K2 - zdefiniowanie wysokości ilustracji
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: K2 - zdefiniowanie wysokości ilustracji

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-09-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny K2 - zdefiniowanie wysokości ilustracji

    Witam serdecznie, mam następujący problem:
    Podkategoria - wyświetla listę artykułów będącymi ilustracjami. Jak wiemy, można zdefiniować wielkość ilustracji wyświetlanej w liście artykułów - jednakże mamy jedynie dostęp do definiowania parametru szerokość, co może prowadzić do sytuacji jak na załączonym obrazku: http://foto.lzone.pl/oferta-fotograf...a-i-piotr.html
    W momencie pojawienia się zdjęcia pionowego - cały mój misterny plan... w łeb.
    Prawdopodobnie wysokość jest gdzieś przypisana w plikach K2 - szukałem, jednak nie znalazłem.
    Proszę o pomoc ! Zdjęcie może być rozciągnięte do poziomu - nie problem, grunt by zajmowało tyle samo miejsca co pozostałe.
    Z wyrazami szacunku
    Tomek

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny

    Co prawda nie pomogę Ci, ale w życiu zazwyczaj powyżej d..y nie podskoczysz, zaś K2 usilnie to robi. Jak znajdziesz rozwiązanie tego, to wcześniej czy później będziesz miał następny problem ze skalowaniem zdjęć przez K2 pow. oryginalnego rozmiaru. Jeżeli któryś rozmiar będzie zdefiniowany większy niż wczytany plik obrazka

  3. #3
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    jeśli chcesz mieć równo, to lepiej chyba przycinać niż rozciągać;
    wklej sobie do K2.css :

    .catItemImageBlock {border:1px dotted #414141!important;padding:8px}
    .catItemImageBlock a{height: 193px;overflow: hidden;display: block}
    .catItemImageBlock img{border:0!important;padding:0!important}

    jak będzie pasować, doprowadź do sytuacji, w której posługiwanie się dyrektywą !important nie będzie konieczne

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    24-09-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmm wpisałem i nic.. ale ja to laik jestem, więc mogłem coś źle zrobić.

    Optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość definicji dłuższego boku..? ehh sam nie wiem. W sumie zamysł galerii chyba jest czytelny, ma ktoś jakiś pomysł ?? Jestem otwarty na wszelkie pomysły (również te płatne)... Po prostu marzy mi się fajna strona z ładną galerią nie opartą na lifeboxie..
    Pozdrawiam
    Tomek

  5. #5
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    chyba źle bo nie widzę żebyś coś zmienił; tu masz plik --> templates/gk_cherrydesign/css/k2.css / wklej kod na końcu i zobacz

  6. #6
    Debiutant
    Dołączył
    24-09-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mistrz ! Dzięki - takie coś zupełnie wystarcza Bardzo dziękuje ! Jak już jesteśmy przy temacie - czy jest jakiś sposób by zdjęcie po otwarciu miało 600 px wysokości ? Zdefiniowanie np maxymalnej wysokości zdjęcia ?? Chciałbym by ilustracje nie miały więcej niż 600px na najdłuższym boku.

  7. #7
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    jest taka możliwość, ale zauważyłeś już, że obrazom w preferencjach k2 nadaje się szerokość; nie wygodniej jest ze względu na ten komponent ( i również moduł gavicka) preparować obrazy obrazy pod stronę np w wszystkie w tych samych proporcjach / wielkościach?
    (w .catItemImageBlock dopisz !important po padding:8px)

  8. #8
    Debiutant
    Dołączył
    24-09-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dodałem, jednak nie widzę różnicy... (pewno znów coś nie tak wpisałem) Co do wielkości, tak zgadza się wszystkie zdjęcia na serwerze są w proporcjach (400px) 10x15 (600px), jednakże w przypadku zdjęć pionowych proporcję się obracają i zdjęcie z księdzem jest ogromne... najlepiej jakby po otwarciu artykułu zdjęcie było otwierane w naturalnej wielkości tak jak jest na serwerze czyli width 100%, pytanie gdzie to wpisać ? Dziękuje za poświęcony mi czas.
    Tomek

  9. #9
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    Komponenty -> K2 -> Preferencje -> tam będą szerokości dla wszystkich "typów" obrazów + w ustawieniach kategorii
    Ostanio edytowane przez a_m : 27-09-2010 12:32

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    24-09-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, jednakże tylko w pixelach. Gdy ustawie szerokość na 600px. to w przypadku zdjęcia poziomego wszystko będzie dobrze. W przypadku zdjęcia pionowego przy szerokości 600px, zdjecie jest skalowane na wysokość 900px. Gdyby udało się ustawić wartość szerokości na 100% wtedy zdjęcia wyświetlane byłyby w takiej wielkości jak są wrzucone na serwer. I nie byłoby żadnego problemu... jest to osiągalne ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. hwdVideoShare - wysokość miniaturki
    przez skysis na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 10-12-2009, 22:18
  2. Wysokość nagłówka
    przez lil16 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 07-09-2009, 23:45
  3. Wysokość wrappera
    przez CreMaster na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-12-2008, 21:39
  4. Ustawienia ilustracji MOSImage: domyślne wyrównanie
    przez dzuniek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-02-2008, 14:43
  5. Wysokość modułu
    przez zibideusz na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-08-2007, 14:14

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •