Wyrusze.pl - zwracam się z prośbą o ocenę wortalu... - Strona 3
Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 67

Temat: Wyrusze.pl - zwracam się z prośbą o ocenę wortalu...

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    Witam po reaktywacji.

    Zgodnie z waszymi radami templatka została zastąpiona, efekt można zobaczyć: http://www.wyrusze.pl/

    Rozbudowałem też nieco funkcjonalność strony. Teraz użytkownicy mogą dodawać artykuły i zdjęcia (po zarejestrowaniu).
    Planuję jeszcze dodać forum, katalog stron turystycznych (na Sobi2, oczywiście), może nawet pokuszę się o JomSocial, jednak to większej ilości wizyt, tak, aby witryna cały czas się rozwijała.

    Pozostaje mi zachęcić do odwiedzin i rejestracji. Liczę na dalsze wskazówki

    http://www.wyrusze.pl

    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Hola hola! Sprawdzałeś jak Twoja witryna wygląda pod Operą?
    Tak:
    moduły bocznych paneli

    Ten 'Badyl' ze stopki słabo się postarał.
    Stronka jest bardzo ciężka: 1108.78 kB !

    BTW: W czym masz hosting? (Możesz odpowiedzieć na PW, żeby nie było reklamy)

    EDYCJA:
    2 x wczytana ta sama wersja jQuery po 70.63 KB - nie ma slide-ów i menu działających na mootools skoro i tak jest on wczytywany?
    Ostanio edytowane przez KejeN : 25-08-2010 19:47

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  4. #23
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    się @KejeN czepiasz badyla; oryginalne demo - nie lepsze: http://byjoomla.com/venus/

  5. #24
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    To bardzo fajny szablon, już go widziałem wcześniej i z daleka rzucił mi się w oczęta. Ludziom też się spodoba (tak myślę). W Operze i w Mozilli zbyt duża ilość pozycji w górnym menu powoduje, że nie widać ostatnich. O innych rzeczach napisał KejeN

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    Coż.

    Ten "Badyl" to po prostu ja, ale na pewno skojarzyliście go z moim forumowym nickiem.

    Templatka jest wg mnie technicznie słaba. Jak kolega wyżej wspomniał, nawet jej demo na BJ dłuuugo się ładuje. To samo jest zresztą u mnie. Możecie podzielić się jakimiś radami jak przyśpieszyć działanie strony? Czy jest jakaś opcja kompresowania templatki, bo "kompresja stron" w "Konfiguracja globalna" jest włączona, a FireBug dalej pokazuje niespakowane pliki. Co robić w związku z tym?

    Nawet jak wyłączam moduły z górnego przedziału witryny, to i tak wszystko chodzi wolno... tyle, że ładnie wygląda...

    Hostingiem nie ma się co chwalić - razem z domeną mam ją na AZ.pl .
    Na początku było fajnie, teraz zauważam, że moje strony nie działają np. przez 5 min - ot tak... Po kilku min wszystko ok...

    Pozdrawiam i liczę na kontynuowanie wątku.

  7. #26
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    @badyllek1993: Odnoszę wrażenie,że nie rzuciłeś okiem na screen-a jakiego załączyłem kilka postów wyżej. Bo tak naprawdę wygląda u mnie na Operze:
    screen

    No tak oryginalne demo nie ładuje się jakoś szybko, ale i tak demo jest 3 razy lżejsze i waży przyzwoicie - zapewne na Twoim serwerze to czyste demo wczytywałoby się w mgnieniu oka. Jest masa sposobów na przyspieszenie ładowania się strony. Podstawowe z nich to zminimalizowanie ciężaru strony i ilości żądań http o ile to drugie masz OK to pierwsze jest co najmniej 2 razy za duże.
    Jak już wcześniej wspomniałem 2x wczytywana biblioteka jQuery - identyczna wersja jedna z nich wczytywana przez szablon druga przez moduł 'mod_bj_dropdown_menu' - sprawdź w ustawieniach tego modułu czy da się wyłączyć wczytywanie jQuery. A jeszcze lepiej zrezygnuj z menu na JS na rzecz zwykłego kaskadowego.
    O ile to możliwe znajdź slideshow na mootools i wtedy zrezygnuj z jQuery bądź jeśli nic na stronie nie korzysta z mootools-a to zrezygnuj z niego.
    Skaluj grafiki w artykułach i nie mówię tu o nadaniu im atrybutów wysokości i szerokości bo to masz, ale o skalowaniu do takich rozmiarów w jakich są wyświetlane w artykule przed wrzuceniem - teraz niektóre grafiki mają nawet po 90 KB.
    Korzystaj z narzędzia test.watchscript.pl - może i nie jest ono miarodajne ale pokazuje ile waży strona i ile poszczególne jej elementy.
    Skoro masz już FireBug-a to doinstaluj do niego narzędzie Page Speed i kieruj się jego sugestiami by uzyskać jak najwyższy wynik punktowy.
    Ostanio edytowane przez KejeN : 26-08-2010 12:04

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  8. #27
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    Kolego KejeN - serdecznie dziękuję za pomocne rady.

    Screena widziałem. Tylko pytanie co mam dalej z tym zrobić?

    Coż. Zacząłem od optymalizacji grafiki. Strona ważyła 1100KB, teraz jest niecałe 700. Wynik w FireBug'u zmienił się o jeden punkt (66).
    Wszystkie biblioteki jQuery są wyłączone w modułach, jednak dalej pokazuje, że je wczytuje... Dziwne. Jak to cholerstwo manualnie wyłączyć?

    Przeprowadziłem następujący eksperyment. Wyłączyłem wszystkie 3 górne moduły - strona schudła o +/- 250 KB, jednak po kilkukrotnym odświeżeniu dalej ładowała się długo. Zaskakujące dla mnie jest to, ze na http://test.watchscript.pl/ ładowanie zajmuje średnio 4-5 sek, a w przeglądarce pasek ładowania kręci się co najmniej 20 sekund...

    Pozdrawiam.

  9. #28
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Test watchscript pokazuje z jaką prędkością Twój serwer wysyła stronę a u użytkownika jest to jeszcze uzależnione od jego łącza.
    jQuery masz już jedną i z racji jej położenia: "/templates/bj_venus/func/jquery-1.4.2.js" wnioskuję, że wczytywana jest przez index.php szablonu.
    Co do wyglądu nie wiem co mogę na to poradzić po prostu szablon jest tak napisany (źle) bo i w demo jest to samo na Operze.
    EDYCJA:
    W operze też tło sub pozycji górnego menu nie dopasowuje się do ich ilości - ma zawsze ten sam wymiar.
    Ostanio edytowane przez KejeN : 27-08-2010 11:31

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    26-08-2010
    Wpisy
    5
    Punkty
    11

    Domyślny

    Hallo Badylek!
    Wlasnie cie odwiedzilam. O wskazowkach technicznych nie mam pojecia, ale pomarodzic przeciez moge..
    Organizacja : na tak - przejrzyscie, latwo, ladujesz od razu tam gdzie chcesz -ode mnie plus.
    Wystroj : na nie - dla mnie troche jakby dziecinny, kwestia smaku - ode mnie nic.
    I znalazlam takie cos: Pstrykam z glownej strony na menü ZWIERZETA, czekam , pokazuje sie znowu strona startowa, dopiero mysle, wracam znowu na ZWIERZETA i dopiero odkrywam submenü : podroz ze zwierzakami i znowu klikam i znowu czekam, az sie otworzy. A to wszystko trwa bardzo dlugo.
    Nie byloby lepiej gdyby uzytkownik naciskajac na ZWIERZETA od razu byl zmuszony do wybrania opcji : podroz ze zwierzakiem. ( Co do tego artykulu - kiedys byly ksiazeczki, dzis sa czipy), warto by bylo podac zrodla, gdzie mozna zasiegnac dokladnej informacji na ten temat.urzad wet albo cos takiego.
    I dlugo sie czeka , az sie wszystko pojawi.
    Wiem, baba to marudzi. Ale to wlasnie baby planuja wiekszosc urlopow, wiec lepiej by bylo gdybys im ulatwil .
    Jestem po fachu, hihi.

  11. #30
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-03-2010
    Wpisy
    65
    Punkty
    12

    Domyślny

    KejeN, czy jest jakaś możliwość, aby ten szablon poprawić (potrafiłbyś?)? Tak, żeby był lekki i prawidłowo wczytywany na wszystkich przeglądarkach? Czy lepiej będzie zlecić zbudowanie nowej templatki od początku? Kurde, myślałem, że sprawy techniczne będą już z głowy, jednak nie...

    Katarina, serdecznie dziękuję za długą i wyczerpującą wypowiedź. Twoje rady na pewno wezmę pod uwagę, właśnie dlatego założyłem taki wątek, aby poznać opinie innych. Propo artykułów, to poprostu zleciłem ich napisanie. Szczerze, to nawet ich nie czytam, od razu umieszczam na stronie... To tak na boku.
    Mam nadzieję, że zaplanowanie następnego urlopu będzie przyjemnością z serwisem Wyrusze.pl ... Szczególnie dla "bab".

    Pozdrawiam i szczerze dziękuję za posty!

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Prośba do Was o ocenę strony
    przez szoszon1 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post/autor: 23-07-2010, 12:32
  2. Prośba o ocenę
    przez Michalo1994 na forum Off topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-04-2010, 11:54
  3. Prośba o ocenę mojej strony i wskazówki
    przez o2o2-86 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 00:43
  4. Prośba o ocenę strony
    przez dekonrado na forum Off topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-10-2009, 20:24
  5. Prośba o ocenę wyniku
    przez kgonta na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-09-2009, 08:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •