Projektowanie stron - własny biznes.
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: Projektowanie stron - własny biznes.

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Bywalec czarny_85 awatar
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny Projektowanie stron - własny biznes.

    Zastanawiam się nad otworzeniem własnej firmy z projektowaniem stron, edycją już istniejących stron itd. w chwili obecnej mam sporo zleceń z wyprzedzeniem do 2 miesięcy.

    To co mnie interesuję ile będą mnie kosztować programy do pracy oraz czy wszyscy w tej branży działają na legalnym oprogramowaniu? Czy mają w domach jakieś wersje portable na których wykonują pracę a w razie czego szybko mogą je usunąć? Nie wiem jak to wygląda dlatego takie pytania.


    Tak sobie liczyłem koszty:

    Nowy photoshop cs5 900zł, (lecz na początku mógbłym pracować na bezpłatnym gimpie).
    Z flashem sam nie wiem jest bardzo drogi w zakupie.
    Do edycji zamiast dremawevera użył bym jakiegoś innego bez płatnego edytora html,css.
    Oraz zakup org. systemu windows xp profesjonal najlepiej jakieś 200zł.


    Może ktoś z was ma już swoją firmę z tej branży i napiszę mi jak dokładnie to wygląda pod względem oprogramowania oraz innymi wątkami. Jakie rzeczy są niezbędne do otwarcia firmy tworzącej strony www. Pod względem oprogramowania oraz papierowym.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    czy wszyscy w tej branży działają na legalnym oprogramowaniu? Czy mają w domach jakieś wersje portable na których wykonują pracę a w razie czego szybko mogą je usunąć?
    czy z tobą jest wszytko w porządku ?, o czym ty w ogóle mówisz.
    Nowy photoshop cs5 900zł,
    a skąd ta cena ?
    systemu windows xp professional najlepiej jakieś 200zł
    a czemu professional ?
    Ostanio edytowane przez pyziak : 29-09-2010 17:56

  3. #3
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Nie obraź się, ale jak masz tego rodzaju dylematy - to dla własnego dobra nie zabieraj się za otwieranie firmy

  4. #4
    Bywalec czarny_85 awatar
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny

    To są normalne dylematy.

    Cena ze sklepu z mojego miasta dokładnie 966zł netto.

    Może być również zwykły windows xp.

    Wiem że w tej branży jest tylko legalne oprogramowanie, dlatego moje pytania . Jakimi na razie programami zastąpić drogie pakiety adobe. Chodzi mi w szczególności o photoshop oraz flasha.

    Jeszcze jest photoshop elements którego można kupić za 300zł, ale nie wiem czy warto inwestować w niego skoro można za dołożeniem 600zł kupić prawdziwy kombajn do obróbki grafiki.

    Szukałem również na allegro i w przystępnej cenie można kupić Adobe Web Standard CS4 za 3tys. zł

    w pakiecie mamy:


    Flash CS4 Professional
    Dreamweaver CS4
    Photoshop CS4 Extended
    Illustrator CS4
    Fireworks CS4
    Acrobat 9.0 PRO
    Soundbooth CS4
    Contribute CS4
    Adobe Bridge CS4
    Adobe Device Central CS
    4
    Adobe Version Cue CS4
    Video training DVD

    Tylko nie wiem czy można używać tego oprogramowania komercyjnie?


    Rzecz jasna że chce pracować legalnie.
    Ostanio edytowane przez czarny_85 : 29-09-2010 18:09

  5. #5
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Ale czy chcac napic sie mleka musisz od razu kupowac krowe? Zastanow sie - i nie mowie tu wcale o pirackich kopiach. Poza tym sam zaczales juz calkiem sensownie pisac w pierwszym poscie. To raz.

    Dwa - jak masz prace na dwa miesiace naprzod - to chyba jakas kase Ci to przyniesie. Moze warto zainwestowac? Zaplata za taka robote (odliczajac podatki, zusy itp.) powinna pokryc Ci photoshopa. No chyba ze masz takie ceny, ze jakby to uslyszala wiekszosc tych co maja firmy to by Cie utlukla za psucie rynku.

    Trzy - pamietaj, ze posiadanie wlasnej firmy to nie jest tylko koszt zakupu oprogramowania

  6. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Nowy photoshop cs5 900zł??? chyba UPGRADE ze starszej wersji.

    chcesz założyć firmę? poszukaj programów unijnych na dofinansowanie. Może się okazać ze z tych funduszy urządzisz sobie całkiem niezłe biuro do pracy (soft+sprzęt) i jeszcze na kawę starczy aby móc pracować całe noce ;)
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 29-09-2010 18:24

  7. #7
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Nowy photoshop cs5 900zł??? chyba UPGRADE ze starszej wersji.
    Dokładnie lub wersja EDU jest w podobnej cenie, której też nie może użyć

  8. #8
    Bywalec czarny_85 awatar
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    178
    Punkty
    10

    Domyślny

    Napiszę wam dokładnie ile wersja komercyjna kosztuję gdy udam się to tego sklepu. Wszyscy macie swoją rację.

    'tomaszek83' piszesz o dofinansowaniu, lecz takie rzeczy są raczej dla osób bezrobotnych a nie dla osoby pracującej!?

    Jeszcze jedno do photoshopa, pracuję na nim od dobrych 5 lat, więc ciężko na pewno będzie mi się przesiąść do Gimpa. jest to tak jakbym 5 lat jeździł mercedesem a po tym czasie się przesiadł w fiata 126;)

  9. #9
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez czarny_85 Zobacz wiadomość
    Napiszę wam dokładnie ile wersja komercyjna kosztuję gdy udam się to tego sklepu. Wszyscy macie swoją rację.
    Dobrze prawisz po tyle w sieci te pakiety chodzą. U mnie w mieście ceny PS5 oscylują w granicach 1000zł.

    Cytat Wysłane przez czarny_85 Zobacz wiadomość
    'tomaszek83' piszesz o dofinansowaniu, lecz takie rzeczy są raczej dla osób bezrobotnych a nie dla osoby pracującej!?
    UE Innowacyjna Gospodarka. Piszesz projekt i już, żaden biedak, żaden bezrobotny, wystarczy mieć pomysł i go zrealizować.

    Według mnie największym problemem jest program graficzny, bo kompilatorów jest od mnoga. Pajączek całkiem fajnie się sprawuje + ma fajne dodatki pod J!, a przede wszystkim tani jak barszcz.

    O niczym więcej się nie wypowiem, bo firmy nie mam, nie miałem i jeszcze przez najbliższy czas pewnie mieć nie będę ;]
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  10. #10
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    PS5 Cena ze sklepu z mojego miasta dokładnie 966zł netto.
    Podaj adres sklepu, bo nawet na stronie Adobe kosztuje US$ 699 !! (zatem 700 x 3 = 2100 PLN). Mówię o licencji normalnej, a nie szkolnej.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Projektowanie szablonu - cd
    przez pawciak na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-11-2009, 23:34
  2. projektowanie skorki
    przez mat na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-03-2007, 17:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •