Przeniesienie bazy
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Przeniesienie bazy

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny Przeniesienie bazy

    Witam na forum
    Mam stronkę na jednej domenie i aktualnie jestem w trakcie zmiany domeny oraz modernizacji mojej stronki, wszystko ładnie sobie porobiłem w joomli 1.5.20 i teraz chciałbym przenieść część bazy danych na tą nową domenę, głównie chodzi mi o użytkowników którzy są zarejestrowani na tej starej domenie, kombinuje jak mogę i nic mi nie wychodzi, proszę o podpowiedź jak to zrobić, czy w ogóle tak się da zrobić ? w googlach szukam i szukam i po prostu za duży śmietnik w tych googlach i nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu :/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    panie dr, skorzystaj z AkeebaBackup , opis był chyba na wiki.joomla.pl !

    oraz u mnie: http://blog.elimu.pl/3643-z-localhos...er-w-15-minut/
    procedura ta sama.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z tego co poleciłeś to wyczytałem że AkeebaBackup służy do przeniesienia całej bazy, a ja chciałbym tylko np. jos_users , próbowałem w PHPmyAdmin wyeksportować ten plik i potem importować go do tej nowej bazy (obie bazy są na tym samym serwerze) jednak wyskakuje jakiś błąd :/

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    08-06-2010
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    52
    Punkty
    11

    Domyślny

    A jaki błąd?

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-10-2007
    Skąd
    Lublin
    Wpisy
    1 645
    Punkty
    83

    Domyślny

    W AkeebaBacup możesz wykluczyć których tabel nie chcesz przenosić.
    Błąd w phpMyAdmin mógł być spowodowany tym, że użytkownik admin już istniał w nowej bazie. W importowanej bazie trzeba "wyciąć" ponowne tworzenie tego użytkownika.
    Poza tym informacja, że wyskakuje jakiś błąd nie pozwala ci pomóc. Jeżeli był błąd to napisz jaki. Łatwiej będzie zdiagnozować co nie tak robisz.
    Pozdrawiam - Piotrek
    Jeżeli pomogłem, kliknij in plus -> punkcik reputacji (z lewej).
    Taka drobna gratyfikacja & motywacja.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10
    Ups.. faktycznie mogłem podać od razu ten błąd, ale po waszych odpowiedziach postanowiłem spróbować ponownie i wykluczyłem admina i udało się baza została poprawnie zrobiona ale pojawił mi się kolejny problem, przy logowaniu jako użytkownik, na stronce dostałem taki komunikat "E_NOLOGIN_ACCESS" , w PhPAdmin w bazie jak klikne jos_users to mi pokazuje użytkowników a na zapleczu joomli pokazuje mi tylko admina i 10stron ale nikogo na nich nie ma ? pokazuje puste strony :/ , czy mam jeszcze jakiś plik przerzucić ze starej bazy ? czy o co chodzi ? i dzięki Panowie za te podpowiedzi z tym wykluczeniem admina

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    i nikt nic nie wie....? kurcze ja dalej mam problem i nie wiem jak zrobić żeby pokazywało mi użytkowników ?

  9. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Sprawdź jakie tabele są odpowiedzialne za pokazywanie użytkowników. Oprócz wspominanego przez Ciebie jos_users zauważ też inne tabele jak jos_core_acl_aro i jos_core_acl_groups_aro_map. Zakładam, że nie uzywasz komponentu Community Builder, bo gdybyś go miał, to potrzebna byłaby jeszcze jego podstawowa tabela z bazy danych.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki alex teraz już wszystko działa elegancko i dzięki za info, dla mnie te tabele, bazy danych itp. to czarna magia, uczę się małymi kroczkami teraz już będę wiedział że muszę sprawdzić inne tabele, na początku nie wiedziałem i dlatego błędy miałem.

    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Przeniesienie bazy danych
    przez nevadaking na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 13-05-2011, 09:05
  2. czesciowe przeniesienie bazy - contentu np. artykułów , postów z forum do innej bazy
    przez tomsson na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-09-2010, 17:52
  3. Przeniesienie bazy
    przez rychu na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-12-2008, 12:13
  4. przeniesienie bazy mysql
    przez mkarach na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-05-2008, 11:46
  5. przeniesienie bazy
    przez elchoice na forum Różne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 31-05-2006, 20:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •