z mambo na joomla
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: z mambo na joomla

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny z mambo na joomla

    Mam troche mocno rozwinietą strone pod Mambo a nie chce za bardzo sie z tym meczyc, aby zmienila mi sie tylko nazwa systemu portalowego. Ale jednak predzej czy pozniej i tak bedzie trzeba zmienic ten system.

    Czy komponenty i moduły beda miały jakies powazne problemy z Joomla?
    Ostanio edytowane przez hazael : 19-10-2005 13:07

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    zalezy jakie dodatki, gdyz te najbardziej roziwniete jak np phpshop, simpleboard, mambelfish wymagaja nowych wersji, ktore jednak sie szybko pojawiaja
    wiekszosc prostych i sredniozaawansowanych bedzie chodzila bez problemu.

    Przejscie, jezli chcesz je wykonac, najlepiej zrobic szybko gdyz na razie nie jest to skaplikowane

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    No własnie w tym problem, że korzystam z tych komponentów:

    phpshop, simpleboard, mambelfish, events, comprofiler...

    Jesli są jakies powazne problemy z tymi wynalazkami, to chyba lepiej poczekac na nowy projekt.

    Chyba najlepiej bedzie jak zrobie kopie mambo razem z komponentami i sprawdze jego dzialanie po spatchowaniu przez joomla
    Ostanio edytowane przez hazael : 19-10-2005 13:25

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    phpshop nie dziala (a raczej nie do konca dziala, sa problemy w panelu admina) - musisz czekac na nowa wersje pod nowa nazwa virtuemart. Simpleboard ma juz swoja wersje nazywajaca sie joomlaboard, natomiast co do reszty - nie wiem, nie testowalem (jeszcze).

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Dylek
    phpshop nie dziala (a raczej nie do konca dziala, sa problemy w panelu admina) - musisz czekac na nowa wersje pod nowa nazwa virtuemart. Simpleboard ma juz swoja wersje nazywajaca sie joomlaboard, natomiast co do reszty - nie wiem, nie testowalem (jeszcze).
    Zrobiłem sobie kopie wszystkich komponentów z mambo wstawiłem je do Joomla i z tego co zauwazyłem to mialem jedynie problemy z kalendarium ( Events)

    Fatal error: Cannot redeclare clone() (previously declared in /home/www/hazael/joomla/includes/compat.php50x.php(9) : eval()'d code:1) in /home/www/hazael/joomla/components/com_events/events.php(545) : eval()'d code on line 2

    Nie rozumiem tego błedu.

    Zna ktoś rozwiązanie lub jakąs inną wersje kalendarza działająca pod joomle?

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Ten blad moze byc zwiazny z php5 niekoniecznie z joomla, ale dokladnie ciezko mi powiedziec

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Ten blad moze byc zwiazny z php5 niekoniecznie z joomla, ale dokladnie ciezko mi powiedziec
    No tak, faktycznie - cały problem dotyczył wersji i tego hacka, który wystarczy zlikwidować w pliku events.php:

    Kod PHP:
    if (version_compare(phpversion(), '5.0') < 0) {
        eval(
    '
        function clone($object) {
          return $object;
        }
        '
    );



    Dodatkowo mozna sobie poczytać o tym na stronie:
    http://www.acko.net/node/54

  9. #8
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Z commmunity builderem nie masz zadnych problemow na Joomli? Ktorea masz wersje tego komponentu?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    19-10-2005
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    228
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Z commmunity builderem nie masz zadnych problemow na Joomli? Ktorea masz wersje tego komponentu?
    Na razie tylko testuje komponenty, ale nie zauwazyłem zadnego problemu z tym community builider. W panelu administratora bardzo ladnie wszstko działa. przeglądałem tez od strony uzytkownika liste oraz profile i roznicy nie zauwazyłem. Osobiscie korzystam z nieoryginalnej wersji, "31-03-2005 Enhanced" - z moimi drobnymi (raczej mało znaczacymi) przeróbkami. Wypatrzyłem tylko jakis drobny problem w module wyswietlającym zalogowanych uzytownikow -mam nadzieje, ze uporam się z tym wszystkim :-/.

    Puki co to nie działa mi tylko phpshop - no ale to już wiadomo..

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Radziłbym się mimo wszystko wstrzymać z przenosinami do wersji Joomla! 1.1, któa ma się pojawić w listopadzie i przyniesie kolejne nowości, w tym wsparcie dla mambelfish, tłumaczenie panelu administratora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •