość, by po dodaniu komentarza do jakiegoś artykułu, moderator (lub twórca artykułu) otrzymywał maila z info w tej sprawie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Blogi o Joomla! [PL]
    przez PeFik na forum Off topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-08-2009, 10:48
  2. Mamblog - ostatnie "blogi"
    przez Silencenet na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-01-2008, 11:53
  3. Problem z pomocą w joomli
    przez raf-tv na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-06-2007, 16:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •