Jedna czy wiele stron
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Jedna czy wiele stron

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-01-2009
    Wpisy
    98
    Punkty
    11

    Domyślny Jedna czy wiele stron

    Witam,
    mam taki mały problem. Mam zamiar stworzenia dużego projektu, który będzie się składał z kliku elementów i teraz moje pytanie czy tworzyć to na paru joomlach (tak chyba byłoby mi wygodniej) ale wtedy czy z paru stron można zintegrować konta użytkowników czy stworzyć na jednym. Pierwsze dwa projekty głównie opierają się na SOBI2, można byłoby skopiować komponent. Póki co mi chodzi o te dwie strony, ale później będzie tego więcej np. serwisy tematyczne i będę chciał to połączyć w jedną stronę główną, gdzie np. będą wyświetlane skróty z danego serwisu tematycznego - czy w ogóle istnieje taki dodatek który mi to połączy. Najwygodniej dla mnie byłoby stworzenie paru Joomli i ich połączenie. Co wy o tym myślicie?

  2. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    jest dodatek i wszędzie nazywa się multisites. łączy wybrane tabele bd wszystkich połączonych serwisów - to po pierwsze primo !

    joomla!, nie jest systemem dla dużych serwisów. joomla! można potraktować jako punkt wyjścia dla czegoś co może będzie miało przyszłość ... z czasem. to nazywamy startup'em. nie będę rozpisywał się wiele, bo to nie miejsce na takie rozmowy, ale wybór systemu na którym opierać ma się przyszłość całości projektu, jego stosunek jakości do jakości świadczonych usług ( bezawaryjność, skalowalność, wszelkie parametry, etc ) w tym wypadku jest najważniejszy. oczywiście polecam joomla! do startup'u, ale zawsze doradzam osobiste konsultacje przy wyborze systemów dedykowanych. dlaczego ? ano dlatego, że późniejsza migracja z joomla! do systemów dedykowanych to wydatek 60 - 70 % wykonania serwisu od początku na rozwiązaniach dedykowanych ( gdzie w zdobyciu kasy pomagają powiatowe urzędy pracy + / - 18 000 oraz programy europejskie ). - to po drugie primo !

    po trzecie primo ! ultimo ! oczywiście rozwiązanie tworzenia serwisów wielotematycznych na kilku joomla! w kilku domenach jest rozwiązaniem pozornie logicznym. jednak wzorując się na portalach widzianych w sieci zwróć uwagę, że wykorzystują technologi zarysowane w drugim primo ! w większości tych przypadków serwisy te wykorzystują jeden system, pozwalający zarządzać wieloma witrynami za pomocą jednego panelu. jest to aktualnie wykorzystywana technologia.

    zainteresowany ? wal na priv !

Podobne tematy

  1. Wiele Joomli, różne bazy danych, jedna baza użytkowników.
    przez Waldzio na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-06-2010, 16:33
  2. wiele domen + wiele baz + jedna joomla, mozliwe?
    przez mudol na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-04-2010, 11:19
  3. Jedna strona, wiele domen
    przez skysis na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 12-12-2009, 19:20
  4. Jedna instalacja, wiele stron
    przez keny na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-11-2007, 11:51
  5. Sonda nie jedna lecz wiele
    przez zyraf na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 23-10-2007, 16:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •