Aktualizacjaa integracja z forum
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Aktualizacjaa integracja z forum

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    01-09-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Aktualizacjaa integracja z forum

    Znalazłem już podobne tematy odnoszące sie do aktualizacji ze starszej wersji jednak ja mam trochu inne pytanie w tej sprawie. Chodzi tu dokładniej o integracje z forum phpBB2 By Przemo. Miałem instalowanego CMS na wersji PE 1.0.10b, pojawiła sie niedawno wersja 1.0.11. Z tego co doczytałem w podobnym temacje wystarczy podmienić pliki bo nie sa one modyfikowane i nie roznia sie w kodzie z oryginalna wersja. Niby wszystko wydaje się że zadziała ale z integracja chyba nie tak do konca. Wersja wcześniejsza posiadała integracje z forum ( wersja 1.0.5 chyba ). W nowej wersji pojawiała sie nowa poprawiona integracja forum ( RC1 ). Moje pytanie jest takei czy zaszły jakies zmiany w bazie danych odnoszące sie nowej wersji integracji. Samo pokrycie plików pewnie nei wystarczy i trzeba też pewnie trochu posiedzieć nad baza danych. Czy ktoś mógłby mi napisać jak w takim wypadku zaktualizować baze danych aby działała z wersja RC1.

  2. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Moja wina że ciągle nie napisałem porządnego readme to pomostu wyjaśniające te kwestie, ale postaram się to nadrobić.
    Odpowiadają na Twoje pytanie. Pomost w wersji RC1 nie ma żednych zmian w bazie w stosunku do swojego poprzednika. Najważniejszą zmianą jest fakt zmiany pomostu na komponent, w związku z tym nie ma już plików do nadpisania a jest komponent do instalacji.
    Zadaniem komponentu jest zarządzanie pomostem i jego diagnostyka. Masz tam możliwość wprawadzenia niezbednych zmian w plikach (dlatego nie ma juz gotowych plików) jak i wszystkie opcje niezbedne do prawidłowego działania pomostu są sprawdzane. Drugi fukcja to synchronizacja użytkowników.
    Aby uaktualnić swój pomost zrób co następuje.
    1. Kopię zapasową całego serwisu. Przezorny zawsze ubezpieczony.
    2. Zainstaluj komponent pomostu
    3. Ściągnij 1.0.11PL i nadpisz wszystkie pliki z wyjątekim katalogu installation
    4. Ściągnij paczkę przema i nadpisz tylko te pliki które są wyszczególnione w części administracyjnej komponentu.
    5. Powinienś mieć status wszystkich plików jako nie załatane.
    6. Teraz ustaw prawa zapisu dla plików (o tym też jesteś informowany) i dokonał łatania
    7. W osobnej zakładce sprawdź stan użytkowników i ewetualnie dokonaj synchronizacji.

    I to wszystko
    W razie wątpliowści bądź problemów pytaj

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •