Skorzystanie z sesji Joomla
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Skorzystanie z sesji Joomla

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    9

    Skorzystanie z sesji Joomla

    Witam serdecznie

    Przejrzałem forum jednak nie widziałem podobnego tematu a mianowicie chciał bym skorzystać z sesji Joomla dla podstrony otwieranej z linków Joomli.

    Żeby nie gmatwać opiszę dokładnie o co mi chodzi

    Mam intranetowy portal oparty na joomli z logowaniem opartym na LDAP.
    Dodatkowo będzie portal zgłaszania awarii do którego link będzie bezpośrednio w joomli i chciał bym, żeby ten portal podtrzymywał sesje joomli, aby nie było potrzebne ponowne logowanie i fajnie by było gdybym mógł wczytać do zmiennych imię i nazwisko zalogowanej osoby do auto uzupełniania formularzy.

    Jestem raczej laikiem w tym temacie i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.

    Każda sugestia mile widziana i z góry dziękuję za odpowiedzi.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    jakiś komponent multisites. auto-uzupełnienie w oparciu o dane konta pomiędzy dwoma niezależnymi systemami wymaga ingerencji w strukturę kodu. chyba, że chodzi tylko o dane konta. one zdaje się wymieniają się automatycznie podczas integracji komponentem multisites.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 05-10-2010 13:21

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    9

    Domyślny

    Nie chodzi mi o instalowanie 2 kopii joomli. Drugi serwis to dość prosty system zgłaszania awarii oparty na php i sql mojego autorstwa. W tej chwili w tym serwisie jest bardzo prosty system utrzymania sesji ale chciał bym go zmienić na podtrzymanie sesji joomli, żeby nie trzeba było ponownie się logować po kliknięciu w link który będzie umieszczony w menu joomli.

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a ten drugi serwis to co ? bo jak nie joomla! to pisz tam, gdzie ten serwis (cms) wspierają. to w nim chcesz łączyć bazę użytkowników z joomla! w zakresie joomla! -> joomla! odpowiedź masz, jw.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    9

    Domyślny

    przecież napisałem, że drugi serwis jest mojego autorstwa a nie jakiś gotowiec i nie potrzebuje wsparcia dla tego systemu tylko pytam jak podłączyć się pod sesje joomli.

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    odpowiedź udzielona w poprzednim post'cie.

    skoroś se sam stworzył serwis ( cms ), to jako jedyny znający jego źródło i strukturę bazy danych, łącz z bazą użytkowników joomla!. ja nie wiem czego ty jeszcze chcesz. masz swój, własny, niezależny, inny niż joomla! system, który ma korzystać z bazy joomla! i który to sam korzysta ze zdefiniowanych parametrów sesji. własnych !

    kto cię człowieku wie coś tam stworzył.

    http://docs.joomla.org/Special:Searc...=session&go=Go
    http://api.joomla.org/Joomla-Framewo.../JSession.html
    Ostanio edytowane przez kurtz : 06-10-2010 11:03

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    9

    Domyślny

    Chyba masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Chcę NAPISAĆ (czyli potraktuj jak bym nie miał logowania w swoim systemie) utrzymanie sesji bazujące na sesji joomli. Pomocy potrzebuje z JOOOMLA bo nie wiem w jaki sposób JOOMLA kontroluje sesję i tylko tego chcę się dowiedzieć. Jak będę wiedział jak joomla kontroluje sesje to sobie napisze odpowiedni skrypt podtrzymujący do swojego systemu.

    Jeżeli nie masz zamiaru mi pomóc i wskazać jakieś łatwe rozwiązanie to po prostu nie pisz. Napisałem to pytanie z nadzieją, że ktoś podsunie mi jakiś prosty sposób skorzystania z sesji joomli ale widzę, że szybciej sam do tego dojdę bo jak do tej pory widzę tylko nabijanie postów.
    Ostanio edytowane przez przemas84 : 06-10-2010 11:12

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    chcem ? mój boże. aż bojem siem pomyśleć co to za skrypt. odpowiedź na twoje pytanie została udzielona. pomijam fakt, że jesteś zwyczajnym chamem.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    05-10-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    9

    Domyślny

    Linki które dałeś są raczej mało wyczerpującą odpowiedzią na moje pytanie. Widzę, że pomyłką było rejestrowanie się na forum i prośba o pomoc bo odpowiedzi ani nawet podpowiedzi nie otrzymałem. w zamian nabijasz sobie posty wypowiedziami nie wnoszącymi nic do zadanego pytania.
    Trudno. Widzę, że nie ma tu ludzi którzy chcieli by się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem więc poszukam pomocy gdzie indziej.

    Pozdrawiam i wnoszę o usunięcie tematu lub przesunięcie do spamu bo nic wartościowego tu nie ma.

    EDIT

    Proszę tez o usunięcie mojego konta.
    Pozdrawiam

  11. #10
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nara !

Podobne tematy

  1. Problem z dostępem do sesji w Joomla 1.5
    przez Amonad na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-07-2009, 18:43
  2. Dodawanie sesji
    przez maccc na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 30-06-2009, 18:50
  3. Wyłączenie sesji w Joomla
    przez mops na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-05-2009, 14:17
  4. Odczyt sesji
    przez afterhours na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-07-2008, 15:59
  5. KAtalog sesji - niezapisywalny - brak katalogu sesji
    przez feronek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-10-2007, 12:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •