Konwersja z Simpleboard do SMF
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Konwersja z Simpleboard do SMF

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-09-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Konwersja z Simpleboard do SMF

    Witam,
    Chcę dokonać konwersji danych z forum Simpleboard do SMF, ściągnąłem paczkę do konwersji z oficjalnej strony projektu SMF w której znajdują się pliki: convert.php i simpleboard_to_smf.sql.
    Co z tym zrobić i jak to zrobić??? :confused:
    Help, Pozdrawiam,
    M.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    17-09-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok juz sobie z tym poradzilem ale teraz mam nowy problem. Przy konwersji pojawil mi sie komunikat:

    Kod PHP:
    Caused the error:
    You have an error in your SQL syntaxcheck the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'SUBSTRING(m.subject, 1, 255), ID_MEMBER, posterName, posterEmail, posterIP, ID_B' at line 2 
    I przekopiowaly sie stylko kategorie bez postow...
    Co robic? :confused:

  4. #3

    Domyślny

    Wygląda na to, funkcja substring nie jest obsługiwana. Możesz tymczasowo przenieść baze na inny serwer gdzie funkcja działa i tam przekonwertować, albo wyrzucić wszystkie substring z zapytan sql, powinno zadziałać bez tego (sql sam przytnie stringi do maksymalnej długości).

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    17-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Po przekonwertowaniu z forum joomlaboard nie wyświetla mi tekstu postów. Zamiast tego mam same krzaki w stylu:
    g width=][img width=];[img width=][img width=]Chc[img width=]ałby[img width=][img width=]w[img width=][img width=]y[img width=]tk[img width=][img width=][img width=]na[img width=]foru[img width=][img width=]pod[img width=][img width=]ękować[img width=][img width=]a[img width=]rady,[img width=]w[img width=]parc[img width=][img width=][img width=]ora[img width=][img width=]po[img width=]oc[img width=]w[img width=]p[img width=][img width=]an[img width=]u[img width=]pracy:[img width=][img width=]J[img width=]śl[img width=][img width=]chod[img width=][img width=][img width=]o[img width=]pytan[img width=]a[img width=][img width=][img width=]pracy[img width=]n[img width=][img width=][img width=]były[img width=][img width=]byt[img width=]c[img width=]ężk[img width=][img width=]:[img width=]
    Czyżby błąd leżał w konwerterze?

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez wk44 : 22-08-2007 18:16

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    ******/
    --- Converting posts (this may take some time)...
    /************************************************** ****************************/

    TRUNCATE {$to_prefix}messages;
    TRUNCATE {$to_prefix}attachments;

    ---* {$to_prefix}messages 200
    ---{
    $row['body'] = preg_replace('~[file name=.+?]http.+?[/file]~i', '', $row['body']);
    $row['body'] = preg_replace('~[img size=(\d+)]~i', '[img width=$1]'
    , $row['body']);
    ---}
    SELECT
    m.id AS ID_MSG, m.thread AS ID_TOPIC, m.time AS posterTime,
    SUBSTRING(m.subject, 1, 255), m.userid AS ID_MEMBER,
    SUBSTRING(m.name, 1, 255) AS posterName,
    SUBSTRING(m.email, 1, 255) AS posterEmail,
    SUBSTRING(m.ip, 1, 255) AS posterIP, m.catid AS ID_BOARD,
    SUBSTRING(mt.message, 1, 65534) AS body, '' AS modifiedName, 'xx' AS icon
    FROM ({$from_prefix}sb_messages AS m, {$from_prefix}sb_messages_text AS mt)
    WHERE mt.mesid = m.id;
    ---*

    /************************************************** **************************
    Poradziłem sobie wycinając czerwony fragment z pliku konwertera (simpleboard_to_smf.sql). Z tym że teraz nie działa mi funkcja [img]. Gdzieś w tej składni jest błąd. Pomóżcie
    Ostanio edytowane przez wk44 : 22-08-2007 17:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •