niecodzienny problem z serwerami 1and1 - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 32

Temat: niecodzienny problem z serwerami 1and1

  1. #21
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    co znaczy w wyższym katalogu ? jeżeli wgrałeś do głównego to sprawdź uprawnienia pliku logs ponieważ ten hosting w głównym katalogu tworzy taki swój folder

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    W tym sęk, że nie jest w głównym katalogu tylko w katalogu joomla

  4. #23
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    @zejnowski - a wyłącz proste adresy całkowicie .. Sprawdź bez nich ..

    zobacz czy wpisy dla logs i tmp są prawidłowe .. Możesz do tego celu użyć pliku z załącznika .. (rozpakowujesz, kopiujesz go do katalogu gdzie masz joomla i wywołujesz [ twoj_adres.pl/pwd.php ]. Sprawdzasz co wyświetlił i porównaj z wpisami dla logs i tmp.

    pwd.zip

    edit: oczywiście skrypt wyświetli ci ścieżkę do joomla czyli na końcu tej linii będziesz musiał dodać sobie /logs i /tmp

  5. #24
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    @zejnowski - a wyłącz proste adresy całkowicie .. Sprawdź bez nich ..

    zobacz czy wpisy dla logs i tmp są prawidłowe .. Możesz do tego celu użyć pliku z załącznika .. (rozpakowujesz, kopiujesz go do katalogu gdzie masz joomla i wywołujesz . Sprawdzasz co wyświetlił i porównaj z wpisami dla logs i tmp.

    edit: oczywiście skrypt wyświetli ci ścieżkę do joomla czyli na końcu tej linii będziesz musiał dodać sobie /logs i /tmp
    Zmieniłem wpisy, dalej nic.
    Co do wyłączenia safe url to nie mogę tego zrobić przez panel, niby zapisuje ustawienia a ponownie wchodzę do ustawień i nadal są one włączone. Ręcznie mogę to zrobić? W configuration.php nie mogłem tego znaleźć. chmody są odpowiednie.

    ---------- Post dodany o 07:17 ---------- Poprzedni post był o 06:38 ----------

    Ok, coś dziwnego się stało. Zapisałem sobie nowe dane do klienta ftp w ustawieniach głównych. Zapisało, po sprawdzeniu wszystko ok. Zmieniłem sobie jeszcze z ciekawości znowu ustawienia mod rewrite i... działa. Wszystko jest sprawne bez safe url. Czyli gdzie leży problem z nimi?

    ---------- Post dodany o 07:30 ---------- Poprzedni post był o 07:17 ----------

    No i działa problemem był źle edytowany htaccess a dokładniej wpis RewriteBase ze starego serwera

  6. #25
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dołączam się do tematu 1and1 i kwestia katalogu logs.
    Obejrzałam filmik Michała - bardzo fajny, tyle że jest różnica pomiędzy filmem a tym co zastałam na 1and1. Moja domena jest w katalogu głównym w którym jest też katalog logs. Kiedy po wgraniu do głównego katalogu joomle próbowałam rozpakować dostałam komunikat o błędzie związany z katalogiem logs.
    Próbowałam do katalogu logs na 1and1 przerzucić plik index z rozpakowanego na dysku joomle ale niestety nie można tego zrobić.

    Proszę o pomoc w zainstalowaniu joomle na 1and1.

  7. #26
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Nie należy wgrywać plików Joomla! do głównego katalogu (tego z katalogiem logs) tylko do dodatkowego katalogu, który powinnaś już mieć przygotowany w momencie aktywacji konta. Możesz też utworzyć subdomenę wskazując ją na główny katalog.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 14-01-2011 12:32

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale nie mam przygotowanego innego katalogu. mam tylko główny w którym jest ten logs. Załączam scr:

    scr.jpg

  9. #28
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Stwórz subdomęnę, nazwij ja jak chcesz, np. joomla, aby tam umieścić wszystkie pliki z pakietu instalacyjnego Joomla! Ustaw dla tej domeny nowe przeznaczenie, Przestrzeń dyskowa (/joomla). Tą operację przeprowadzisz w zakładce Domeny, edytując domenę smacznepodroze.pl.

  10. #29
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    @meg - Rozwiązaniem Twojego problemu jest kontakt z supportem 1and1. Niech ci chłopcy też mają szansę popracować. To, że ich usługi hostingowe są obecnie "za darmo" nie zwalnia ich z obowiązku pomocy swoim klientom.

    Moja odpowiedź kierowana jest faktem, że forum na którym piszesz dotyczy Joomla! a nie 1and1 - więc chciałbym aby nie powstawało kilkadziesiąt tematów "Jak zainstalować Joomla! na ...."
    Instalacja jest zawsze taka sama - jeśli jednak z jakiś przyczyn coś się nie udaje należy dokładnie przedstawić problem pomocy Twojego hostingu.

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    14-01-2011
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    @alex51 - Jak założyłam subdomenę to utworzona dla niej przestrzeń dyskowa to (/.). Nie wiem jak to edytować

    @trzepiz - napisałam do nich maila - na razie bez odzewu. Dopisałam się do tematu a nie tworzyłam nowy. Problem z tymi samymi nazwami logs to chyba też problem z instalacją Joomla! Myślałam, że może jest jakiś sposób np. wgranie katalogu logs z Joolna! jako katalog logs1 i wpisanie w jakimś pliku zmienionej nazwy katalogu. Chciałabym przejść ten etap, żeby móc pracować z Joomla!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Niecodzienny pomysł
    przez gabriel8822756 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-08-2010, 12:48
  2. Migracja pomiędzy serwerami
    przez netadmin na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 09-05-2009, 19:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •