Rejestracja do strony przez spamboty
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Rejestracja do strony przez spamboty

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Rejestracja do strony przez spamboty

    Joomla 1,5,22

    Witam do jednej ze stron od pewnego czasu rejestrują się różni użytkownicy (boty) przez standardowy formularz rejestracji Joomla. Nie pomaga doinstalowanie do formularzy rejestracji kodów obrazkowych captcha np pluginu osolCaptcha, nowi użytkownicy i tak się pojawiają bez potwierdzenia rejestracji, adresy e-mail są oczywiście nieprawidłowe. Jak można zabezpieczyć się w 100% przed czymś takim?

    Na razie zastosowałem instrukcję z tej strony i póki co działa, zobaczymy w dłuższym okresie czasu.
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 16-11-2010 00:05

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Pamiętaj że Musisz założyć taki, nowy sposób rejestracji żeby był "na sztywno" połączony z Capcha, a nie Capcha dodawanym i jednocześnie musi blokować standardową rejestrację (po instalacji, sprawdź według identyfikatora starym linkiem).
    Pzdr
    Jeszcze jedno, przypomnij się na priv to Ci podeślę listę "przyjemniaczków" do podpięcia w metodzie której teraz używasz. (140 na początek powinno wystarczyć :-)
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 16-11-2010 01:22

  4. #3
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Co to za priv-atologia ?
    Przydałby się na forum konkretny wątek z pełną informacją - bez odsyłania w siną dal. (chyba, że już jest)
    Uśmiecham się do Ciebie @Gall Anonim .

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Jola, nie rób mi tego, nie dość że wpuszczasz mnie ogólnie w kompleksy to jeszcze mnie w nos psztykasz - ok. jak znajdę to diabelstwo to podeślę do użytku ogólnego, jak nie to pogrzebię w gotowych realizacjach bo zazwyczaj podciągam takie rzeczy z jednej do drugiej.
    Pzdr.

  6. #5
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Miałem podobne problemy, jak Twoje i u mnie pomogła instalacja Kupala Captcha (produkt ukraiński, ale spolszczony :-)). Od tamtej chwili - ani jeden bot niczego mi na stronie nie zarejestrował. Polecam!
    http://code.google.com/p/joomla15captcha/
    Pozdrawiam
    TLo

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jednak za szybko się ucieszyłem, rano spamboty zaczęły pracować ze zdwojoną siłą, już mam chyba z 50 nowych rejestracji. Jednak powyższa instrukcja dodana do pliku htaccess nie działa jak trzeba. Spróbuję doinstalować Kupala Captcha i zobaczymy. Ciekawostką jest fakt, ze dotyczy to tylko jednej strony z ponad 100, którymi administrauję.
    Ostanio edytowane przez sylwekb : 16-11-2010 10:05

  8. #7
    Bywalec TLo awatar
    Dołączył
    15-02-2009
    Skąd
    Krosno
    Wpisy
    370
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sylwekb Zobacz wiadomość
    Joomla 1,5,22
    Na razie zastosowałem instrukcję z tej strony i póki co działa, zobaczymy w dłuższym okresie czasu.
    Moim zdaniem mieszasz dwie sprawy: boty - rejestrujące Ci się na witrynie oraz - roboty indeksujące jej zawartość. Zdaje mi się, że te drugie nigdy nie założą Ci żadnego konta użytkownika na witrynie. Choć mogę się mylić...
    Ale dobra captcha na pewno zminimalizuje problem, więc warto ją zainstalować. Powodzenia
    Pozdrawiam
    TLo

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Po instalacji Kupala Captcha na razie spokój z rejestracjami zobaczymy za kilka godzin. Co do robotów indeksujących to wycięcie ich w pliku htaccess dziwnym trafem spowodowało wczoraj także spokój z rejestracjami na kilka godzin czyżby to był przypadek?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    27-03-2008
    Wpisy
    192
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam wielką prośbę bo nie mogę się połapać który dodatek z tej strony: http://code.google.com/p/joomla15captcha/ mam zainstalować żeby działało mi copatcha, tez mam problem codziennie rejestruje się kilku użytkowników bez potwierdzenia z dziwnymi adresami.

  11. #10
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny

    Najpierw zainstaluj plugin krok1 (step1) i postępuj po kolei jak piszą step 2 itp. Pamiętaj żeby dostosować sobie i opublikować dodatek wg potrzeb. Wszystko działa, u mnie od zainstalowania minęło ponad 1,5 tygodnia i jest na razie spokój.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z rejestracją użytkowników przez front-end
    przez chlorofil na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-01-2011, 01:04
  2. Spamboty - lista emaili.
    przez furni na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 29-10-2010, 12:36
  3. rejestracja usera- zatwierdzenie przez admina
    przez nowy1 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 14-12-2009, 09:51
  4. Indeksowanie strony przez google, problem z opisem strony.
    przez patrykb na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-12-2008, 22:59
  5. Rejestracja z kodem aktywacyjnym przez sms
    przez Adamiczu15 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 12-07-2008, 13:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •