Zakładanie konta usera - gdzie się edytuje tekst ?
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Zakładanie konta usera - gdzie się edytuje tekst ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-07-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny Zakładanie konta usera - gdzie się edytuje tekst ?

    Witam,

    Przy zakładaniu konta (link Załóż sobie) user widzi test w stylu: "Proszę o zarejestrowanie mnie w serwisie ... " itd. Tekst jest długawy, część napisów zachodzi na siebie, nie widać opisu pierwszego pola.

    Pytanie za 100 punktów: gdzie się edytuje ten tekst ? Przejrzałem chyba całą Joomlę, szukałem w Googlach ale bez rezultatu ... Będę wdzięczny za pomoc

    Pzdr
    M_K

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    31-01-2006
    Skąd
    Knurów
    Wpisy
    39
    Punkty
    -11

    Domyślny W polskim pliku językowym

    Cytat Wysłane przez kacper
    .... Przejrzałem chyba całą Joomlę, szukałem w Googlach ale bez rezultatu ...
    Cześć. To jakaś nowość, że szuka się w Google jak logować się do serwisu w Joomla. Ja bym nie wpadł na taki pomysł. No ale masz prawo. Za logowanie do serwisu odpowiada komponent "com_login" i domyślnie utworzony jest do niego link w menu "usermenu", i nosi różne nazwy, np. Logowanie do serwisu, lub Zaloguj. Przede wszystkim, jak byś pokumał, to wpadłbyś na pomysł, że prawie 100% tekstu w języku polskim znajduje sie w folderze ".../www/language/", i tam znajdziesz ten tekst. Ale możesz zrobić inaczej. Wyedytuj menu "logowanie do serwisu", i tam możesz dowolnie formatować tekst powitalny, pożegnalny, czy też gdzie chcesz skierować użytkownika po wylogowaniu. W parametrze: "Tekst opisu strony" możesz używać nawet kodu HTML, lub XHTML. Zamieniasz po prostu stałe "DEFINE" z pliku językowego, które podmieniane są w bazie na twój tekst. I tyle. Ja wykorzystuję tutaj dodatek do Firefoxa o nazwie "BBCode", którym możesz, tam gdzie się da, a zapewniam cię, że w wielu miejscach się da, formatować tekst w dowolny sposób. Zobacz, jak ja to rozwiązałem. Nie ma potrzeby instalowania zbędnych modułów typu "XLogin", bo to co posiada Jommla, niewiele osób potrafi wykorzystać, a w wielu rzeczach wystarcza do normalnej pracy..Pozdro. Jokris.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-07-2006
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pomogła edycja polish.php w languages. Wielkie dzięki !!!!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •