Problem z administracją
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z administracją

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z administracją

    Witam! Używam zOOm Media Gallery 2.5 beta3. Mam problem z konfiguracją i zapisaniem ustawień. Chce zmienić w ustawieniach galerii w zakładce media parametry. W momencie zapisu pojawia się błąd i nie można zapiać ustawień. Przypuszczam, że to wina któregoś z komponentów wgranych potem, nie chce ich kasować pokolei. Gdzie może tkwić błąd. Sprawa druga. Gdy wszystko było ok ustawiony był automat zmiany zdjęć. Teraz pokazuje 1 zdjecia a potem następuje zmiana i pusty kadrat braku zdjęcia. Jak można wyłączyć automat, przy braku możliwości zapisu nowych ustawień zOOm w konfiguracji? Czy można to zrobić bez deinstalacji komponentu i wgrywaniu go na nowo? Gdzie to jest zapisane??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    1) Piszesz, ze wyskakuje blad, ale nie napiszesz choc jednej linijki, co on mowi, sadze, ze komponenty wgran pozniej nie mialyby az tak znacznego wplywu na zOOm i nie powinny tego powodowac, ale jesli problem sie pojawil pozniej, calkiem mozliwe, ze tak jest;
    2) Automat... hmm.. jesli jest mowa o module, ktory przewija fotki, ktore masz w galerii, to powodzenia, posiada on nieco niedorobek, proponuje sie zapoznac z dokumentacja i sie na niego zabrac
    3) Generalnie jak sam widzisz, jest to beta.. a bety to sie generalnie nie instaluje, no chyba, ze sie chce miec problemy pozniej, co nie zawsze jest regula. Ale w tym przypadku widac, ze to sie na Tobie zemscilo, ja ostatnio jednemu czlowiekowi wyperswadowalem uzywanie tej galerii i przerzucenie sie na Gallery2, miodzio dziala... w wersji Joomla PE najnowszej stone to pewnie zintegruje i bedzie nawet polska wersja, a jeslli Ciebie to juz teraz interesuje to zapraszam do przeszukania zasobow google.pl naprawde warto sie zapoznac z tym komponentem i jego modulami, ktore daja o wiele wiecej mozliwosci i przysparzaja mniej problemow.

    pozdrawiam
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny cd... problemów

    1. W momencie chęci zapisania ustawień konfiguracyjnych komponentu poprostu wyświetla się strona braku połączenia z internetem... nie da się zapisać zmian ustawień konfiguracyjnych. Miałem podobny problem w mambo z tym komponentem i tam pomogło odinstalowanie jednego z komponentów, który blokował w dziwny sposób właśnie zoom galery innej wersji.

    2. Jedną z opcji przeglądania zdjęć jest właczenie pokazu slajdu... (automatyczna zmiana zdjęć) i to chce własnie wyłączyć... nie chodzi o moduł, tylko o opcje komponentu.

    3. Dzięki za radę... zaraz szukam Gallery2.

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Szukaj na forge.joomla.org, w najblizszych dniach zrobie do tego tlumaczenie, no chyba ze bedziesz pierwszy

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    25-01-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Rozwiązanie

    Znalazłem błąd i rozwiązanie. W pliku zoom_config.php znajdującym się w components/com_zoom/etc w linijce 8 powstaje błąd zapisu

    $zoomConfig['FFMPEG_path'] = "d:\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ffmpeggui/

    dodawane są zbędne \ wystarczy je usunąć do postaci:
    $zoomConfig['FFMPEG_path'] = "d:\ffmpeggui/"

    i odzyskałem możliwość zapisu konfiguracji zoom galery. Teraz pobawie się jak rozwiązać problem zbędnych ///// które tworzą się przy każdym zapisie, aż w końcu blokują możliwość zapisu konfiguracji zoom gallery. Może to komuś się przyda.

  7. #6
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Mozesz wogole usunac ta sciezke z configa.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •