Przenoszenie sekcji z artykulami miedzy Joomlami
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Przenoszenie sekcji z artykulami miedzy Joomlami

  1. #1

    Domyślny Przenoszenie sekcji z artykulami miedzy Joomlami

    Witam, jak mozna eksportowac jakas sekcje ze wszystkimi kategoriami i artykulami do Joomli na innym serwerze?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Poprzez przeniesienie tabel z jednej do drugiej bazy danych.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3

    Domyślny

    No dobrze, a tak torszkę bardziej opisowo? nie koniecznie krok po kroku ale troche wiecej zdan jak to zrobic

    Czyli export tabeli jos_sections? tak?

    No dobra, a jesli obie bazy maja te same nazwy tabeli i wsykakuje blad ze tabela juz istnieje?
    Probowalem cala baze importowac zmieniajac wszedzie nazwe uzytkownika na taka jaka jest w nowej bazie, tez jakis blad wyskoczyl z kodem uni, a baza niby jest w phpmyadmin a joomla nie widzi z niej danych.

    edit: // połączyłem wypowiedzi po usunięciu postów użytkownika @moje
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 11-08-2010 10:40

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    110
    Punkty
    14

    Domyślny

    Albo użyj komponentu mtwMigrator

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Do prawidłowego wyeksportowania wybranej sekcji wraz z jej wszystkimi kategoriami i artykułami należy przede wszystkim zacząć od zrobienia kopii zapasowej docelowej bazy danych. Jeśli nie całej bazy, to przynajmniej tych tabel w których będzie nasza ingerencja. Mowa o tabelach jos_sections, jos_categories i jos_content. Bywa, że w tabeli jos_categories znajdują się rekordy nie związane z treścią artykułów i dotyczące innych komponentów, które też używają podziałów na kategorie. Należy to uwzględnić usuwając jakiekolwiek tabele lub rekordy planując importować w ich miejsce inne dane.

  7. #6

    Domyślny

    Zrobiłem na 2 sposoby, polecanym komponentem i kopiowaniem tabel. Jednak joomla podlaczona pod nowa baze danych nie widzi zadnych zmian. (jest swiezo instalowana, po imporcie nie ma roznicy)

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Powstaje pytanie, czy to Joomla! nie widzi, czy też Ty, jako administrator tego nie widzisz? Jeśli import danych został przeprowadzony i w bazie danych są tabele, potwierdzające istnienie w nich potrzebnych treści, to powinny być one widziane przez Joomla!. Natomiast Twoim zadaniem jest określenia miejsca ich wyeksponowana. Jeśli mają być widoczne bezpośrednio na stronie frontowej, to należy to też ustawić w każdym z artykułów lub zaimportować tabelę jos_content_frontpage, w której są określone artykuły (ich ID i kolejność wyświetlania), przewidziane do pokazywania na stronie startowej. Dostęp do innych artykułów należy określić w odpowiednich odnośnikach bądź w menu.

  9. #8

    Domyślny

    Ani Joomla, ani administrator. Opiszę może jak to zrobiłem, to może w tym było coś nie tak. Zainstalowałem świeżą Joomlę na jeden serwer podłączony do bazy 18. Wyeksoportowałem tabele content, category, sections, menus, menutypes z bazy 5. W bazie 18, usunalem te tabele i zaimportowałem wszystkie tabele. Wszedłem w administracje joomli 18 i wygląda dalej jak po instalacji, brak sekcji, artykułów, kategorii itp. Upewniłem się czy na pewno pod bazę 18 jest podłączona.

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A cache wyczyszczony?
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Rozpracowujemy tą sprawę na PW, zauważyłem, że import objął tylko strukturę tabel a nie ma w nim całej treści. Wyjaśniam to koledze na PW, bo tam się skontaktowaliśmy aby zbadać samą bazę, która kolega mi był uprzejmy podesłać. O wynikach poinformujemy tutaj.

    Edycja.
    Mimo , iż o to prosiłem, kolega @Keyvee zapomniał wspomnieć, że przynajmniej tu poruszany problem ma już załatwiony. Tak więc informuję w swoim imieniu moderatora działu o możliwości zamknięcia tego tematu. Załączam od siebie (autor postu zapomniał o tym) wyrazy uznania dla osób wypowiadających się w tym wątku.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 12-08-2010 08:31

Podobne tematy

  1. Pomost między Joomlami
    przez Bartek_F na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 01-03-2010, 17:41
  2. menu z najnowszymi artykulami
    przez mlodyinwestor na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-01-2009, 18:12
  3. Problem z edytorem - artykulami
    przez gregi1 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-12-2007, 12:41
  4. Problem z artykulami na stronie głównej
    przez squordek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 12-08-2007, 01:49
  5. Kontrola nad artykulami
    przez Smigacznr1 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-07-2007, 22:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •