problem z włączeniem FTP
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: problem z włączeniem FTP

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny problem z włączeniem FTP

    Witam wszystkich mam taki mały problem z ponownym włączeniem ftp, a mianowicie
    Korzystam z joomla 1.5.20 i akebba backup w najnowszej wersji. Do wykonania kopii należy włączyć FTP w konfiguracji ogólnej. Po wykonaniu backupu i odtworzeniu go na serwerze docelowym zauważyłem, że nie zapisują się zmiany w ustawieniach w panelu administracyjnym, o dziwo problem ten ustąpił gdy wyłączyłem ftp.
    Moje pytanie brzmi jak go włączyć ponownie, bo po wyłączeniu backupy nie chcą się tworzyć, a ftp włączyć się nie daje, wyświetla zapisano ustawienia i nadal jest wyłączone
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    jeśli masz włączony Ftp to wszystkie dane potrzebne do połączenia powinny być prawidłowe i powinny być wpisane .
    Jeśli nie - Joomla będzie miała problem z wykonaniem każdej akcji na plikach, bo będzie usiłowała dostać się do nich na podstawie niewłaściwych danych.
    Rozwiązaniem jest ręczna zmiana wpisu o ftp w pliku configuration.php

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kolego, wygląda mi to nie na backup tylko na transfer z jednego hostu na drugi i tutaj możesz mieć różne szopki.
    Jeżeli faktycznie transferowałeś od jednego dostawcy ftp do drugiego to:
    1.sprawdź czy przy transferze nowy serw nie narzucił Ci innych praw pliku/katalogu (tak kiedyś miałem)
    2.sprawdź czy prawa użytkownika od strony ftp funkcjonują tak samo od strony użytkownika www (zdarzają się takie sytuacje że jeżeli zaciągnąłeś plik od strony administratora witryny, nie tkniesz go od strony ftp i na odwrót - miałem taką szopkę), łachudra nie zapisywała mi żadnych nowych ustawień (niby wszystko pozornie było ok, do momentu wyczyszczenia casch - wówczas wszystko wracało do poprzednich ustawień)
    3.Nie mam zielonego pojęcia po co włączałeś ftp skoro w przypadku akeeby wystarczy skonfigurować transfer ftp w akeebie i go stestować po czym wykonać back'up/transfer
    To tyle co na szybko mi przychodzi do głowy,
    Pzdr

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tzn. tak był przenoszony serwis na drugi serwer, ale ustawienia dały się zapisać dopiero po tym jak wyłączyłem ftp, tylko teraz się nie daje włączyć
    Najprawdopodobniej jest to problem z prawami do plików tak jak napisałeś bo po próbie wykonania kopii wywala mi unreadable file :check permission
    Problem polega na tym, że nie wiem jakie prawa i który folder powinien mieć żeby było dobrze
    Jeżeli możesz mi coś na ten temat podpowiedzieć będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Szczerze mówiąc polazłem wówczas na skróty,
    wlazłem do root, zaznaczyłem wszystko, dałem opcję żeby dla katalogów, podkatalogów i plików zmienił mi prawa, a prawa ustawiłem na 777, na czas pracy w robots txt zablokowałem dostęp wszystkim robotom całkowicie, jak skończyłem, wówczas powróciłem do 644 dla plików i 755 dla katalogów, po czym wrzuciłem jeszcze inny, własny robots.txt co i tak zawsze czynię.
    Pzdr
    To tyle co pamiętam.
    P.S. A adminowi hostu o mało ł.... przy samej d..... nie urwałem za ten patent.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 14-11-2010 14:14

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-10-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmmm, no to już nie wiem co zrobić bo z tego co widzę, to wszystkie pliki mają takie prawa jak miały na oryginalnym serwerze
    Zastanawiam się co może być nie tak po tej zmianie, nie wiem na ile pomorze w moim przypadku myk który Ty zrobiłeś...
    Postaram się wykonać to co napisałeś i zdam relację, czy pomogło
    Pozdrawiam

    Zrobiłem tak jak napisałeś, wcześniej sprawdzając uprawnienia do folderów i do plików i mimo, że wszystko wyglądało dobrze zrobiłem tak jak napisałeś wyżej, ale problem pozostał.
    Jestem w trakcie ponownego sprawdzania uprawnień do folderów, ale nic jeszcze nie znalazłem, za to znalazłem Ciekawe narzędzie do sprawdzania i poprawiania uprawnień udostępnione przez ludzi a akeeba http://www.akeebabackup.com/download...-releases.html - można automatycznie naprawić uprawnienia do plików, problem polega na tym, że na testowym działa, a na tym uszkodzonym nie chce
    Jeżeli ktoś ma inne pomysły to ja chętnie posłucham

    Udało mi się rozwiązać problem backupu i włączania ftp (chociaż w tym przypadku połowicznie)
    1. Problem w backupie polegał na tym, że robił backup pliku zip którego nie potrafił zrobi, po jego wykluczeniu działa poprawnie
    2. Włączenie FTP - w pliku configuration.php zmieniłem var $ftp_enable z 0 na 1 to włącza ftp, a po zmianie na 0 ftp jest wyłączone
    Ostanio edytowane przez Gnom : 19-11-2010 14:24 Powód: dodatkowe informacje

Podobne tematy

  1. Problem z wyłączeniem Logowania
    przez zozio na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 17-03-2010, 13:54
  2. Problem z wyłączeniem SSL
    przez awhaker na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-02-2010, 22:09
  3. Problem z wy łączeniem strony startowej
    przez new_user na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 25-01-2009, 00:31
  4. problem z dokończeniem instalacji
    przez kalamaka na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 02-02-2008, 23:46
  5. Problem z zakończeniem instalacji
    przez pjaniszewski na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-02-2007, 18:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •