Przeniesienie Forum phpBB3 na Agora'ę - szukam osoby, która pomoże
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Przeniesienie Forum phpBB3 na Agora'ę - szukam osoby, która pomoże

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-11-2010
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Przeniesienie Forum phpBB3 na Agora'ę - szukam osoby, która pomoże

    Witajcie!

    Mój problem jest następujący - posiadałem forum postawione na phpBB3 na mojej poprzedniej witrynie - niestety, darmowa baza danych pewnego brzydkiego dnia "odeszła do krainy wiecznych łowów", i jedyne, co udało mi się odzyskać, to backup bazy sprzed kilku tygodni. Dobre i to.

    W tym samym czasie zacząłem migrację mojej strony (poświęconej opowiadaniu motoryzacyjnemu, niekomercyjnej) ze "zwykłego" HTML'a (z CSS i JS) na znakomitą i cudowną (po dziś dzień nie potrafię się nachwalić) Joomla'ę. Zainstalowałem również komponent forum, tzn. Agora'ę (korzystając, że stara, niekomercyjna wersja zalegała jeszcze na stronie z oprogramowaniem open-source). Tutaj jednak pojawił się problem.

    Marzy mi się przeniesienie tej odzyskanej bazy na nowe forum (tzn. z phpBB3 na Agorę) - (było tam sporo materiałów zgromadzonych przez moich Czytelników - relacje z wypraw na trasy opisane w opowiadaniu <przełęcze górskie>, dyskusje na temat nowych odcinków, itp. - mnóstwo ciekawej dla nas treści, którą warto by było zachować na przyszłość) - niestety, jedyny konwerter phpBB3->Agora jest płatny, i kosztuje... 15$. Pomijam fakt, że nie mam konta/dostępu do PayPal'a, aby tą opłatę uiścić - sama kwota jest OBŁĘDNA jak na moje warunki (mój świeżo wykupiony hosting, który zresztą dla zmniejszenia kosztów współdzielę z siostrą, kosztuje 50zł/rok, co stanowi równowartość tej kwoty). Narzędzie było by użyte tylko raz, do przeniesienia malutkiego (38 użytkowników, 550 postów) forum.

    I tutaj pojawia się moja prośba - czy ktoś z Was posiada takowy konwerter, ewentualnie zna metodę przetransferowania forum z phpBB3 na Agorę - i zechciałby "z sympatii" podratować mnie tym narzędziem, bądź po prostu przekonwertować to forum?
    W podzięce służę banerkiem na mojej nowej stronie, względnie ślicznym "dziękuję" i wielką wdzięcznością


    Na potwierdzenie prawdziwości moich słów:
    www.zazakretem.vot.pl - nowa strona, jeszcze "oficjalnie" nie uruchomiona, z forum Agora
    www.zazakretem.rox.pl - stara strona, ze starym forum (dziś, dla testów, uruchomionym na starym backupie i nowej, płatnej już bazie danych .vot.pl)

    Pozdrawiam, BelegU$

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    1) Jeśli decydujesz się na bezpłatną wersję Agory - skorzystaj z najnowszej wersji. Do pobrana tutaj: http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,346/

    2) Istnieje sposób przeniesienia PHPBB3 na Fireboard, który można bez problemu skonwertować na Agorę. Było o tym na forum. Konwertujesz 2x ale powinno zaskoczyć, szczególnie jeśli nie uzywałeś zadnych modów do swojegp phpbb.

    3) Nie kupuj tego konwertera, już lepiej zainwestować w podstawową wersję Agory z licencją na kolejne - zawiera ona konwertery do wielu for, m.in do PHPBB3 a nowa wersja Agory jest naprawdę fajna i co najważniejsze - właściwie pozbawiona błędów.
    Ostanio edytowane przez rosciak : 14-11-2010 19:47

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-11-2010
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź

    1. Ściągam, instaluję + dodaję spolszczenie

    2. Tak, widziałem, że można z phpBB3 na Fireboard - mam nawet ten pliczek - i byłem już gotowy instalować Fireboard (trochę na około droga, no ale czego się nie robi dla sprawy ^^) ale... nigdzie nie potrafię znaleźć konwertera Fireboard - Agora. Albo się Szukajkuję i Guglam, albo... wcięło dziada.

    3. Jak kiedyś wejdę w posiadanie PayPal'a i jakichś środków na nim - na pewno skorzystam.

  5. #4
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    1) To była polska wersja - spolszczona

    2) Zobacz ten temat : http://forum.joomla.pl/showthread.ph...racja-do-Agora...

    ---------- Post dodany o 20:58 ---------- Poprzedni post był o 20:50 ----------

    I jeszcze jedno bo nie załapałem od razu. W Agorze 3.0.137 są wbudowane konwertery z FB Kunena JooBB i CCBoard - Menu Konserwacja bodajże. Na Zapleczu.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-11-2010
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Działa! Udało się! Okrężną drogą, ale... dałem radę!

    Ślicznie dziękuję! Temat do zamknięcia

Podobne tematy

  1. Szukam osoby która mi pomoże
    przez Pajlok na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-02-2009, 19:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •