mod_custom przypadkiem usunięty.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: mod_custom przypadkiem usunięty.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-05-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    mod_custom przypadkiem usunięty.

    Witam.

    Przypadkiem usunąłem ze swojej strony mod_custom i kilka modułów które były na mojej stronie zrobione zniknęły.
    Mam kopie zapasową wszystkich plików na dysku, wgrałem do folderu "modules" folder "mod_custom" jednak moduły na stronie nie wróciły. W jakim pliku są one zapisane abym mógł naprawić swój błąd?

    (mod_custon usunąłem przypadkiem w Rozszerzenia/instalator/moduły)

    Z góry dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Powinieneś odnaleźć usunięte moduły w posiadanej wcześniejszej kopii bazy danych w tabeli jos_modules i je stamtąd przywrócić.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-05-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kopie robiłem komponentem Akeeba Backup... znalazłem w niej plik o nazwie joomla.sql jak się domyślam jest to właśnie kopia bazy danych... jednak nie wiem jak przywrocić z tej kopii tylko tabele jos_modules a dokładniej tylko kilka wpisów odpowiadających za mod_custom... jeżeli zrobię importuj to chyba cała baza danych zostanie zamieniona na tą starszą tak?

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Możesz odtworzyć brakujące rekordy ręcznie wpisując je poprzez PMA (phpMyAdmin).
    Potrzebne informacje do odtworzenia potrzebnych rekordów znajdziesz w posiadanej kopii bazy danych. W celu ich odnalezienia musisz tą kopię, czyli plik joomla.sql (znajduje się on w lokalizacji: installation/sql/joomla.sql) otworzyć w edytorze tekstowym, najlepiej użyć do tego programu NotatnikSP lub innegopodobnego edytora umożliwiającego pracę z plikami sql.Należy odszukać moduły custom najlepiej posługując się wyszukiwarką Ctrl+F i wyszukiwać frazę mod_custom. Posłużę się przykładowym modułem custom z mojej strony. Moduł ten ma tytuł Polecamy, który ma pokazywać linki do polecanych stron. Jego rekord wmojej tabeli jos_modules w kopii bazy danych wygląda następująco:

    INSERT INTO `#__modules` VALUES ('10078', 'Polecamy', '<div><a href=\"http://www.soundimage.pl/bank-muzyki.html\" title=\"Bank muzyki royalty free\"><strong>Bank Muzyki Royalty Free</strong></a></div>\r\n<div><a href=\"http://wspieram-biznes.eu/\" title=\"wspieram-biznes.eu\"><strong>Wspieram biznes - Portal Promujący Biznes</a></div>\r\n<div><a href=\"http://bilanssc.pl/\" title=\"Bilans SC.\"><strong>Bilans SC - Usługi rachunkowe i audytorskie</strong></a></div>\r\n<div><a href=\"http://muzyczka.pl\" title=\"muzyczka.pl\"><strong>Podkłady muzyczne - muzyczka.pl</strong></a></div>', '2', 'mainbottom-a', '0', '0000-00-00 00:00:00', '1', 'mod_custom', '0', '0', '1', 'moduleclass_sfx=title2\n\n', '0', '0', '');
    Natomiast wygląd tego rekordu w tabeli bazy danych, przedstawiony w PMA jest taki:



    Porównując widok rekordu w kopii bazy danych z widokiem tego samego rekordu w PMA można pokusić się o samodzielnie odtworzenie brakujących rekordów. Wystarczy odnaleźć w kopii bazy danych wszystkie rekordy usuniętych modułów custom, skopiować je do nowego dokumentu i na ich podstawie zrekonstruować rekordy w bazie danych. Może ten zapis, widoczny w pokazanym powyżej fragmencie z kopii bazy danych jest troche skomplikowany, ale trzeba zauważyć, że poszczególne wpisy są oddzielane od siebie znakami apostrofu '. Dzięki temu zobaczyć można wyraźnie gdzie w kopii bazy się zaczyna i kończy każdy wpis rekordu, potrzebny do samodzielnego wypełnienia nowego, odtwarzanego rekordu w PMA.

    Po wejściu w PMA należy w prawej części okna oszukać tabelę jos_modules.



    Należy kliknąć w pokazaną na powyższym obrazku ikonkę Przeglądaj, co spowoduje otworzenie się okna tabeli jos_modules zawierającego wszystkie rekordy dotyczące używanych modułów.



    W tym oknie należy znaleźć przycisk Dodaj, którego kliknięcie spowoduje otworzenie nowego okna, służącego dodawaniu nowego rekordu w tej tabeli bazy danych.



    Posługując się posiadanymi informacjami ze starszej kopii bazy danych należy uzupełnić wymagane pola w pierwszej (górnej) części tego okna. Po wypełnieniu należy przejść na sam dół tego okna, gdzie znajduje się opcja Dodaj jako nowy rekord. Tam należy kliknąć w przycisk Wykonaj.



    Identyczną procedurę należy powtórzyć chcąc odtworzyć kolejny, brakujący moduł custom.

    Można też zastosować alternatywną metodę, polegającą na stworzeniu z pomocą posiadanej kopii bazy danych oddzielnego pliku sql, zawierającego same rekordy mod_custom i zaimportowanie go do aktualnej bazy danych za pomocą PMA.

    W razie ewentualnych problemów z kopią bazy lub odtworzeniem jej w PMA proszę o kontakt na PW.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 16-09-2010 08:57

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    18-05-2010
    Wpisy
    51
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję bardzo za tak rozbudowaną wypowiedź i poświęcony czas... użyłem pierwszej metody (była trochę czasochłonna) i wszystko poszło bez problemów.

    Przejrzysty i profesjonalna odpowiedź... oczywiście punkty reputacji dodane
    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. brak mod_custom
    przez kokosz_mk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 10-09-2010, 01:49
  2. Przypadkiem usunięte pliki startowe
    przez adartproject na forum Różne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-03-2010, 16:03
  3. mod_custom problem
    przez aszarel na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 20-02-2010, 21:32
  4. mod_custom
    przez FIFI na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 15-02-2010, 18:51
  5. Jak doinstalować mod_custom
    przez hizel na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-11-2009, 01:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •