Jak odzyskać skasowaną stronę?
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Jak odzyskać skasowaną stronę?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-09-2010
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Jak odzyskać skasowaną stronę?

    Witam serdecznie,

    Mam następujący problem.
    Miałem stronę w joomla 1.5.14 na serwerze w katalogu o przykładowej nazwie "aaa". Ta strona miała nazwę i bazę danych o przykładowej nazwie "AAA". Miałem tam wstawiony szablon i wszystko pięknie poustawiane.
    Wczoraj założyłem drugą stronę w joomla 1.5.20 w innym katalogu o przykładowej nazwie "bbb". Jadnak przez nieznajomość tematu zainstalowałem joomlę w katalogu "bbb" na ustawieniach tej pierwszej strony (taki sam: typ bazy, nazwa serwera, użytkownik i baza danych) Następnie wgrałem sobie szablon i przystąpiłem do projektowania sobie wyglądu witryny.
    Dzisiaj zorientowałem się, ku mojemu przerażeniu, że na pod adresem mojej pierwszej witryny "aaa" jest domyślny szablon joomla z menu i wpisami takimi jak na tej nowej stronie a po wyglądzie i treściach pierwszej strony nie ma śladu! Ponadto nie mogę się zalogować do panelu administracyjnego tej pierwszej strony.

    Czy istnieje jakiś sposób przywrócenia tej mojej pierwszej strony? Może to być nawet kosztem usunięcia tej drugiej.

    Przepraszam jeśli mój sposób wyrażania się jest nie precyzyjny ale nie jestem orłem jak widać w tej dziedzinie.....
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

    Edit.

    Udało się!
    Backup u hostingodawcy pomógł. Mam z powrotem swoją pierwszą stronę i od razu zrobiłem backup na lokalu

    Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, szczególnie a_m za szybką reakcję i tą sugestię z backupem u hostingodawcy.

    Teraz idąc za ciosem, zastanawiam się czy da się uratować robotę, którą już włożyłem w tą drugą witrynę. Nie chciałbym tego robić od nowa. Jeśli znalazłby się ktoś kto podpowiedziałby mi w punktach co powinienem zrobić, żeby ta druga strona działała całkowicie niezależnie od pierwszej (na osobnej bazie danych), to będę bardzo wdzięczny. Nie chcę już sam eksperymentować żeby czegoś nie zepsuć znowu.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 14-09-2010 07:28

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bahanetii
    Gość

    Domyślny

    @tombrosius
    Moje gratulacje ! Cieszę się że wykonałeś dobrą robotę

    Podejrzewam, natomiast że z drugą to już po "ptokach" - osobiście darowałbym sobie i odbudował z "palca" - to już naprawdę szybko idzie.
    Z ciekawości powiedz mi proszę czy druga witryna jeszcze Ci się otwiera od frontu, lub od zaplecza (nie rób niczego na siłę bo przedobrzysz, jeżeli nie - nie rób poprawek), nawet jeżeli otwiera Ci się zaplecze drugiej to zarchiwizuj całość DB poprzez php-Admina (BD), potem całość poprzez Akeeba, od strony administracji witryny - plik z pełnym archiwum - ściągnij sobie ftp'm na wszelki wypadek na lokalnego kompa, jego oryginał przenieś do katalogu głównego, wyczyść podkatalog w którym Masz zaparkowaną domenę B (tą drugą) , stwórz nową BD (nie kasuj starej) i zrób instalkę za pomocą Kick'a i archiwum stworzonego przez Akeeba'e (naturalnie po wyczyszczeniu katalogu należy plik archiwum przenieść z głównego z powrotem do tego w którym ma być zaparkowana domena drugiej witryny , jeżeli coś nie będzie hulać to nadpisz BD za pomocą backup z poziomu PHP (chociaż osobiście raczej bym dodał tabele i brakujące wartości z palca). I jak dla mnie to by było na tyle.
    Pzdr.
    Tak na marginesie to i tak jeżeli był backup BD u hostingodawcy to na drugiej witrynie raczej będzie 500 setka.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-09-2010
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Teraz druga strona wygląda od frontu tak, że jest domyślny szablon joomla ze strukturą menu i wpisami tej pierwszej strony (bo działa na bazie danych z tej pierwszej witryny), a od zaplecza nie mogę się zalogować.
    Bahanetii dzięki za wskazówki, wieczorem nad tym posiedzę. Może faktycznie zacznę od początku. W końcu to było tylko kilka godzin pracy nie będzie tragedii. O wiele gorzej byłoby gdybym tej pierwszej strony nie odzyskał. Teraz i tak już jestem zadowolony

  5. #4
    Bahanetii
    Gość

    Domyślny

    @tombrosius - w tej sytuacji - odpuść sobie próbę przerzucenia - Możesz głównie narozrabiać - odbuduj stronę B - wszak trening czyni mistrza, a doświadczenia uczą (ta, teraz to jestem mądrala - a kiedyś sam tak narozrabiałem :-). Natomiast jeżeli strona A jest podobna w swej strukturze do strony B poza Templakami to zainstaluj sobie na A Akeeba'e - zrób backup i skopiuj do czystego katalogu od domeny B - po czym rozpakuj/zainstaluj w sposób który mniej, więcej podałem. Pamiętaj TYM razem o stworzeniu NOWEJ BAZY DANYCH i podaniu właściwej podczas instalacji. W ten sposób zaoszczędzisz sobie odrobinę czasu do cały proces to może jakieś 15 minut, potem doinstalujesz templakę i podmienisz artykuły - no i problem z głowy, a cha i jeszcze jedno, za jakieś 30 minut od teraz stawiam na domenie kysz.pl THE WALL - jak masz jakiś pomysł na atak hakerski to zapraszam - żeby nie było iż zrobiłem jakąś podpuchę - na środku będzie napisane THE WALL - Bahanetii

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post/autor: 14-09-2010, 07:18
  2. Pomoc jak odzyskać Głównego Administratora
    przez tomecki1 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 23-06-2010, 23:04
  3. Expose jak odzyskać hasło?
    przez aas na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-06-2008, 22:12
  4. Jak odzyskać sunięty moduł?
    przez djmentos na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-11-2007, 20:03
  5. Jak przyciski edytorów odzyskać???
    przez jedmor na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-05-2007, 07:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •