Problem z modułem MOSIMAGE w joomla! 1.5.17
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Problem z modułem MOSIMAGE w joomla! 1.5.17

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z modułem MOSIMAGE w joomla! 1.5.17

    Witam!

    Po ataku hakerskim od nowa tworze swoja domowa stronke w joomla! 1.5.17

    W odroznieniu do wczesniejszych wersji nie moge za cholere ogarnac modulu {mosimage}, ktory pomagał mi w tworzeniu miniaturek zdjęć w artykułach.

    Wcześniej wpisywało się kod {mosimage} i po prawej stronie wybierało się interesującą nas grafikę umiejscowioną w folderze stories. Można było wybrać jej lokalizację w tekscie jak i wpisać jej nazwe.

    Teraz korzystam z wersji 1.5.17 i nie mogę sobie z tym poradzić.

    Korzystam z dodatku Simple Image Gallery Plugin ale on tworzy galerie zdjec a mi chodzi o pojedyncze grafiki umiejscawiane w tekscie, jak to wczesniej udawało mi się tworzyć

    Pomoże mi ktoś?

    pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Zacznij od lektury, w Joomla 1.5 nie ma już mosimage - http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/5/ ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem że w 1.5 nie ma już mosimage, dlatego ten temat zalozylem.

    Chodzi mi o to aby Mosimage zastapic czyms innym?


    Nie mam bazy danych i musze stronke od nowa tworzyc, wiec migracja mi w tym nic nie pomoze chyba.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie masz bazy danych, migracja Ci nic w tym nie pomoże, to jakie {mosimage} chcesz czymś zastępować?
    Po prostu wstawiaj obrazki tak, jak się się je wstawia w Joomla 1.5
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Spoko tylko chciałbym aby w tekście były miniaturki obrazków( po nacisnieciu pokazuje sie caly obraz) jak to tworzyło się za pomoca {mosimage} a joomla 1.5 proponuje wstawianie obrazka w calej jego wielkosci.

    Chodzi mi o to aby pisząc tekst widoczne były miniaturki obrazków, które chcę w danym artykule wykorzystać... a nie całe obrazy.

    Musi być jakiś moduł/dodatek, który to obsługuje, gdyż w starszej wersji to działało, to w nowszej tym bardziej powinno...

    Czy istnieje jakis moduł/dodatek w joomli 1.5 który spełnia działania podobne do wspomnianego {mosimage}???
    Ostanio edytowane przez acidrks : 09-09-2010 22:26

  7. #6
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    "a joomla 1.5 proponuje wstawianie obrazka w calej jego wielkosci" - bzdury waćpan opowiadasz ... wstawiasz obrazki tak jak Zwiastun podpowiedział normalnie w edytorze, to czy on jest w tekście widoczny cały czy jako miniatura to zależy od tego co wpiszesz w formularzu wstawiania obrazka, do powiększania zdjęć na stronie frontowej od wcześniej ustawionej miniatury masz odpowiednie pluginy np. bk multithumb ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    A mógłbyś mi kolego "na chłopski rozum" napisać jak z tego Multithumb korzystac?

    Zainstalowałem go, skonfigurowałem, ale... zamienia on wszystkie dostepne grafiki w artykule na miniaturki, a chciałbym każdą grafiką w artykule móc z osobna zarządzać, tzn. w jednym artykule chciałbym mieć i miniaturki oraz obrazy o normalnej wielkości.

    Za pomoca {mosimage} nie było z tym problemu, gdyż jak wpisywałeś {mosimage}nazwa_pliku{/mosimage} to miniaturka pojawiała się tylko do tego akurat pliku a bez tego kodu grafika pozostawała bez zmian (tzn. nie tworzyła się miniaturka). Poza tym przy tamtym module z prawej strony artykułu pojawiała się opcja jak ma być umieszczona grafika (lewa, środek, prawa), można było tytuł nadać, oraz przede wszystkim był widoczny folder SMILES, z którego to grafiki mozna było wybierać (była opcja podglądu aby mieć pewność że o tą dokładnie grafikę Ci chodzi). Na prawdę łatwo i czytelnie się z tego korzystało a w joomli 1.5. w opcji grafika nie jest tak przejrzyście, więc staram się dociec co trzeba zainstalować (jaki dodatek czy plugin) aby w miarę sprawnie to szybko ogarnąć, bo na stronce naprawdę chcę mieć dużo grafiki.

    I o to mi właśnie chodzi, bo mam pomysł na stronkę na której w w jednym artykule pojawiają się i miniaturki oraz obrazy o rzeczywistej wielkości.


    P.S. Moja żona pisała magisterkę o Roztoczu i pamiętam jak jeździłem z nią robić badania geologiczne. Poza tym Roztocze jest mi bardzo dobrze znane z własnych wędrówek.hehe, to tak na marginesie.

    pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez acidrks : 10-09-2010 19:34

  9. #8
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Wstaw przed zdjęciem, które ma nie być zmieniane {multithumb enable_thumbs=0}, jeśli następne ma być np już zmienione to zamiast =0 wstaw =1 ...

    Zapraszam więc częściej na Roztocze ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2010
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    No udaje mi się tylko mam jeszcze jeden problem i myślę że skończę wreszcie Ci głowę zawracać

    Wszystko jest ok, tylko w edytorze jak piszę artykuł i chcę żeby multithumb mi miniaturkę zrobił to muszę fotkę wstawić i tekst pisany mi się rozjezdza, a wcześniej wystarczyło wspomniane już {mosimage} i joomla domyślnie wiedziała o jaki obrazek mi chodzi. Chodzi o to że grafiki są różnej wielkości i jak chcę użyć n.p. dużej grafiki w postaci miniaturki to spoko multithumb to zrobi ale w edytorze to już po prostu gomora w tej chcili nastepuje bowiem nawet jakąś spację czy akapit ciężko jest ogarnąć.

    Czy istnieje jakaś opcja (oprócz kodu html oczywiście, bo aż taki obcykany w tym nie jestem) by tak jak wcześniej można było pisać w edytorze tekst bez obaw że to się wszystko rozjeżdza....

    pozdrawiam

  11. #10
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem z tym rozjeżdżaniem tekstu, może inaczej ja osobiście używam edytora JoomlaCK lub JoomlaFCK jest tak dośc ciekawy formularz wstawiania zdjęć, są w nim opcje typu szerokość i wysokość - ustawiam przy każdej fotce szerokość do jakiej ma mi przeskalować zdjęcie w edytowanym artykule do rozmiarów wpisanych w konfiguracji multithumba ... mam więc podczas edycji artykułu wstawione zdjęcie przeskalowane do rozmiarów utworzonej miniaturki i nic mi się nie rozjeżdża ...

    ps. zapomnij o mosimage - za dużo porównujesz i może stąd ciężko Ci się przestawić na inną funkcjonalność ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. {mosimage} - Joomla! nie interpretuje tego
    przez bebzon_hc na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-02-2009, 09:46
  2. Problem z wstawianiem i wyswietlaniem obrazków za pomocą mosimage
    przez mharek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 07-01-2009, 15:46
  3. Skrypt modułu i mosimage
    przez bard na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-09-2008, 09:47
  4. Zamiennik mosimage tyle że na Joomlę 1.5
    przez K-Paul na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-06-2008, 17:15
  5. Problem z MOSImage
    przez snedy na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 01-03-2006, 20:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •