Jak umieścić ID autora zaraz po wyświetleniu "Wpisany przez..." - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 27 z 27

Temat: Jak umieścić ID autora zaraz po wyświetleniu "Wpisany przez..."

  1. #21
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    To kolega źle szukał. Strona wiki.joomla.pl i docs.joomla.org powstały po to, żeby przechowywać dokumentację/opracowania, a nie kursy krok po kroku na każde widzimisię użytkowników. Czyli sumują podane przeze mnie strony są zbiorem wiedzy, a nie gotowców.

    Tak się składa, że w drugim poście podałem adres i słowo kluczowe do szukajki, opracowania, które są dostępne dla tych słów kluczowych są poprawne i często zawierające przykłady, jeśli ich nie ma, to zawierają odnośniki do szczegółowych fragmentów danego zagadnienia i tam będzie już wszystko.
    Webdeveloper do usług ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Czy tyle dyskusji o np. taki kawałek kodu???
    Kod PHP:
    <a href="index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=<?php echo $this->article->created_by;?>">

    <span class="small">
    <?php JText::printf'Written by', ($this->escape($this->article->created_by_alias) ? $this->escape($this->article->created_by_alias) : $this->escape($this->article->author)) ); ?>
    </span>

    </a>

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmmm... wygląda na to, że nie...
    Wkleiłem dokładnie to i sprawdziłem 4 razy, z tym jest dziwny problem, może jeszcze jakoś udałoby się uprościć kod, bo teraz wyświetla się dokladnie coś takiego:



    Fioletowe to odnośniki. Najśmieszniejsze jest to, że to "echo" odnośnie ID nie działa, bo po kliknięciu, przenosi na stronę: index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile& user= i wyskakuje informacja, że nie ma takiego użytkownika. Problem tkwi wg mnie nie w tym co dodała Pani Jola, tylko w "Written by" i czego bym nie próbował, to zawsze inaczej się psuje.

  5. #24
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    @Max00 - cóż mogę powiedzieć - podałam to rozwiązanie bo przetestowałam wcześniej jego działanie w szablonie artykułu. I działa prawidłowo.
    Nie wiem gdzie dopisujesz ten kod i jakie dodatki masz włączone. Najlepiej podłącz swój "roboczy" plik do wglądu.

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm... dopisuję ten kod w pliku blog_item.php (components/com_content/view/category/tmpl/blog_item.php o ile dobrze pamiętam). Czy to robi różnicę, czy zmieniam kod w rdzeniu, czy robię podmienianie szablonem? Tzn chodzi i o to, że strona jest jeszcze nie otwarta, więc nie martwię się o uszkodzenie czegoś, bo zawsze mam pod ręką oryginał. Dopiero jak zobaczę, że zadziała, to wtedy będę się bawił szablonem. Czy efekt może być inny, jeżeli od razu zrobię "poprawki" w szablonie?

  7. #26
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Akurat jest różnica, dla pliku blog_item.php poprawny kod wygląda tak:
    Kod PHP:
    <a href="index.php?option=com_comprofiler&task=userProfile&user=<?php echo $this->item->created_by;?>">
    <span class="small">
    <?php 
          JText
    ::printf'Written by', ($this->escape($this->item->created_by_alias) ? $this->escape($this->item->created_by_alias) : $this->escape($this->item->author)) ); 
    ?>
    </span></a>
    wpis article zastępuje item

  8. #27
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2010
    Wpisy
    61
    Punkty
    10

    Domyślny

    Udało się!
    Jestem na prawdę wdzięczny za Pani profesjonalizm i pomoc
    Zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób wskazuje tylko gdzie szukać, po to, żeby pytający nauczył się sam rozwiązywać takie problemy, jednak bez tej pomocy nie sądzę, żebym znalazł sam rozwiazanie
    Tego typu poprawki powinny zostać gdzieś zapisane, przyklejone, bo na prawdę ratują to życie w momencie, gdy pluginy odmawiają posłuszeństwa ;)
    Oczywiście wszystkim, którzy mi pomogli należą się duże plusy do reputacji.
    Ostanio edytowane przez Max00 : 21-08-2010 00:29

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 19:06
  2. Jak można usunąć "Dodane przez: Administrator"?
    przez skzypi94 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 12-08-2010, 14:55
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-02-2010, 03:27
  4. usunąć - "Wpisany przez..."
    przez Mazter na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-05-2009, 17:12
  5. Jak umieścić skrypty "ANFY" w templatce Joomli??
    przez jokrasa na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-03-2008, 11:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •