Problem z migracją na inny serwer - nowy
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 52

Temat: Problem z migracją na inny serwer - nowy

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z migracją na inny serwer - nowy

    Mam problem, muszę zmienić serwer mam gotowy i jestem w trakcie przenoszenia jommla 1.5.18 na nowy serwerek z FC13 na pokładzie jest tam zainstalowany PHP 5.3.2 wcześniej miałem 5.2.
    Całą poprzednią instalacje przeniosłem w takie samo miejsce mam te same prawa do katalogów, panel administracyjny działa, ale mam problem ponieważ na przeglądarce mam tylko białą stronę.

    Instalowałem od zera w innym miejscu joomla 1.5.20 i po instalacji działa bez problemu, podpiąłem nową bazę pod starą kopie która nie działa i strona przykładowa się otwiera.

    No i męczę się już 3 dzień i nic zawsze "BLANK PAGE" pleace help my !!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    w takim razie do działu Zlecę... myślę że kilka osób ma potrzeby finansowe i umiejętności aby ci pomóc.

    Straciłeś 3 dni, czyli powiedźmy min 3 x 100 zł, a usługa by cię kosztowała - myślę że koło 50-100zł .

    ...ot to moje wyliczenia, jakby co do usług

    p.s.
    a usunąłeś z nowego hostingu plik index.html ?
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli z głównego katalogu danego serwisu to go nie ma, zresztą jak zainstalowałem 1.5.20 jako nowy testowy serwis w innym miejscu, to nic nie musiałem usuwać i działało.

    Robiłem nawet instalując Akeeba Backup i zgodnie z instrukcją przywróciłem serwis na nowym serwerze, efekt dokładnie taki sam !!!!!!!!!!!!

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Sprawdź informacje czy Joomla w wersji 1.5.20 działa bezproblemowo z php 5.3, z 5.2 na pewno działa dobrze - takie informacje są na Joomla.org ;)
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    Sprawdź informacje czy Joomla w wersji 1.5.20 działa bezproblemowo z php 5.3, z 5.2 na pewno działa dobrze - takie informacje są na Joomla.org ;)
    Przecież napisałem że instalowałem od nowa wersje 1.5.20 i działa bez problemu.
    Nie wiem jak działa PA to chyba wersji 1.5.18 nie przeszkadza.
    Zrobiłem upgrade na działającym serwerze do wersji 1.5.20 i Akeeba BackUP zrobiłem ponownie kopie wszystkiego. Rozpakowałem i zainstalowałem na nowym serwerze usunołem katalog instalacyjny i lipa to samo !!!
    Coś nie jest tak z samąbazą bo jak podepnę tylko samą baze z gołej instalacji to działa przykładowa strona joomla. Także już nie wiem co robić.
    Nie chce mi się instalować wszystkiego poklei a potem i tak wyjdzie że jak zaimportuje bazę to przestanie działać.

  7. #6
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Instalacja, nie pokazuje wszystkich funkcji. Najprawdopodobniej w bazie danych jest z starej strony jest coś, co nie pozwala poprawnie działać.

    Czyn pewnie robisz eksport i import bazy danych? Czy poprawiasz wpisy w pliku configuration.php po przeniesieniu?
    Webdeveloper do usług ;)

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    system jest podobny, jak i miejsce servisu jest w tym samym miejscu co poprzednio serwer został aktualizowany do nowszego sytemu wcześniej FV8 teraz FC13 bez x-sow, adresacja DNS itp. jest dokładnie takie same więc nie potrzebowałem żadnych zmian w pliku, jedynie co tam zmieniałem to testowanie z inną bazą o której pisałem wcześniej.
    Robiłem to ręcznie na początku, skopiowałem katalog i bazę za pomocą SQLyog, ale potem zobiłe to za pomocądodatku "Akeeba BackUP" i baza się też przenosi usuwając poprzednie wpisy.

  9. #8
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Bazy danych się nie kopiuje, tylko eksportuje, a następnie importuje. Zrób to poprawnie, eksportuj bazę, zaimportuj ją, wgraj paczkę zip na serwer rozpakują, usuń katalog installation na samy początku (nie rób instalacji), uzupełnij odpowiednio plik configuration.php.
    Ostanio edytowane przez moje : 02-09-2010 18:53
    Webdeveloper do usług ;)

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    35
    Punkty
    10

    Domyślny

    Oczywiście że bazę danych exportowałem do *.sql i importowałem z *.sql zresztą "Akeeba BackUP" robi to automatycznie.
    Zastanawiam się co miałeś na myśli z paczką .zip Akeeba Backup tworzy archiwum o innym rozszeżeniu i ma swój instalator kikstart z którego korzstam. Napisz coś więcej jak mam tę paczkę stwożyć, bo z tego co napisałeś że mam usunąć intalator to nie chodziło ci o zwykłe spakowanie katalogu ze starego serwera bo tam tego katalogu instalacji nie ma ???

    ---------- Post dodany o 16:53 ---------- Poprzedni post był o 16:50 ----------

    Cytat Wysłane przez moje Zobacz wiadomość
    ... uzupełnij odpowiednio plik configuration.php.
    Zastanawiam się co niby mam tam zmienić jak wszystko jest tak samo jak na poprzednim serwerze, serwer działa jako bramka do neta więc musi być skonfigurowana tak samo jak te która działa, rożni się tylko tym że ma świeży system i nowszy, po 5 latach trzeba było to zrobić, jak na razie nie idzie to tak prosto jakby się wydawało zostało tylko uporanie się z jommla.

  11. #10
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Po co stworzyć? Czyja coś takiego pisałem, o stwarzaniu paczki zip? Paczka zip, to z Joomla, która pobiera się z joomla.pl.

    EDIT:

    Trzeba tam podać dane niezbędne do działania Joomla - dotyczące bazy danych, ścieżek do katalogów.
    Webdeveloper do usług ;)

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem po przeniesieniu na nowy serwer -znaki pl
    przez pysio na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-04-2010, 15:49
  2. migracja na inny serwer
    przez opek na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-11-2009, 09:58
  3. Problem po przeniesieniu na nowy serwer
    przez mqgsu06 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 08-11-2008, 15:28
  4. Problem po przeprowadzce na inny serwer
    przez kotos na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-02-2008, 20:22
  5. problem po przeniesieniu na nowy serwer
    przez adamszmu na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-09-2006, 12:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •