"migracja" z czystego html + php na joomla
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: "migracja" z czystego html + php na joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-08-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny "migracja" z czystego html + php na joomla

    Jestem tu nowy i potrzebuję kilka podpowiedzi żebym wiedział jaki temat mam dalej drążyć.

    Mam witrynę www, nie jest to nic mocno skomplikowanego, głównie php + mysql, odrobina js. W tej chwili zainteresowałem się joomla i ze względu na chęć odświeżenia i dalszej rozbudowy (ale "standardowymi komponentami" np. aktualności itp.) szukam sposobu żeby to jakoś przenieść na gotowy CMS.

    Strona składa się z logowania, formularza zbierającego dane i zdjęcia, skryptu który te zdjęcia obrabia (z użyciem biblioteki GD), wyszukiwarki i strony który wyświetla wyniki wyszukiwań a potem dane z formularza.

    No i teraz pytanie jak to zrobić (no w ogóle czy się da)? Próbowałem wykorzystać DirektPhp, na razie tylko testowo żeby zobaczyć jak to działa. Wnioski do jakich doszedłem są mało pocieszające

    1. joomla cacheuje strony, nawet jak zmieniam coś w skrypcie to nie widzę reakcji (dopiero jak wygeneruję poważny błąd, to zostaje odświeżone, ale z drugiej strony

    <?php echo date('Y-m-d H:i:s');?> zwraca zawsze nowy czas - może różnica czy kod jest wpisany bezpośrednio w artykuł czy jest include'owany z pliku ?)
    2. nie jestem w stanie użyć metod GET i POST, zmienne są puste.

    Być może robię coś źle i wyciągnąłem błędne wnioski. A może w tym wypadku muszę to wszystko przepisać i stworzyć własny moduł ? Napiszcie tylko jak ten temat ugryźć i za czym googlać.

    Ps. a tak offtopowo w tym wątku, jaki mniej więcej przedział czasu dzieli nas od wydania v 1.6., to jest kwestia tygodni, czy raczej roku czy ... Rozumiem że nołbady nołs, ale wydano już którąś z kolei bete, może będzie podobnie jak ostatnim razem (tylko ile to trwało poprzednim razem ? ). Pytam bo mi się nie śpieszy z serwisem, a z drugiej strony wolałbym zacząć działać już z 1.6 ze względu na dodane rozszerzone prawa dostępu, a to jest dla mnie bardzo ważne.

    Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi.

    EDIT:
    zabrałem się za naukę pisania komponentów, ale jak by były jakieś pomysły to jestem otwary na propozycje
    Ostanio edytowane przez pin54 : 16-08-2010 18:28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    09-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Wydaje się, że zamiast na siłę wbijać istniejąca już stronę i przystosowywać jej kod do funkcjonowania w joomla!, powinieneś raczej pomyśleć o budowie zupelnie nowej strony w J!. Joomla posiada wymienione przez Ciebie funkcjonalności i znacznie więcej innych możliwości. Jeżeli chodzi o wygląd strony (aby była podobna do już istniejącej) - to powinieneś zmodyfikować jakiś szablon, lub sam napisać nowy.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-08-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o wygląd to na pewno po prostu przerobię jakiś darmowy szablon.
    Jeżeli chodzi o funkcjonalność to ...nie wiem co mogę zrobić w joomli, co mogę zrobić w dodatkach. Jak mam trochę czasu to przeglądam rozszerzenia, ale jest tego masa, niektóre są dość rozbudowane więc przeglądanie ich jest czasochłonne. Poza tym nie wiem jeszcze jak z tego korzystać. Nie wiem czy będę mógł połączyć działanie kilku dodatków (np. formularz z dopisywaniem do mysql + upload plików + zmiana rozmiaru + "domalowanie" podpisu na fotce) itp w jedną całość. Zawsze jak czegoś potrzebowałem to sobie napisałem dokładnie takie funkcje jakie były potrzebne .

    Napisałem pierwszy komponent (albo raczej komponencik). Dużo dam radę zrobić ctrl C ctrl V, no ale niestety roboty będzie sporo jeżeli będę chciał wszystko przerobić (tym bardziej, że to o czym piszę to tak na prawdę czubek góry lodowej).

  5. #4
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    09-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Proponuję Ci, abyś poczytał trochę o możliwościach jooomla!, a wtedy zobaczysz, że bardzo dużo funkcjonalności oferuje ten cms już po zainstalowaniu podstawowej wersji. Nie warto otwierać drzwi, które ktoś już otworzył i tworzyć samemu dodatki dawno już istniejące. Wiele potrzeb w zakresie funkcjonania strony internetowej możesz spełnić poprzez dostosowanie konfiguracji dostępnych w paczce instalacyjnej dodatków lub doinstaliwannie dostępnych. Myślę, że pomysł budowania własnych dodatków do j! przy umięjętności programowania jest dobrym kierunkiem.

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-02-2024, 15:38
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 19:06
  3. "404 - Component not found" - problem z migracją Joomla
    przez qiqqq na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 15-02-2009, 22:56
  4. Joomla! 1.5.8 usuwa komentarze html "<!--"
    przez Morlokus na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-12-2008, 13:21
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-04-2006, 22:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •