podpis nad stopką - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 14 z 14

Temat: podpis nad stopką

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jdwind Zobacz wiadomość
    Ja naprawdę chciałbym Ci pomóc. Konkretnie. Ale Tobie się nawet nie chce przeczytać regulaminu Forum, a zgadywanie nie leży póki co w naszej gestii.
    Cytat Wysłane przez Regulamin forum
    Czego sobie (i innym czytającym) nie życzymy
    Nie należy umieszczać żadnych osobistych komentarzy, nie związanych z tematem. Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz. Zwracanie uwagi, że sprawa jest banalna lub szeroko opisana w pomocy również powinno wyglądać kulturalnie i zawierać choćby minimalną wskazówkę, jakich słów kluczowych powinien użyć autor...
    Pytanie zadane przez proveve jest precyzyjne: jak pozbyć się napisu Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL standardowo (to znaczy niezależnie od tego, jakiego szablonu użyjemy) wstawianego w drugiej linii po włączeniu modułu "Stopka", gdziekolwiek ten moduł umieścimy.

    rosciak podał sposób, który jest skuteczny. Wiem, bo właśnie go wypróbowałem. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że jest to niedoskonałe rozwiązanie.

    Wiarus skrytykował receptę rosciaka, podał pewien trop, ale przynajmniej ja nie potrafię z niego skorzystać.
    Natomiast Jdwind sili się na złosliwości, ale nawet nie próbuje pomagać. Albo nie potrafi, bo do robienia mądrych min nie potrzeba bardzo wysokich kompetencji.

    Panowie, nie każdy, kto stawia sobie Joomla! jest koderem. I nie musi, bo z myślą o takich m.in. userach ten CMS został stworzony. Wydawało mi się, ze równiez i to forum, ale zdaje się, że się pomyliłem. Szkoda

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    @ask, niepotrzebnie się obrażasz, zamiast podać garść niezbędnych szczegółów: adres strony lub nazwa zastosowanego szablonu. Wcale nie musi być tak, jak napisałeś, że wspomniany napis jest niezależny od użytego szablonu.

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szanowny! O tym, że w niektórych szablonach stopkę daje się zmienić poprzez ręczne modyfikowanie kodu html w index.php , to ja wiem. Ale jest też cała masa szablonów, gdzie jest ona wstawiana jako moduł systemowy Joomla pn. "Stopka" i wówczas automatycznie wyświetlany jest dwuwierszowy tekst:

    Copyright © 2011 Firma. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
    Problem polega na tym, jak fizycznie pozbyć się drugiego wiersza, a nie tylko usunąć z niego tekst.

    Aktualnie dłubię w szablonie http://demo.rockettheme.com/free/gru...eegpl-template

    Mogę, rzecz jasna, dać sobie spokój z joomlowym modułem "Stopka" i wstawić swoją własną stopkę stopkę w odpowiednie miejsce jako "Własny kod HTML".

    Wiem, że są pluginy, które pozwalają maskować zastosowanie CMS Joomla!, ale nie chcę ich używać.

    Wywaliłem odpowiedni fragment z pl-PL.mod_footer.ini (i jeszcze na wszelki wypadek z en-GB.mod_footer.ini). Też zadziałało, drugiego wiersza nie widać, w zwracanym kodzie html nie ma standardowego tekstu w drugim wierszu (choć sam drugi wiersz istnieje, bo po pierwszym jest <br />). Ale sam czuję, że to nie jest technicznie eleganckie rozwiązanie. Na mój nos ono powinno znajdować się gdzieś w mod_footer, ale że mam dość blade pojecie o php, nie mogę go odnaleźć.

    Jeśli ktoś zna rozwiązanie, niech je poda i wtedy zasłuży na podziękowanie.
    Jeśli nie, to niech lepiej milczy i nie maskuje swego braku kompetencji rzekomym niesprecyzowaniem problemu.

  5. #14
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Uff! ... bez komentarza.
    PS.
    Wprawdzie nie uważam się za osobę w pełni kompetentną (patrz moja stopka) ale ośmielę się wskazać plik modules/mod_footer/tmpl/default.php w którym można usunąć ostatni - 4 wiersz:
    Kod:
    <div><?php echo JText::_( 'FOOTER_LINE2' ); ?></div>
    W rezultacie stopka, wygenerowana przez fabryczny moduł footer pozostanie bez drugiego wiersza.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 13-07-2011 20:06

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Podpis i komentarze...
    przez leu na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-05-2010, 04:45
  2. dodanie poziomego paska menu nad samą stopką.
    przez zolwik na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-04-2010, 19:56
  3. napis "section" nad każdą sekcją, "category" nad kategorią
    przez SQL na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-06-2009, 00:43
  4. Kunena i podpis użytkownika
    przez astrajos na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-04-2009, 00:16
  5. Podpis pod obrazkiem
    przez Joomla User na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-01-2006, 16:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •