Zmiana pozycji informacji o artykule
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Zmiana pozycji informacji o artykule

  1. #1

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny Zmiana pozycji informacji o artykule

    Jak zmienić pozycję informacji o autorze, czy o datach przy artykułach?
    Chciałbym, by pod tytułem artykułu wyświetlone zostały:
    • Autor
    • Data


    Wyglądało by to tak:

    Tytuł
    -----------------------------------
    Autor, daty
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Treść bla bla bla bla bla

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-10-2005
    Wpisy
    33
    Punkty
    18

    Domyślny

    Witaj,
    musisz powalczyć z tylko dwoma plikami
    w katalogu component/com_content/
    content.html.php
    content.php

    A szczególnie z tym pierwszym

    i będziesz mógł cuda zrobić z wyglądem swoich artykułów

    Cuda bo Święta się zbliżają - Wesołych Świąt!!!

    Pozdrawiam

  4. #3

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Mógłby mi ktoś podać konkretną propozycję?

    [by efekt wyjściowy był jak w załączonym kawałku tekstu]

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-11-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    15

    Domyślny

    a warto ?
    Nie warto, ten system jest niedopracowany, jakoś tak nieprzemyślany, ciężki, czasami ciężko się z nim dogadać zwykłemu użytkownikowi. Ja zastanawiam się nad napisaniem jakiegoś systemu na własne potrzeby, bo J! mnie już zwyczajnie wkurza. Ale to o niczym nie świadczy. Wszystko można zaadaptować. Nie wiem czy znasz schemat rozwiązywania problemów ;] Rok temu wrzuciłem obrazek na imageshack, ale jeszcze się ostał: http://img379.imageshack.us/my.php?image=aool5ws.jpg
    Oczywiście, to żart. Za te wszystkie rzeczy które wymieniłeś chyba nikt z was nie jest odpowiedzialny? No to czemu przeżywasz? Przecież nikt nie każe wam przepisywać systemu od nowa, spokojnie. No i zastanówmy się: albo jesteście PCJ, systemu, który się sypie, wali, to tamto ma niedopracowane, tu z kolei ktoś nie pomyślał o czymś, core team to w ogóle lamerzy; albo też jesteście PCJ, wydajnego systemu odpowiedniego zarówno dla nieprofesjonalnego użytkownika chcącego łatwego (ale ściemniam ;p) i bezpiecznego publikowania i współdzielenia treści, jak i dla profesjonalnej firmy, dla której w obecnych czasach porządna wirtualna wizytówka to być albo nie być na rynku... któro ładniej brzmi?

    Potem opcje sa 2:
    Opcja jest jedna, zwie się "świadomość (marki)". Czy oczekujesz od samochodu tego, że będzie latał? Nie, bo wiesz, że samochody, przynajmniej w Polsce, nie latają. Dobrze coś sprzedać to nie zawsze znaczy "okłamać i okraść, a potem zostawić na lodzie". Po to są dema cms'ów, żeby potencjalny user mógł sobie poklikać i zobaczyć, jak to wygląda i gdzie trzeba w ogóle klikać... druga sprawa że połowa użytkowników internetu nie odróżnia jednego cms'a od drugiego; czasem tylko zauważy taką samą templatkę i pomyśli "o, byłem tu". Zmierzam do tego, że jeżeli potencjalny użytkownik będzie wiedział czego może oczekiwać, a czego nie - nie będziesz musiał pisać tego co w paragrafie I - bo będzie to powszechnie wiadome. A teraz co mamy? http://www.joomla.pl/index.php/content/view/2/5/ - kłamstwa (oględnie mówiąc i nikogo nie obrażając, nie o to chodzi), może oprócz ideologicznego ostatniego akapitu.

    skad wiec podejrzenie ze ktokolwiek bedzie czegos szukal na serwerach zagranicznych
    Szczerze powiem, że ja tak robię - w poszukiwaniu najnowszej, najbardziej aktualnej, najświeższej i inne naj- wersji czegokolwiek. Myślałem, że wszyscy tak robią ;p

    http://www.joomlademo.pl/ nikt poza zwiastunem ?
    Ironia nie znałem tej strony i nie miałem pojęcia o zawartości. Ironia, bo należę raczej do tej grupy userów, która najpierw przeczyta, potem klika. Btw, "People Book", a nie "Poeple Book" - to tak przy okazji.

    Taa ? Wydaje mi sie ze korzystanie z czyjejkolwiek pracy obliguje do minimum szacunku
    No dla mnie szacunek dla autora czegokolwiek jest normalny, to właśnie dlatego zostawiam stopki w templatkach, komentarze w skryptach itd - i dlatego o nim nie wspomniałem. I chyba kolejny raz okazało się, ze odstaję od normy.

    Jezeli wklepuje w google dosłownie czyjes pytanie i znajduje wysmienite odpowiedzi to co ?
    Generalnie trzeba odróżnić coraz powszechniejszą rasę internautów potrafiących pisać z prędkością 150 znaków na minutę a nie potrafiących zrobić czegokolwiek z dosem, biosem, dyskietką czy czymkolwiek (własnym mózgiem też), od osób, które np. nie są w stanie przetłumaczyć sobie pytania na angielski, lub mają inne takie problemy ("nie działa!" "-co?" "nie wiem jak to nazwać, ale nie działa!"). Tą pierwszą rasę trzeba eksterminować, a tej drugiej pomóc - zazwyczaj wystarczy jeden raz.

    ezeli skontaktowalem sie z biurem obslugi jakiegos hostingu, i spisalem jak skonfigurowac serwer u nich, opisalem to w FAQ to moge chyba raz na miesiac odpisac "nie chce mi sie" ?
    Możesz, tylko po co? Dla samej satysfakcji? Uwierz mi, że ja też takie akcje przerabiałem, najlepiej się nie odzywać (i poczekać, aż kto inny za nas coś napisze. Jeżeli napisze "nie chce mi się", to skasować mu posta - sprawdzona metoda ;p).


    Moze mam bardziej hermetyczne podejscie ale ani webmasterka ani CMSy nie sa dla kazdego.
    Zgadza się, niestety nie ma w tym świecie powszechnych jak lekcje czytania w szkole studiów przygotowujących do bycia prawdziwym webmastahem. W konsekwencji pojawia się milion cms'ów, jeden prostszy i lepszy od drugiego, a użytkownik skuszony możliwością posiadania własnej strony w Internecie ("kurde, Kasia ma takiego fajnego blogaska :*") wpisuje w googlach cośtam, i widzi...
    Jeśli zamierzasz stworzyć własną stronę WWW, to Joomla! jest właśnie dla Ciebie. Stworzysz witrynę prosto... szybko... i łatwo!
    W efekcie każdy, bez technicznego przygotowania, może przy pomocy Joomla! budować i zarządzać swoim małym czy potężnym serwisem WWW w prosty i efektywny sposób, bez ponoszenia kosztów drogiego, komercyjnego oprogramowania.
    Joomla! to więcej niż tylko program. To ludzie - wspólnota Joomla!. To programiści, projektanci, administratorzy serwisów, autorzy zawartości i - najważniejsze - końcowi użytkownicy. Wszyscy razem udzielamy sobie pomocy, wspieramy się nawzajem oraz wspieramy rozwój naszego oprogramowania.
    Witamy Cię w naszej społeczności, zapraszamy do współpracy. I oczekujemy na rozwój wydarzeń z radosnym podekscytowaniem!
    It's... Monthy Python's Flying Circus.



    ostatni akapit
    Sądzisz, że ludzie sami do Ciebie przyjdą? Z jakiej racji? I jak mają wiedzieć, gdzie w ogóle przyjść?



    W sumie to wpadłem pogadać o promocji, ale... dobranoc.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-03-2006
    Skąd
    Wrocław / Legnica
    Wpisy
    24
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak dla ciągle zainteresowany tematem zmiany wyświetlania tytułu artykułu (ja potrzebowałem objąć tytuł znacznikiem

    ) to odpowiednia dla tego funkcja znajduje się w 605 linii pliki content.html.php


Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •