jak zaktualizować joomla?? - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 30 z 30

Temat: jak zaktualizować joomla??

  1. #21
    Nowicjusz FFK_TV awatar
    Dołączył
    19-10-2012
    Skąd
    ze światła ...
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Możesz podać linki, bo znalazłem tylko link do wersji 1.6 z przejściem na 2.5, a doczytałem, żeby to zrobić stopniowo, najpierw z 1.5.7 na 1.5.26, a potem na 2.5.x.
    Nie we wszystkim się tu i w samej Joomli rozeznaję jeszczę , więc prosze o wyrozumiałość i pomoc.
    Odwiedź:
    www.ffk.org.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Najpierw zaktualizuj swoją wersję do 1.5.26 a potem dopiero martw się tym, co zrobić dalej. Przejscie z 1.5.26 na 2.5 to nie aktualizacja tylko migracja, a to już nieco wyższa szkoła jazdy dla nowicjusza.

  4. #23
    Nowicjusz FFK_TV awatar
    Dołączył
    19-10-2012
    Skąd
    ze światła ...
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak , tak - dlatego najpierw aktualizacja, a potem migracja - kolejność wykonywania działań .
    Dzięki za pomoc .
    Odwiedź:
    www.ffk.org.pl

  5. #24
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2018
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Aktualizacja

    Witam. Odświeżę kotleta... mam stronkę na Joomli, czy mogę robić aktualizacje wg tabeli z systemu...jak na foto. Czy te komponenty, dodatki, pakiety są darmowe czy ekstra płatne...
    Attached Images Attached Images

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez albertuss Zobacz wiadomość
    Czy te komponenty, dodatki, pakiety są darmowe czy ekstra płatne...
    Czy prosisz o to, żeby ktoś za Ciebie usiadł i posprawdzał, które z rozszerzeń jest płatne, a które bezpłatne? I czy sądzisz, że gdy spróbujesz uaktualnić rozszerzenie płatne, to zostanie ono zaktualizowane? Może sprawdź najpierw, a potem pytaj?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2018
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pytam bo nie mam zielonego pojęcia o tym. Wszedłem w jedną z zakładek i zobaczyłem ze jest tyle aktualizacji wiec grzecznie pytam. Nie wiem nawet gdzie co sprawdzić czy płatna czy nie. Chodziło mi o odpowiedz np możesz robić aktualizacje jeśli coś jest płatne to się nie zaktualizuje itd lub wg kolejności ze zdjęcia instalujesz 2 lub 3 aktualizacje z reszta może być różnie. Również można zadać pytanie czy coś takiego robiłem, bo wcześnie trzeba robić archiwizację itd. Pisałem na wielu forach w różnych tematach a Pan administrator zamiast coś pomoc to chyba nabija dobie licznik wpisów. Szkoda ze nie można odejmowanie punktów. Strona mi dział i bez aktualizacji, wiec mogę sobie to darować.

  8. #27
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    680
    Punkty
    48

    Domyślny

    @albertuss nie uzyskasz odpowiedzi na podstawie zrzutu ekranu. I nie jest to niegrzeczność admina a brak informacji z twojej strony. Dodatkowo nikt nie będzie sprawdzał czy dany dodatek jest płatny czy nie. Ja nazwał bym to inaczej to jest lenistwo z twojej strony lub brak chęci zapłacenia osobie która zajmuje się tym zawodowo.

  9. #28
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drogi Kolego.
    Po pierwsze. Prowadzenie strony internetowej to ODPOWIEDZIALNOŚĆ, polegająca między innymi na tym, że się wie, co się ma, czym się zarządza i zna się co najmniej podstawowe powinności. Oczywiście, jak się nie wie, jak się nie zna, to skądś trzeba się dowiedzieć. W dzisiejszym świecie to wcale nie takie trudne. I niekoniecznie trzeba zaczynać od zadawania pytania na forum internetowym (choć po to także są fora).

    Dlaczego nie trzeba zaczynać od pytania na forum? Bo mamy inteligentne wyszukiwarki. Wystarczy wpisać słowa kluczowe i otrzymujesz wcale niemało całkiem dobrych odpowiedzi.
    http://lmgtfy.com/?q=joomla+aktualizacja+oprogramowania
    Zapewne nie na wszystkie pytania uzyskasz odpowiedź, ale wtedy właśnie skorzystasz z forum.

    Po drugie - skoro twórcy systemu pokusili się o funkcję przypominacza o aktualizacjach oprogramowania, to widocznie jest to z jakichś względów ważna kwestia. Możesz nie wiedzieć, dlaczego to jest ważne. Ale tego się również można dowiedzieć. Korzystajac z tej samej metody. Oczywiście, możesz poczekać, aż sprawdzisz na sobie przysłowie o Polaku, co mądry po szkodzie. Tylko nie przychodź wtedy z płaczem, ze strona Ci nie działa.

    Po trzecie - skoro już korzystasz z forum, to odnoś się do tych, co reagują na Twoją potrzebę z należytym szacunkiem. Przede wszystkim, doczytaj, co Ci w odpowiedzi przekazano. A przekazałem Ci co najmniej trzy informacje. Pierwszą, że jeśli spróbujesz zaktualizować płatne rozszerzenie, to aktualizacja się nie uda. Sprawdziłeś? Drugą, że "najpierw sprawdź, a potem pytaj". Czyli, że spokojnie może polecić aktualizację nawet wszystkiego, co tam masz. Wiele rzeczy by Ci się zaktualizowało i nie musiałbyś zadawać na forum pytania, które - co tu owijać w bawełnę - dowodzi po prostu ignorancji. I trzecia informacja, że skoro nie wiesz, które rozszerzenie jest płatne, a które bezpłatne i jakie są warunki ewentualnej płatności, to możesz się dowiedzieć tego sam. Zwłaszcza, że podano Ci na tacy adresy serwerów aktualizacji. Oczywiście, mogłeś też skorzystać z metody, którą już opisałem wcześniej.

    Zatem, Szanowny Kolego - wbrew temu, co się w Twojej głowinie kolebie - otrzymałeś na swoje pytanie rzeczową odpowiedź plus - może niekoniecznie przyjemnie odczuwaną reakcję na niedotrzymanie jednej z zasad korzystania z forów internetowych: "zanim założysz nowy wątek poszukaj rozwiazania na własną rękę".

    Ale ja to rozumiem, skoro sądzisz, że "Pan administrator zamiast coś pomoc to chyba nabija sobie licznik wpisów". Typowa argumentacja pewnego typu osobników.

    Przypomnę Ci jeszcze na zakończenie, że niezależnie od tego, czyś się z regulaminem forum zapoznał, czy nie, to jest w nim i taka deklaracja: "rozumiem, że na Forum mogę przedstawić swój problem, licząc, iż znajdzie się ktoś, kto zechce mi pomóc, ale nie mogę od nikogo żądać pomocy, ani formułować pod czyimkolwiek adresem pretensji z powodu czy to treści, czy formy wypowiedzi".

    Pozdrawiam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    12-04-2018
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rkonik Zobacz wiadomość
    @albertuss nie uzyskasz odpowiedzi na podstawie zrzutu ekranu. I nie jest to niegrzeczność admina a brak informacji z twojej strony. Dodatkowo nikt nie będzie sprawdzał czy dany dodatek jest płatny czy nie. Ja nazwał bym to inaczej to jest lenistwo z twojej strony lub brak chęci zapłacenia osobie która zajmuje się tym zawodowo.
    Z ta wypowiedzią się zgodzę a szczególnie z ostatnim zdaniem. Tylko po co zakładać wszelakie fora internetowe o różnej tematyce. Kiedyś zapytałem jak zmienić klocki w audi A6. Czy to łatwe. Nie dostałem odpowiedź idź do mechanika czy do aso. Dostałem informacje co i jak z grubsza. Po to są fora chyba... czy dla specjalistów różnego rodzaju do wymieniania się informacjami, a nie dla szarego zwyklego czlowieka. Historia jest tak ze firma profesjonalna zrobiła stronkę gruba kasę wzięła i na tym się skończyło. Obiecywali wsparcie. Dosłownie obiecywali. I co szukać następnego naciagacza...wiec myślałem ze może coś na własną rękę zrobię. Spodziewałem się innej odpowiedzi, a nie zniechęcenia itd. Ale dziękuję za wszelkie info.

  11. #30
    Wyjadacz
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    680
    Punkty
    48

    Domyślny

    @albertuss
    Spodziewałem się innej odpowiedzi, a nie zniechęcenia itd.
    Nie widzę tutaj zniechęcenia wręcz przeciwnie. Weź się w garść i do roboty. Przykro mi że trafiłeś na nieuczciwą firmę lub osobę, która obiecała Ci złote góry. Rzeczywistość jest taka, że wszelka opieka nad stroną jest płatna w mniejszym lub większym stopniu. Dlatego jeżeli dostałeś jakieś obietnice to powinieneś od nich to egzekwować a nie przerzucać tą sprawę na forum.
    Osobiście często trafiam na osoby i firmy które kupią szablon, kupią dodatki lub nawet nie muszą bo dodatki są już w tym szablonie i potrafią to zainstalować. Obiecują dużo, biorą dużo za coś takiego a jak dojdzie do sytuacji awaryjnej to nie ma pomocy z ich strony. Rozpływają się.
    Dlatego weź do ręki umowę i egzekwuj jej warunki i tyle.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Phoca Gallery jak zaktualizować?
    przez hizel na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 04-05-2010, 11:30
  2. jak zaktualizować Joomleague pod Joomla 1.5??
    przez sunpietro na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-11-2008, 12:11
  3. Jak zaktualizować JoomlęPE 1.0.12 do najnowszej?
    przez Bono na forum Joomla Power Edition
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 14-11-2008, 04:27
  4. Jak zaktualizować Joomla do 1.5?
    przez atb80 na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 14-06-2008, 13:46
  5. Jak zaktualizować komponent ?
    przez gielo na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-04-2006, 00:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •