"Rozwijany" tekst
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: "Rozwijany" tekst

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny "Rozwijany" tekst

    Witam!
    Postanowiłem na stronie umieścić coś w rodzaju "FAQ". Chciałem zapytać, czy istnieje moduł, ewentualnie inny sposób, by osiągnąć to, co na TEJ stronie. Chodzi mi o taki rozwijany tekst.
    Da się?

    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241
    oj tak dużo tego, kilka na JED można znaleźć
    np. http://demo.icetheme.com/extensions/iceaccordion.html (że tak powiem z nowości)

    a tu link pobierz: http://icetheme.com/Download-Extensi...on-V1.5.0.html

    zapraszam na bloga
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki wielkie
    Plusik

    EDIT: Zauważyłem, że jeżeli artykuł jest "nieprzypisany" moduł nie chce go wyświetlać. Da się coś na to zaradzić? Na przykład innym modułem?
    Ostanio edytowane przez Max00 : 12-08-2010 15:58

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    oj, niech Max tak nie kombinuje, kategorie nie gryzą, hihi
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie, że w pewnym sensie gryzą, bo jeżeli chcę zrobić z tego FAQ, to musiałbym stworzyć do tego sekcję i kategorię. Na mojej stronie będzie tak, że wszyscy użytkownicy będą mogli pisać artykuły, bez zatwierdzania przez administratora. Dostaną do dyspozycji edytor joomlowski, lekko podrasowany tak, żeby nie mogli wybrać publikacji na stronie głównej itp. Niestety nie da się (lub nie potrafię) zablokować kategorii w jakich użytkownicy mogą pisać, więc jeżeli stworzę sekcję i kategorię FAQ umożliwię im pisanie w tej sekci. Wiem, jest to lekko skomplikowane, ale niestety, nie mogę inaczej. Więc albo ktoś pomoże mi znaleźć moduł działający w ten sposób z artykułami nieprzypisaymi, lub jakikolwiek inny moduł, który całkowicie zasąpi to zestawienie (coś jak moduł html).

    Pozdrawiam!
    Ostanio edytowane przez Max00 : 12-08-2010 22:26

  7. #6
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Max, zatem musisz poszukać taki komponent który umożliwi dodawanie artykułów tylko do jednej kategorii & sekcji. Było na forum, oraz u mnie na blogu, jakiś czas temu.
    Albo jeśli masz środki, znaczy się zielone, możesz kupić komponent do FAQ-a, który rozwiąże twoje problemy, no ew. poza spolszczeniem, które będziesz musiał zrobić, jeśli takowego brak.
    Rzuć okiem na JED: http://extensions.joomla.org/extensi...umentation/faq
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  8. #7
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    @Max00 polecam Ci ten plugin łatwo dzięki niemu uzyskasz efekt rozwijanego tekstu w jednym artykule.

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Poszukałem troszke i znalazłem wybawienie. Napiszę o nim, bo może komuś się przyda, a moduł genialny.
    Mianowicie chodzi o moduł, który nazywa się... Accordion Modules. Tak.
    JED - Accordion Modules
    Wystarczy zainstalować moduł, umieścić w odpowiedniej pozycji, gdzieś na środku strony i ustalić pozycję wewnętrzną, na przykład FAQ.
    Jak stworzyć zagadnienie w takim FAQ? Tworzymy moduł html, jako tytuł wpisujemy pytanie, treść tego modułu to odpowiedź na to pytanie. Następnie umieszczamy ten moduł w takiej pozycji, by wyświetlił się w naszym akordeonowym module, czyli napisana wyżej pozycja - FAQ.
    Prawda, że proste? Nie trezba robić żadnych artkykułów, sekcji i kategorii, wszystko wygląda profesjonalnie i schludnie. A że kupa modułów w zapleczu? Albo kupa modułów, albo artykułów. Jakieś poświęcenie musi być ;)

    Skomentujcie mnie ;)

  10. #9
    Bywalec KejeN awatar
    Dołączył
    05-05-2009
    Skąd
    lubelskie - chwilo trwaj:)
    Wpisy
    484
    Punkty
    75

    Domyślny

    Widzę, że niestety nie kliknąłeś w mojego linka.
    Wcale nie jesteś zmuszony publikować ileś tam modułów ani nie wiadomo ile artykułów.
    Gdybyś kliknął wiedziałbyś, że załatwia tą kwestie jeden plugin i jeden artykuł - całe FAQ piszesz w jednym artykule.
    Rób jak chcesz, ale miej na uwadze, że każde wywołanie artykułu/modułu to ileś tam zapytań do bazy danych a teraz pomnóż to 'ileś tam" razy liczbę opublikowanych przez Ciebie pytań/odpowiedzi w FAQ i wyjdzie Ci, że rozwiązanie jakie zastosowałeś nie jest delikatnie mówiąc najrozsądniejsze.

    Pozdrawiam serdecznie a do młodzieży "Elo ziomy!" , KejeN
    Wiem, że to mało prawdopodobne abym mógł w czymś pomóc ale jeśli tak się zdarzy uśmiechnij się do mnie (+)

    Jeśli czegoś nie wiesz poszukaj na: wiki.joomla.pl

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mhm. W taim razie sprbuję twojego linka. Nie jest tak, że nie widziałem co napisałeś. Tzn nie do końca. Znalazłem to swoje rozwiązanie i w momencie gdy pisałem swojego posta, Ty oraz PeFik napisaliście swoje. Gdy zatwierdziłem okazało się, że pisaliście. Wszedłem na Twój link, ale pomyślałem, że skoro praca jest gotowa, to nie trzeba niczego zmieniać i zostawiłem ten dodatek w spokoju. Jednak masz rację - duża ilość modułów, to duże obciążenie serwera przy dużym ruchu. Wypróbuję ten dodatek i dam znać.
    Plusik oczywiście leci za pomoc ;)

    EDIT: Mój problem jest taki, że mam zainstalowany Community Builder. Jeżeli napiszę nowy artykuł i ustawię jako FAQ, to będzie mi pisało "napisane przez - Administrator". Trzeba przyznać, że to wygląda dziwacznie.
    Istnieje taki plugin, który odsyła do profilu, ale można wybrać ID artykułów, w których nie chcę używać tego pluginu?
    Ostanio edytowane przez Max00 : 13-08-2010 12:07

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 19:06
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-03-2010, 13:09
  3. Parametr pola "tekst zamiast wiecej"
    przez BogdanH na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 28-12-2008, 14:34
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 15-10-2008, 18:26
  5. [pytanie] usuwanie pola "główny tekst"
    przez keicaM na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-04-2006, 05:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •