Dostęp do bazy danych J! na ovh.pl
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Dostęp do bazy danych J! na ovh.pl

  1. #1
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny Dostęp do bazy danych J! na ovh.pl

    K***M***[/QUOTE]

    Ze względu na nazwisko tego pana, nie ciągnąłem dalej dyskusji.
    W PA J! wyświetlają się dane na temat bazy danych, niestety nie potrafię ich wykorzystać do wyświetlenia bazy. Będę wdzięczny za informacje, czy mogę się połączyć z czymś na wzór phpMyAdmin czy też nie.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    a jaki jest cel dostępu do bazy? rozumiem że joomla się zainstalowała czyli baza jest. Hasło, login, serwer wszystko jest? więc jeśli nie masz na serwerze zainstalowanego phpMyAdmina to sie nie dostaniesz. No chyba że narzędziem typu np. PUTTY. tego co napisał pan maruda to o ile mnie pamięć nie myli to z panelu administracyjnego na OVH można dostać się do bazy.

    edit: ewentualnie zapytaj się czy masz na serwerze zainstalowanego phpMyAdmin. Najczęściej dostęp do phpMyAdmina to https://www.domena.pl/phpMyAdmin
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 29-09-2010 14:04

  4. #3
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    No jak to do czego mi baza potrzebna
    phpMyAdmin mam zainstalowany, tylko problem jest w tym, że nim mogę administrować bazami założonymi w PA OVH.pl, a przy instalacji modułu Joomla! baza została założona automatycznie i nie jest dostępna w PA OVH.pl
    Przypuszczam, że pan M*** niedokładnie przyjrzał się mojej wiadomości i nie doczytał, że mam J! i w żaden sposób przez PA J! nie połączę się z bazą. Szukając w sieci znalazłem informacje że w Wordpressie jest to możliwe.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Korzystając z modułu umożliwiającego instalację Joomla! przez manager ovh masz jedynie możliwość obejścia konieczności samodzielnego wgrywania plików instalatora na serwer. Ten "gotowiec" instaluje J! za Ciebie, ale na swojej bazie danych, do której nie ma dostępu. Aby normalnie korzystać z takiej instalacji osobiście stosuję zabieg ponownej instalacji, wgrywając na serwer sam katalog Installation. Robię tak, by uniknąć późniejszych ewentualnych problemów z prawami własności katalogów i plików, instalowanych z "gotowca" a zarazem wskazuję w tej instalacji swoją bazę danych. Jest jeszcze niedogodność związana z oferowaną wersją Joomla! 1.5.15 zamiast 1.5.20, więc konieczna aktualizacja też troszkę może potrwać.

  6. #5
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Dzięki za info @alex51. Aktualizacje przeprowadziłem zaraz po instalacji, tylko teraz się połapałem, że nie mam dostępu do bazy :/
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny podobny problem

    odświeżam temat, gdyż mam podobny problem, zainstalowałem na ovh joomle bez kłopotów, jednak w trakcie prac nad witryną omyłkowo (przez FTP) wykasowałem podkatalog zawierajacy J!
    usunałem zbędne wg mnie pliki i ponowiłem instalację J! w tak samo nazwanym podkatalogu - dostałem zwrotnego maila o niepowodzeniu instalacji, przyczyna: złe hasło do bazy danych;
    kolejne próby instalacji J! do nowych katalogów czy też wogole innych modułów (wordpress, drupal i inne) kończą się komunikatem w panelu do zarządzania OHV Manager:
    Można wykonać tylko 1 operację dla domeny ...... w danej chwili. Spróbuj później.
    Po kilkunastu godzinach oczekiwania sytuacja bez zmian.
    Gdzie leży problem?

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Problem leży pewnie w bazie danych, którą tworzy instalator Joomla! z modułu instalacji oferowanego przez ovh. Skasowałeś folder z plikami a baza pewnie pozostała. Proponuję przeprowadzić samodzielną instalację Joomla! w najnowszej wersji 1.5.22, wgrywając rozpakowane pliki instalatora bezpośrednio do katalogu www (standardowy katalog na ovh do umieszczania w nim plików) swojego serwera. W trakcie instalacji należy wskazać dane dostępowe do bazy danych, którą chce się przeznaczyć dla tej instalacji. Jeśli używa się serwera w promocji ovh - testowania bezpłatnego przez 2 lata, to ma sie do dyspozycji więcej niż jedną bazę danych, w innych prostszych ofertach (Personal czy 1000GP) ma się do dyspozycji tylko 1 bazę danych, więc dodatkowe instalacje wymagają zmiany prefiksu tabel bazy danych.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za odpowiedź, potwierdziłeś moje przypuszczenia - muszę więc molestować ovh o naprawę sytuacji lub pójść za Twoją radą i instalować samodzielnie całość...

  10. #9
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Na pomoc ovh w tej akurat kwestii bym nie liczył, a samodzielna instalacja i tak jest wskazana. Oferowane w ovh moduły mają instalator Joomla! 1.5.15, więc aktualizacja to nadpisywanie prawie połowy plików. Później i tak możliwa jest reinstalacja z powodu braku praw do katalogów, więc znowu trzeba wgrywać samemu katalog Installation, usuwać plik configuration.php i przechodzić procedurę instalacje, ze wskazaniem na swoją, dostępna w PMA bazę danych. Takie są realia uroków korzystania z gotowców - modułów instalacji cms-ów w ovh, a pewnie w innych hostingach jest podobnie.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    19-09-2010
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki za wsparcie,
    problem polega na tym, że 1) potrzebuję na gwałt umieścić prostą stronę (3 pozycje menu) na krótki okres czasu, więc ten moduł od ovh byłby wystarczający 2) jestem początkujacy w tym temacie - trochę poczytałem pół roku temu, pobawiłem się na własnym PC-cie i nie wiem czy dam radę z samodzielną instalacją.
    pytanie: czy postępując zgodnie z tym manualem po angielsku w pdf (1.5 instalation manual version 0.5), który jest na stronie z wersjami instalacyjnymi dojdę do celu?

    ---------- Post dodany o 21:21 ---------- Poprzedni post był o 20:04 ----------

    a jednak...
    kilka minut po moim ostatnim poście w OHV pojawił się moduł Joomli!
    alex51 dziękuję za zainteresowanie

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zewnętrzny dostęp do Bazy Danych Joomla
    przez spookypld na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-01-2009, 16:34
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 07:11
  3. Odmowa dostępu do bazy danych
    przez saycer na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 30-03-2008, 20:56
  4. kopiowanie danych z se starej bazy danych do nowej
    przez kxson na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-02-2008, 22:16
  5. Jak skopiować zawartość bazy danych do innej bazy?
    przez Amaria na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-04-2006, 21:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •