Zarządzanie projektami klientów
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Zarządzanie projektami klientów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-12-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    11

    Domyślny Zarządzanie projektami klientów

    Witam,
    poszukuję od kilku dni rozwiązania dla serwisu. Bardzo zależy mi na podpowiedzi i nakierowaniu na odpowiedni component.[może byc płatny].
    W czym rzecz... strona będzie posiadać kilkunastu do kilkudziesięciu zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja prawdopodobnie nie będzie samodzielna a będzie jej dokonywał administrator.
    Każdy z zarejestrowanych będzie musiał być po zalogowaniu przeniesiony do swojego panelu {nie może widzieć pozostałych uczestników] W panelu będzie miał możliwość dodawania własnych plików {usuwania} , będzie mógł też pozostawić informację tekstową.Te dwa ostatnie elementy już mam, niestety nie mam jeszcze pomysłu na to jak przekierować danegu usera na stronę widoczną tylko dla niego.

    Proszę o podpowiedź od czego zacząć testowanie.

    pozdawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    1) spróbuj komponent Project Fork - joomlapraise.com (spolszczenie na forum)
    2) ew. rzuć okiem na mój wpis >> http://blog.elimu.pl/4280-link-lub-d...neacl-content/
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-12-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki za szybką reakcję. Popatrzę zaraz na project fork [brałam go już pod uwagę ale wydał mi się zbyt rozbudowany jak na moje potrzeby} Co do dodatku o którym piszesz na blogu to czy jest możliwość umieszczenia zamiast tekstu lub linku modułu {dodawanie plików}.

    pozdrawiam

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Opisywałem podobne rozwiązanie: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...l=1#post183896

    Teksty zostawiać można, pliki dodawać też, instalacja szybka i bezproblemowa, nielimitowany system grup użytkowników. Może się przyda moje rozwiązanie.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-12-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedź, ale z forum chyba sobie nie poradzę. Znalazłam trochę kombinowane rozwiązanie. Phoca Download - każdy klient to osobna kategoria do której po zalogowaniu może wrzucać swoje projekty oraz krótki komentarz. No i byłabym w pełni happy gdyby nie mały problemik. Na formu phoca nie znalazłam odpowiedzi, może więc rodacy coś pomogą. Chodzi o to aby klient wrzucając plik nie musiał czekac na autoryzację przez admina. i plik ten widoczny był do pobrania [przez osobę uprawnioną oczywiście]. Prawdopodobnie trzeba pogrzebać w php ale się pogubiłam. Proszę szanowne grono o nakierowanie; Dziękuję z góry.

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Z tego co mi wiadomo, to Phoca ma 3 grupy użytkowników (tyle ile Joomla) a nie kilkadziesiąt. I bez dodatkowych "wspomagaczy" nie jest w stanie ukryć tych kategorii przed innymi.

    Agora to komponent Joomla, instaluje się w 2 minuty jak każdy inny omponent i podstawowa konfiguracja jaka jest dostępna po instalacji, umozliwia właściwie natychmiastowy start - trzeba jedynie stworzyć odpowiednie kategorie i fora (coś jak kategorie w Phoca). W Twoim konkretnym przypadku, aby uzyskać efekt - każdy użytkownik widzi tylko swoją kategorię - potrzebna będzie jeszcze dodatkowa konfiguracja grup i uprawnień. Tak się składa, że Agora ma dokładny opis w języku polskim. http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika i tak naprawdę to potrzebujesz jedynie utworzyć odpowiednią ilość for - po jednym dla każdego użytkownika, następnie odpowiednią ilość grup - po jednej dla każdego użytkownika, następnie przypisać te grupy do for i użytkowników do tych grup. Cała robota to ok. 1 minuty na każde ukryte i dostępne tylko dla jednej osoby forum.

    Czytając pierwszy post - nawet mi do głowy nie przyszła ta Phoca - ponieważ kłóci się to z podstawowym założeniem - każdy widzi tylko swoje. Ale skoro ty jesteś happy dzięki Phoca, to chyba to jest najważniejsze.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-12-2009
    Wpisy
    19
    Punkty
    11

    Domyślny

    No nie tak zupełnie jest jak piszesz. W phoca download tworzę sekcję jedną o nazwie np : klienci i podkategorie A B C D itd. Tworzę menu dla zarejestrowanych i jedna z pozycji to upload pliku
    Stąd dana osoba może wysłać swój plik wybierając sekcję KLIENCI i swoją podkategorię {zresztą tylko ona jest widoczna}.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    05-11-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam,

    Takie mozliwosci zapewnia siec ekstranet z opcja kontroli dostepu. GroupCamp Project oferuje takie rozwiazanie (groupcamp.pl). Twoi klienci i partnerzy logują się do sieci za pomocą loginu i hasła, które stworzyli po zaakceptowaniu zaproszenia, i które tylko im są znane, kazdy posiada wiec swoj panel. Masz tu aplikacje pliki, dzieki ktorej mozesz udostepniac dokumentacje, dostep do plikow jest kontrolowany. Administrator moze zezwolic lub uniemozliwic dodawanie nowych plikow, tematow dyskusji. Aplikacja Wiki pozwala na wspolne redagowanie dokumentow itd.
    Polecam
    Ostanio edytowane przez Bazyl : 05-11-2012 13:34

Podobne tematy

  1. Zarządzanie dokumentami
    przez dugi na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-10-2009, 21:08
  2. Zarządzanie zleceniami klientów
    przez makowapanienka na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 03-04-2009, 14:57
  3. Zarządzanie użytkownikami.
    przez treciox na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-09-2008, 00:51
  4. zarządzanie zamówieniami w VM
    przez AdrianKrk na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-08-2007, 14:04
  5. Zarządzanie userami
    przez Joomla User na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-01-2006, 02:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •