Projekt szablonu, cięcie i kodowanie
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 21

Temat: Projekt szablonu, cięcie i kodowanie

  1. #1
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny Projekt szablonu, cięcie i kodowanie

    Zrobiłam projekt szablonu mojemu znajomemu link: http://img808.imageshack.us/img808/2641/layout1nj.jpg, mam parę pytań jakby to wykonać żeby spełniało wymogi mojego znajomego.

    Mój znajomy, chciałby aby na tym zwoju przewijały się aktualności, jak to najlepiej zrobić z cięciem i kodowaniem tego.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    przewijały się -ok, ale w czym problem . Jeśli masz stałą wysokość i szerokość to ustawiasz div-a w tej kolumnie a w nim moduł - o określonych rozmiarach i nic nie wychodzi poza brzegi. Kilka poleceń z CSS załatwi sprawę, tylko nie pytaj jakich mamy 2010 rok, książek o CSS jest DUŻO.

    ---------- Post dodany o 12:07 ---------- Poprzedni post był o 11:58 ----------

    cięcie pod CMS nie różni się zbytnio od cięcia pod stronę HTML, praktycznie to samo,
    tzw. jazda zaczyna się z dodawaniem extra styli CSS dla Joomla!. Kilka słów o tym znajdziesz w książce, patrz stopka.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny

    Bardziej sprostuje nad czym się zastanawiam.

    A mianowicie czy podzielić ten zwój na trzy części i tyle ile będzie aktualności to będzie schodziło w dół (tylko ten zwój nie jest prosty po bokach i nie wiem jak to pociąć żeby było ok, czy lepiej zastosować jakiś moduł do przewijania aktualności...? żeby się to fajnie czytało, jest taki np. moduł: http://demo.joomseller.com/newsflash-scrolling

  5. #4
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    środek tego zwoju może być tłem o aktywnej-zmiennej wysokości z opcją powielania. Zatem jesli news będzie dłuższy wtedy nadal będzie ładnie wyglądać i nic nie utnie. Pytanie jaki moduł - efekt użyjesz to już pytanie o estetykę i czytelność - tak aby te dwa pojęcia się nie wykluczały.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  6. #5
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny

    Teraz tak myślę, że tak czy siak musi być w zwoju element powielający, który będzie zniżał całą stronę w dół, bo zwój jest pociągnięty do stopki a środek strony też musi zawierać element powalający, ale jak lepiej zrobić osobno zwój i osobno środek strony...?

    I jak najlepiej podzielić ten zwój żeby był element powielający, duży kawałek dać czy mały, bo chciałabym to tak zrobić żeby ten zwój po bokach nie wyglądał w jednym miejscu tak samo tam dzie będzie się powielał...

  7. #6
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny

    Jak zrobić te aktualności na tym zwoju jako odnośniki do artykułów czy jakiś komponent dla aktualności dać...?


    To jest stara stronka mojego znajomego i właśnie prosił mnie żeby ten sam efekt zastosować na nowej stronie te aktualności chce dać w tym zwoju a menu zrobić rozwijane
    Ostanio edytowane przez Marylka : 27-11-2010 11:20

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    ...żeby ten sam efekt
    ? jaki efekt, bo nic nie widzę

    p.s.
    Szukał bym na JED modułów - słowo klucz "ACCORDION"
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny

    Czy to zrobić jako normalne boczne menu czy może jakiś moduł, komponent, który jest odpowiedzialny za pokazywanie aktualności
    Ostanio edytowane przez Marylka : 27-11-2010 11:20

  10. #9
    Wiarus Robster awatar
    Dołączył
    30-01-2010
    Skąd
    Częstochowa
    Wpisy
    2 136
    Punkty
    135

    Domyślny

    Maryka tam nie ma żadnego efektu. Jak już Ci wcześniej wspominałem zrób tam 2 pozycje menu i tyle wystarczy.
    Nic co jest warte posiadania nie przychodzi łatwo.
    http://robertmatuszewski.pl

  11. #10
    Bywalec Marylka awatar
    Dołączył
    28-07-2008
    Skąd
    Mikołów
    Wpisy
    106
    Punkty
    11

    Domyślny

    Robster ok :]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •