Ftal error 3403!
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ftal error 3403!

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    04-09-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Ftal error 3403!

    Hallo,
    dzięki Waszemu forum nauczyłem się w miarę szybko i jak na nowicjusza dużo. Chiałbym Wam w tym miejscu za to bardzo podziękować. Mam jednak mimo wszystko mały problem z którym nie mogę sobie w żaden sposób poradzić. W trakcie edycji tekstu w edytorze (mam na myśli ten graficzny) jak zaznaczę jakiś wyraz i chcę podpić link (url), to niestety melduje mi jakiś błąd. Wcześniej funkcjonowało bez przeszkód, czyli musiałem coś chyba namieszać. Ten meldunek wygląda następująco "Fatal error: Call to a member function on a non-object in /kunden/xxxxx_xxxx/xxxxxxxx/includes/joomla.php on line 3403"
    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc i powiedzieć co i gdzie muszę coś zrobić by przywrócić edytor do poprawnego funkcjonowania? Ciągłe przełączanie na "No Wyshiwyg" jest trochę uciężliwe i za każdą pomoc bębę bardzo wdzięczny!
    Pozdrawiam
    jurek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A która to Joomla?
    Bo nr linii w pliku to trochę za mało. Poza tym komunikat chyba jest nieco szerszy
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-09-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Wyjaśnienie do Fatal error 3403

    Hallo Zwiastun,
    to dla mnie zaszczyt że ktośtaki jak Ty zainteresował się moim problemem. Chylę czoła za Twój wkład do Joomla jaki wniosłeś, by ułatwić życie wielkiej rzeszy Polaków w kraju i za jego granicami.
    Wracając jednak do wątku sprawy, chiałbym powiedzieć że używam wersji 1.0.10 gdyż ta nowsza sprawiała mi za dużo problemów z którymi nie mogłem sobie poradzić. Ponadto jestem zwolennikiem software, które jest stabilne i nie wymaga dogrywania poprawek, stąd mój wybór ostateczny był 1.0.10_PL! Co do templates jeśli ma to jaki kolwiek wpływ na ten błąd, to używam G15 (choć doinstalowałem jeszcze 6 innych i w każdej to samo). Co do długości informacji, to niestety niczego więcej nie melduje. Należało by w tym miejscu nadmienić, że są to chyba jakieś niedociągnięcia w samym graficznym edytorze! Otóż doinstalowałem sobie mosCE i w nim pojawia się ten problem. Wybrałem go gdyż ten WYSCHIWYG w kodzie HTML zmienia jego postać (np. przy wpisaniu <p align=center> dopisuje cudzysłów czyli na <p align="center"> w ślad za tym zmienia się postać całego scriptu, który przestaje funkcjonować) W związku z tym przeszedłem na mosCE, który ten skolei nie jest w stanie podołać wprowadzeniu linku pod jakiś text. Jeżeli przełącze na czysty edytor textowy, to wszystko działa - choć jest to uciążliwe i nie bardzo mi to odpowiada (nieprzejrzystość kodu mnie denerwuje) - ale po ponownym przejściu na edytor graficzny i dokonaniu nawet w jakimś innym miejscu małej poprawki kodu, lub wklejeniu czegoś nowego, stary kod przepisuje po swojemu i nie funkcjonuje albo script który się dołoży, albo znowu coś tam innego. Jak widać problem ten leży chyba w edytorach. W jednym nie dopracowane to, w drugim tamto i tu jest pies pogrzebany. Tak naprawdę to joomla jak widzę ma problemy z wklejaniem i zaakceptowaniem javascriptów w obszarze głownym. Myślę że problemu tego nie da się rozwiązać tak od ręki i jest to zadanie dla programistów (autoró) edytorów graficznych.
    Pozdrawiam
    jurek
    Ostanio edytowane przez jurcio : 24-09-2006 11:13

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    mosCE, tinyMCE robią różne psikusy, z tej serii edytorów najmniejsze kłopoty sprawia JCE. Błąd jest na 99,9% błedem edytora
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    04-09-2006
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny Odpowiedź do Zwiastun!

    Czyli nie myliłem się! Dziękuję Ci za szybką odpowiedź i cieszę się, że moje przypuszczenia potwierdziłeś! JCE miałem już zainstalowany, ale również jest niedopracowany. Będę musiał niestety zdać się na zwykły edytor i samemu kod wprowadzać albo spowrotem się przesiąść na Dreamweaver. Bardzo dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich.
    jurcio

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli zainstalujesz do JCE dokładki: menedżera linków, menedżera rafik, plików, to problemów być nie powinno. A przesiadanie się na Dream... to bez sensu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •