Blokada kopiowania tekstu/grafiki z artykułów
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Blokada kopiowania tekstu/grafiki z artykułów

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-08-2010
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Blokada kopiowania tekstu/grafiki z artykułów

    Poszukuję informacji jak zablokować możliwość kopiowania z artykułów tekstu, obrazków poprzez zaznaczenie, ewentualnie blokada prawego klawisza myszy . Czy miał ktoś z takim problemem do czynienia>

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    zobacz np. to i podobne na extensions

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-08-2010
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki, potestuje ale z opisu wynika że to będzie to

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    i dodam, że działa. Ale dla "speców" to i tak śmieszne zabezpieczenie.

    Co do grafiki warto dorzucać znak wodny wtedy masz na 90% pewność, że większość osób zrezygnuje.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-08-2010
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    To zabezpieczenie dla szarego użytkownika, zawsze można wejść choćby z Firefoxa do źródła strony by skopiować tekst, widziałem kilka niezłych rozwiązań ale niestety nie są z szeregu "non-commercial".

  7. #6
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Witam

    Ligeiro, jeśli sam zauważyłeś, że znalezione dodatki są niezłe czemu nie poświęcić tych parunastu $, jeśli to ma pomóc w ochronie twojego dorobku autorskiego myślę, że warto ... tak jak napisał Pefik większość tych zabezpieczeń "fachowcy" obejdą ale laik dwa razy się zastanowi ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Myślę, że można, a nawet trzeba czasem sięgnąć po rozwiązania prawno-techniczne.
    1) utrudnić skopiowanie treści - ale w taki sposób, aby nie uprzykrzyć życia normalnym czytelnikom
    2) dodać informacje prawną wraz z cennikiem, najlepiej pod każdym cennym artykułem. Coś na wzór GazetyPrawnej
    Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody .....
    Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody ........ lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.


    3) Unikać umieszczania kanałów RSS z pełną treścią artykułu, najlepiej jak już musisz daj sam tytuł. Bowiem stąd na ogół ludzie biorą cudze i budują "własne" treści.

    4) Co się tyczy cennika, w stylu 1000 znaków za 50 zł. Zatem jak znajdziesz kolesia "jumacza", podsyłasz mu linka i rachunek, najlepiej z pieczątką Biura prawnego lub jeśli cię stać Kancelarii Adwokackiej. Proste, a koleś zrobi w gacie.

    Rzuć okiem na Rozdział 5. Zagadnienia prawne - książki
    Ostanio edytowane przez PeFik : 23-09-2010 19:47
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Offtopując muszę powiedzieć @PeFik że bardzo mnie zainteresował ten link i... książka już do mnie jedzie;)

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    31-08-2010
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki @dkint, faktycznie warto się zastanowić na zakupem takiego komponentu. Sprytna jednak osoba zawsze wyciągnie zawartość, choćby zrzutem ekranowym, powycina co trzeba banalnym Irfan View'u, resztę przemieli tu podobnym FineReaderem bądź podobnym OCR'em. Do tego co napisałeś warto zapewne dołączyć klauzulę podsuniętą przez kolegę @PeFika, razem powinno to mieć wystarczający skutek obronny.

    Pozdrawiam, Ligeiro (Tomek).

  11. #10
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Nie zawsze trzeba kupować komponenty etc., na JED jest kilka w tej kategorii co pełnią tą lub podobną funkcje i są za free. Mój szef też mnie prosił, aby na jednej z naszych stron magazynowych (tw), użyć takiego rozwiązania.
    I powiem ci, że jakoś nie zauważyłem w sieci - kopii, chyba jest się z czego cieszyć.

    Co do książki, i linka do niej, mam bardzo pozytywny odbiór od czytelników, zatem dlatego ją polecam.

    A czy ludzie bawią się w OCR/rzuty ekranu etc. , pytałem kilku osób i odpowiedziały, że sporadycznie tak robią. Oczywiste jest, że na dłuższą metę byłoby to męczące.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Podobne tematy

  1. Automatyczne dodanie tekstu/grafiki w stopce artykułu
    przez belialek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-08-2010, 18:36
  2. Wstawianie grafiki zamiast artykułów
    przez kanonier01 na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-01-2010, 20:52
  3. blokada kopiowania
    przez ttomekb na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 20-06-2009, 11:59
  4. Blokada wpisywania artykułów przez zarejestrowanych
    przez Madleine na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-01-2009, 11:00
  5. Brak podfolderów w zakładce Grafiki przy edycji artykułów
    przez ryzio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 28-12-2006, 19:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •