JCE a licencja GPL - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 25

Temat: JCE a licencja GPL

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli Ci daję coś za darmo i mówię, że to za darmo, to sobie bierz. Jeśli za darmo nie daję, ktoś bierze, to jest złodziejem. I tyle.
    Nonsens. Autor pobiera opłaty za DYSTRYBUCJĘ. Nie ściągając JCE z jego witryny nie korzystam z tejże dystrybucji. Co więcej używając licencji GPL autor świadomie godzi się na dalszą dystrybucję jego softu za darmo. Takie są waruni licencji GPL więc dlaczego dorabiasz sobie coś, czego w tej licencji nie ma?

    Byłbym złodziejem dopiero gdybym ściągnął JCE z witryny producenta i za to nie zapłacił. Bo dokładnie za to jest pobierana opłata i tylko za to. Autorowi nie wolno pobierać opłat za samo prawo do korzystania z JCE ani pluginów do niego dopóki są na GPL! Inaczej łamałby licencję GPL, a FSF już udowodniło kilkakrotnie, że ma zęby i pazury.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Nie karmcie trolla. Odeslalem Go juz do zrodel, reszte dyskusji uwazam za niepotrzebna.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. I jakoś od 5 lat nie pokazało Projektowi Joomla! ani zębów, ani pazurów.
    2. JCE można pobrać za darmo. Także z witryny projektu. Zatem nie mieszaj.
    3. Jak Ci kolega udostępni dodatki, a Ty ich będziesz używać, to "cwaniak" Ryan Demmer na pewno Cię ścigał nie będzie. Bez obaw.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Owszem nie pobieram opłat jęśli ty będziesz z niego korzystał .. ale zanim z niego skorzystasz musi go dostać ode mnie ale ja mam go na serwerze który jest płatny...
    Nieprawda. Mogę go dostać z setek innych miejsc, którym zezwoliłeś na bezpłatną dystrybucję tego softu używając licencji GPL.
    I jakoś od 5 lat nie pokazało Projektowi Joomla! ani zębów, ani pazurów.
    Joomla nie pobiera opłat za korzystanie z CMSa ani nie usiłuje w żaden sposób pobierać opłat za aktualizacje (co również jest sprzeczne z licencją GPL).
    JCE można pobrać za darmo. Także z witryny projektu.
    Nie do tego zgłosiłem zastrzeżenia. Pluginy do JCE są na GPL, a administracja tutejszej witryny deklaruje aktywne uniemożliwianie ich dystrybucji - zupełnie jakby były na licencji komercyjnej. To właśnie budzi moje zdziwienie. Mieszacie licencje.

  6. #15
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rip LunarBird CLH Zobacz wiadomość
    Pluginy do JCE są na GPL, a administracja tutejszej witryny deklaruje aktywne uniemożliwianie ich dystrybucji - zupełnie jakby były na licencji komercyjnej. To właśnie budzi moje zdziwienie. Mieszacie licencje.
    Przed chwilą zajrzałem do plików dodatkowych wtyczek do JCE, do których dostęp można mieć po wniesieniu "symbolicznej opłaty". (Celowo napisałem symbolicznej opłaty, bo za to co dostaje się za te kilkadziesiąt dolców, można zrobić naprawdę wiele).
    W plikach tych dodatkowych rozszerzeń do JCE nie ma informacji, że są na licencji GNU GPL! (W przeciwieństwie do samego edytora JCE, w którym odpowiednie informacje o licencji są umieszczone w nagłówkach plików).
    Wygląda więc na to, że dodatkowe ekstra rozszerzenia do JCE nie są na licencji GPL.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    To w takim razie jakim cudem na stronie producenta nie ma starszych wersji pluginów na GPL a u was są? Wydaje się, że gdyby starsze wersje pluginów były na GPL, na stronie producenta powinna być informacja o tym. A nie ma.

    Więc jak to jest w końcu z tymi pluginami do JCE i skąd wiadomo, że starsze wersje na joomla.pl są na GPL?
    Ostanio edytowane przez rip LunarBird CLH : 12-11-2010 04:27

  8. #17
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Szczerze powiem nie wiem czemu robisz z igły widły, jest takie coś jak e-mail napisz do autora JCE, zapytaj może ci odpowie. A tak nabijasz sobie posty wylewając swoje smutki.

    W 1961 roku John Fitzgerald Kennedy wypowiedział słynne słowa: "Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju" - zatem pytam a co ty zrobiłeś dla społeczności Joomla, hmm ?

    Z tego co wiem niektóre firmy dają "za darmo" swoje komponenty dla osób, które:
    a) zrobiły spolszczenie (tłumaczenie)
    b) napisały o ich produkcie w książce/artykule
    c) napisały długą recenzje
    etc.. tak się składa, że wiem z własnego doświadczenia, ze jest to praktykowane
    Ostanio edytowane przez PeFik : 12-11-2010 05:11
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #18

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-11-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    zatem pytam a co ty zrobiłeś dla społeczności Joomla, hmm ?
    Rezygnuję całkowicie z Joomla. Nie będę popierał społeczności, która próbuje wykoslawić zasady licencji GPL. Z podobnego zresztą powodu migruję na Debiana.

  11. #20
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Strasznie mi przykro. Moze jednak dalbys sie namowic i zostaniesz? Kto wie, moze i my zaczniemy uzywac Debiana?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Płatne GPL
    przez Keaman na forum Różne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 12-11-2010, 13:20
  2. GPL czy nie GPL
    przez Thunder1000 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-03-2010, 22:04
  3. Licencja GNU GPL v2
    przez elementh na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-02-2010, 14:36
  4. SMF a GPL
    przez Viking na forum Różne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-10-2007, 10:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •