Dodawanie komentarzy - problem.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Dodawanie komentarzy - problem.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Dodawanie komentarzy - problem.

    Jest to mój pierwszy post tutaj, więc się przywitam - Cześć!
    A teraz przejdę do sprawy- szukam dodatku do Joomla 1.5, który pozwoli mi na dodawanie komentarzy do artykułów, ale chcę mieć możliwość ustalenie maksymalnej liczby komentarzy - po osiągnięciu limitu, dalsze pisanie musi zostać zablokowane.
    Próbowałem jComments, tam jest coś w stylu ilość stron i maksymalnie komentarzy na stronie, ale po ustaleniu, że ma być jedna strona, i przykładowo 3 komentarze, system robi sobie co chce i pozwala pisać i wyświetlać kolejne.

    Nie wiem, czy jest to możliwe w K2, ale nawet jeśli, to niestety, nie mogę użyć tego komponentu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Komentarze są możliwe w K2, a co do limitu, to musisz skorzystać z nadpisywania szablonem, tam w pliku wyświetlania artykułów dopisać kod, który zliczy ilość komentarzy i jak będzie osiągnięty limit, to nie wyświetli formularza dodawania komentarza.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Rozumiem, że piszesz o K2, a ja niestety, jak zaznaczyłem, nie mogę używać tego komponentu, tylko zwykłej Joomli.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    To musisz dokonać modyfikacji w tym, czego użyjesz do komentarzy.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Używam yVcomment i uważam, ze dla mnie jest to najlepszy plugin, używam go już od dłuższego czasu (jComments kiedyś testowałem, ale nie przypadł mi do gustu). Nie wiem jednak jak zedytować go, żeby ustawić limit.

    ---------- Post dodany 23-08-2010 o 08:53 ---------- Poprzedni post był 22-08-2010 o 11:42 ----------

    Czyli, że gdzieś dopisać <php? if display items "3" - editor=hide ?> tak? Niestety nie znam się na php, napiszę jeszcze o tym na forum webmasterów, może mi coś poradzą, chociaż nie sądzę, żeby mogli odpowiedzieć.

    ---------- Post dodany o 12:51 ---------- Poprzedni post był o 08:53 ----------

    mXcomment pozwala na podliczanie komntarzy i ustawienie limitu, nie wiem tylko, jak zainstalować w nim regułę do AlphaUserPoints przyznającą punkty.
    Więc albo zedytuję yVcomment, albo dodał do mXcomment regułę AUP.

    ---------- Post dodany o 19:52 ---------- Poprzedni post był o 12:51 ----------

    Znalazłem regułę do mxComment, editnąłem config i wpisałem ręcznie ile może być komentarzy (z listy można było wybrać - 10, 20,30 itp., ja potrzebowałem 5). Swoją drogą, jeżeli ktoś to przeczyta, to czy może mi odpowiedzieć, dlaczego mXcomment został w pewnym sensie zapomniany, a na JED prym wiedzie jComments i yVcomment? Chyba jeden minus jaki znalazłem w mxComment to taki, że nie ma porządnego edytora, a nie wiem jak wmontować taki wysiwyg, albo tinymce.

  7. #6
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Historia rozszerzeń Joomla zna niejeden taki przypadek, że większość używa słabszych jeśli chodzi o możliwości rozszerzeń. I wizualnie tez gorszych. I co? I nic. Uzywaj tego, czego lubisz. Jednak akurat w przypadku jcomments vs mxcomments myślę że mogę ci udzielić odpowiedzi. bo jak raz ostatnio wziałem się za odnowienie jednej z moich pierwszych stron i odinstalowałem mxcomments. Oto wady:

    1) MXComments działa z J1.5 w trybie legacy.
    2) MXCOmments miał 5000 spamerskich wpisów w komentach, które były poza tym ukryte i nie było ich widać na stronie
    3) MXComments nie jest już rozwijany
    4) MXComments nie ma w JED, więc trudno żeby konkurował z innymi.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    1) Czy orpócz tego, że stronka pracuje minimalnie wolniej, jest jakaś inna wada trybu legacy?
    4) Tak, ale kiedyś był ;)

    Jeszcze jedno pytanko, skoro go używałeś, to może będziesz wiedział - jest jakiś sposób, żeby zmienić w nim po kliknięciu "dodaj komentarzedytor tekstu, na przyklad na taki, jaki jest w Joomli zainstalowany (yvComment tak miał) i drugie pytanko - po kliknięciu w "dodaj komentarz" przechodzi się do widoku komentarza i okno wygląda tak:
    Skomentuj!
    <<<Tytuł artykułu>>>
    Edytor do pisania tekstu.
    Jest możliwość, żeby zamiast (albo oprócz) tytułu artykułu pojawiła się jego treść? Tak, żeby użytkownik widział co komentuje

  9. #8
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Kurczę nie pomogę przepraszam. Nie używałem go dwa lata. A już szczególnie pod kątem Witryny. Stronka działała sobie spokojnie aż nagle kumplowi przypomniało się że może być tak przebudować. No i przebudowujemy
    Ja wywaliłem mx comment jak zauważyłem 5000 spamerskich wpisów w bazie typu
    Kod:
    [url=coś tam, jakieś viagry i inne rosyjskie stronki[/url]
    Nie zmienia to jednak faktu że w tamtych czasach wydał mi się najfajniejszy. A teraz mam edytor komentów z forum (przestawiłem się na discuss bota) i mozliwości, że hoho

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-08-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale to się się działo w momencie, gdy niezarejestrowani mogli pisać komentarze, tak?

  11. #10
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Nie. Pisanie było tylko dla zarejestrowanych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Jom Comment - dodawanie komentarzy
    przez s87 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 11-03-2010, 12:29
  2. Dodawanie komentarzy
    przez pastel na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 17-01-2010, 13:32
  3. Rozszerzenie joomli o dodawanie komentarzy
    przez Przemek19 na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-09-2009, 23:46
  4. Phoca Gallery - dodawanie komentarzy
    przez wampir666 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-02-2009, 09:11
  5. ReMOSitory 3.40 Dodawanie komentarzy przez gości
    przez krogk na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 30-01-2007, 18:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •