jak zainstalować spolszczenie komponentu SEYRET
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: jak zainstalować spolszczenie komponentu SEYRET

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny jak zainstalować spolszczenie komponentu SEYRET

    Witam,

    Proszę o pomoc, zainstalowałem komponent SEYRET i znalazłem do niego spolszczenie "by macku.org." niestety w opisie instalacji pliku podaje żeby plik wgrać do katalogu /components/com_seyret/language... niestety taki katalog po instalacji nie występuje.

    Próbowałem wgrać plik w inne lokalizacje language ale nie przynosi to zamierzonego skutku, bardzo proszę o pomoc jak powinienem wykonać to spolszczenie???

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Seyret masz w wersji 0.3 czy 0.2?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    wersja: 0.3.0.1

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Masz zamiar kupić roczną licencję na Seyret? To nie jest darmowe oprogramowanie. Starsza wersja (0.2.x) zupełnie inaczej pracowała z tłumaczeniami i spolszczenie od niej po prostu nie pasuje. Skąd to ściągnąłeś? Wypadałoby to napisać autorowi strony który zamieszcza dziesięciodniowy trial komercyjnego produktu nawet o tym nie informując i dorzucając do niego niedziałające pliki spolszczenia.

    Gdybyś jednak chciał skorzystać z komercyjnej wersji Seyret: tu jest polskie tłumaczenie http://pliki.joomla.pl/katalog/multi...ow/seyret.html

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za info... oczywiście w takiej sytuacji dam sobie spokój, dopiero się uczę poruszać w temacie JOOMLA i trafiam na takie pułapki .

    A może byłbyś w stanie polecić mi jakiś inny, godny uwagi ( bezpłatny ) komponent który umożliwiłby mi zamieszczanie na stronie filmów???... nie musi koniecznie mieć możliwości korzystania z funkcji pobierania filmów z innych serwisów...chociaż dobrze by było, zależałoby mi jednak na wersji która na stronie prezentowała by się w języku polskim

    ---------- Post dodany o 16:26 ---------- Poprzedni post był o 16:19 ----------

    a tu załączam skąd pobrałem pechowy komponent... http://www.templatki.com/component/d...enty-joomla-15

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Pisałem o tym już kilka razy na forum. Nie ma dobrego bezpłatnego rozszerzenia video do Joomla. Pewnie poprzez szukajkę znalazłbyś moje forumowe wypociny na ten temat Przez dobre rozumiem takie, które
    a) pozwala na osadzanie filmów z dużej ilości serwerów
    b) pozwala na to również użytkownikom
    c) pozwala na skomentowanie ich - ew ocenę
    d) jest natywne dla Joomla 1.5x

    Rozwiązania istniejące
    - korzystać z darmowej wersji hwdshare (czy jakoś podobnie się to nazywa) - minusy - tylko google video i youtube video, plusy - nieźle wygląda
    - znaleźć Seyret w wersji 0.2.8x - minusy - to działa w trybie Legacy (zgodności ze starszą wersją Joomla 1.0x) i na pewno nie będzie rozwijane (łącznie z pluginami do osadzania filmów! jesli serwery filmowe coś zmienią, Seyret 0.2.x przestanie je odtwarzać)- plusy - jako tako wygląda i obsługuje trochę wiecej serwerów.
    - szarpnąć się na komercyjny produkt - minus to koszt, szczególnie w przypadku Seyret - licencja jest roczna. Plus - masz full wypas komponencik (tak myślę i wnioskuję z opisów bo sam się nie szarpnąłem )
    - użyć AllVideos i komponentu K2 - szczegółów nie znam - to rozwiązanie podał forumowicz moje, musiałbyś go przycisnąć w tym temacie
    - uzywać artykułów Joomla do osadzania - plus - osadzisz chyba wszystko - minus - uciążliwe strasznie, normalni userzy musieliby być rejestrowani jako autorzy, żeby dodawać nowe artykuły
    - przenieść odtwarzanie filmów na forum - np Agora której ja używam osadza video z >20 serwerów normalnie + 10 (w tym polskie! np maxior wrzuta wp interia) po wgraniu hacka + 4 telewizje internetowe (z czego jedna polska). W akcji mogę zaprezentować tutaj: http://agora.org.pl/index.php/forum/forum?id=18 Minus - nie jest to klasyczny komponent video.

    To w skrócie tyle co możesz. Chyba że ktoś coś dopisze.

    a tu załączam skąd pobrałem pechowy komponent... http://www.templatki.com/component/d...enty-joomla-15
    napisz im o tym, że to trial i spolszczenie jest ze złej wersji, bo nabrali na to już sporo osób (1090 jak na razie - zapewne z nieświadomości również). Ja juz próbowałem się z nimi skontaktowac w innej sprawie niestety odpowiedzi brak.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 18-08-2010 17:50

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za pomoc... bardzo się przydała

    Przy okazji, sam pobrałem forum AGORA, ale nie przypuszczałem że można tak fajnie to skonfigurować...podejrzewam jednak że aby doprowadzić komponent do takiej funkcjonalności jak na podanej stronie potrzeba sporo ingerencji w skrypt, i wiedzy informatycznej... więc raczej na taki efekt u siebie nie mam szans

  9. #8
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Jak masz pytania co do Agory - to akurat nieco się znam na tym temacie, bo akurat gdzieś od roku tłumaczę ten komponent i czasem dorzucam swoje zmiany. Więc chętnie pomogę. 18 skórek masz gotowych do pobrania (w kilkudziesięciu wersjach kolorystycznych) ta która jest na podanym wyżej linku również jest dostępna, wszystkie hacki które zmieniają Agorę w "bardziej polskie" forum (gg i tlen, polska odmiana liczebników, polskie serwery video i polskie serwisy społecznościowe) są również przeze mnie udostępnione, dodatkowo masz obszerny Podręcznik Użytkownika dla Agory http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika ew. na tej samej stronie znajdziesz już nieco pytań i odpowiedzi na temat Agory na samym forum.

    Jeśli pojawią się dodatkowe pytania, to jeśli temat znajdę, to odpowiem ( o ile wiem).
    Ostanio edytowane przez rosciak : 18-08-2010 18:27

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-07-2010
    Wpisy
    42
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeszcze raz wielkie dzięki!... kurcze sporo ciekawego materiału!, jak tylko skończę z filmami to biorę się za to!...dzięki tej stronce jest szansa że uda mi się to forum jakoś fajnie skonfigurować .

    Na razie zdecydowałem się na opcje którą proponowałeś hwd_Video_Share ( rzeczywiście fajnie się prezentuje ) , niestety mimo że pobrałem Komponent z oryginalnej strony, to wszystkie pliki w pobranym folderze są z rozszerzeniem .tar i instalator Joomla tego nie przyjmuje ( kompletnie nie rozumiem dlaczego autor stosuje takie utrudnienia ) , teraz nie bardzo wiem co z tym zrobić bo przegranie na żywca przez ftpa też nic nie daje...

Podobne tematy

  1. Spolszczenie komponentu Seyret
    przez maćku na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post/autor: 12-12-2010, 13:41
  2. Dostosowanie i integracja komponentu SEYRET
    przez Przemo_inair na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-03-2010, 13:01
  3. Seyret - problemy z grafiką komponentu
    przez bardzozielony na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-09-2008, 21:15
  4. Jak zainstalować spolszczenie? -.-
    przez Bialas na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2008, 23:38
  5. seyret, uhp2, shout it, jim - moje spolszczenie
    przez Covall9 na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-01-2008, 19:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •