Czy to jest oszustwo
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Czy to jest oszustwo

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-11-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Czy to jest oszustwo

    Jestem zainteresowany ofertami programistów zajmujących się tworzeniem serwisów informacyjnych. Pierwszy serwis jakim się zainteresowałem pod względem szaty graficznej to był www.nj24.pl.Tam dotarłem do ludzi, którzy tworzyli ten serwis. Zapytani ile chcieliby za stworzenie podobnego serwisu informacyjnego dla przyszłego redaktora naczelnego, odpowiedzieli 6000 zł brutto. Potem dotarłem do drugiego Pana programisty, który powiedział, że tworzył www.kurierglogowski.pl sam w całości i może stworzyć dla mnie serwis informacyjny za 2000zł brutto. Pomyślałem, że to wspaniała okazja.
    Zaintrygowany ilością informatyków postanowiłem zaryzykować i napisać do trzeciego. Ten odparł, że nie zajmuje się tworzeniem serwisów poprzez aplikację joomla ponieważ ma wiele ograniczeń, a ta zresztą jest DARMOWA.
    Zapaliła mi się lampka kontrolna. Z racji tego, że znam się bardzo słabo na programowaniu postanowiłem dowiedzieć się czym jest joomla.
    Tutaj kieruję swoje pytanie. Czy nie padam ofiarą oszustwa i czy oba serwisy nj24.pl oraz kurierglogowski.pl faktycznie są tyle warte ile mi powiedziano?, czy nie jest to przypadkiem łamanie prawa sprzedając portal internetowy z darmowo uzyskanego "tworzywa"?, no i w końcu z racji tego, że jestem laikiem, czy te serwisy faktycznie są tworzone od podstaw przez "programistów",a może to gotowe szablony, które zostały zakupione na stronie joomla i zamiast płacić komuś, mógłbym coś podobnego, niemal gotowego bezpiecznie zakupić na stronie joomla?

    Ps. Jeżeli ktoś z Państwa się zna, a jak widać osobiście kiepsko poruszam się w sprawach programowania, to proszę w wolnej chwili spojrzeć na obie strony.Czy są to gotowe szablony sprzedawane zwyczajnie przez pseudo programistów bazujących na niewiedzy klienta.Oba szablony jestem w stanie kupić.Za odpowiedzi dziękuję.Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga
    Dołączył
    02-06-2009
    Skąd
    straszna wiocha
    Wpisy
    3 029
    Punkty
    283

    Domyślny

    witam,
    to są komercyjne szablony; szata pierwszej strony do kupienia tutaj, nazywa się terran tribune, drugą można nabyć tutaj - ja tetline iii;
    obie ceny są , wg mnie, zawyżone - jeśli rola "autorów" ograniczyła się do instalacji cms i szablonu; natomiast kojarzenie darmowości Joomla! z darmową witryną ma sens tylko wtedy jeśli ją sobie Pan za darmo postawi lub ktoś to zrobi w taki właśnie sposób

  4. #3
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Idzie Pan do mechanika pytając o cenę naprawy.
    Jeden powie Panu 100 inny 500. To od Pana zależy to czy wybierze Pan tańszego czy droższego. Wartość serwisu jest pojęciem wzglednym. Strona jest warta tyle ile klient jest gotów za nią zapłacić, a zleceniodawca wykonać (tak aby obie strony były zadowolone)
    a ta zresztą jest DARMOWA.
    Joomla! sama w sobie jest co prawda darmowa, ale część komponentów wymaga wniesienia pewnych opłat.
    Nie rozumiem też za bardzo czy to że jest darmowa znaczy, że gorsza? Na pewno nie.

    Instalacja Joomla! to nie wszystko. Trzeba też wiedzy, aby bezpiecznie zarządzać całym serwisem.
    Za pewne ktoś jeszcze się w tej sprawie zechce wypowiedzieć więc nie będę się zbytnio rozpisywać.

    Pozdrawiam.

    //Witaj a_m // hej, palyga007
    Ostanio edytowane przez a_m : 18-11-2010 21:53
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    03-08-2010
    Skąd
    Olsztyn
    Wpisy
    212
    Punkty
    25

    Domyślny

    Każda praca jest tyle warta, na ile umówił się kupujacy ze sprzedającym. Nikt nikomu nie broni wykonać portal korzystajac z darmowej joomli. Płacisz nie za panel cms, tylko za wykonaną usługę i poswięcony czas. Usługa zapewne polegała na wdrożeniu, zaprojektowaniu, przygotowaniu grafik i zepnięciu całości w takiej formie w jakiej życzył sobie kupujący czas programisty. Jeśli wg. Ciebie joomla jest darmowa, to proszę ja Ciebie bardzo - usiądź i sobie za darmo zrób stronę. Kup sobie templatki, zainstaluj baze sql, zainstaluj joomle na serwerze, skonfiguruj, potwórz sekcje, kategorie, artykuły, zabezpiecz przed bootami, doinstaluj wszystkie potrzebne moduły, plaginy, wypozycjonuj, nanieś poprawki wg. własnego uznania do css-ów. Jeśli wyrobisz się w tydzień i weźmiesz za poświęcony czas 2 tysie, to znaczy, że możesz zakładać firmę i robic 4 strony miesiecznie. Będziesz miał lepiej, niż redaktor w lokalnej gazecie. Pozdrawiam.

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Ciekaw jestem jakiej przeglądarki Pan używa bo np FireFox bez marketingu i reklamy ma ponad 26% udziałów w rynku na świecie Internet Explorer przy miliardowych nakładach na reklamę, działaniach monopolistycznych, wymuszonych "wklejkach-stały element " w Windows od 20 lat ma 62% - W przypadku joomla kilka tysięcy osób na świecie pracuje każdego dnia nad kodem źródłowym wykorzystując każdą wolną chwilę w celu jego ulepszenia i jeszcze więcej osób pracuje przy budowie wszelkiego rodzaju elementów dodatkowych aby rozszerzyć jej możliwości. W przypadku joomla nie płaci Pan za joomla lecz za zbudowanie całości witryny przez kompetentną osobę. Osoba która z taką pogardą wyraziła się o tym że Joomla jest darmowa zapewne wiele skryptów (z których korzysta przy budowie swoich cudownych witryn) pozyskała jako darmowe z internetu, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby specjalnie dla Pana pisała wszystko z palca od nowa. Kolejna sprawa - jak się zdarzy że coś Pan będzie chciał zmienić to jest Pan powiązany z twórcą bez względu na cenę jakiej wówczas zażąda - bo ktoś inny, kto najpierw będzie musiał ją przeanalizować zrobi to za wielokrotność tej ceny. Ponad to czy np możliwe jest żeby ta witryna http://www.men.gov.pl była postawiona na joomli skoro jak twierdzi spec jest darmowa i zła? (a jest postawiona na joomli), inna ciekawa strona postawiona na joomli http://porsche.com.br/ , a tu całkiem niezła lista http://nastulak.6rano.pl/2007/12/29/...isy-na-joomli/. Ok, - i powtarzam - za kolegą - darmowa to jest wtedy gdy Pan sam to zrobi, bo grzyby też są np tak długo darmowe jak sam je Pan zbierze, obierze i zamarynuje - ale u baby na bazarze już trzeba za to zapłacić. I tutaj płaci Pan za fachowość i robociznę, oraz część elementów które są komercyjne. To nie oszustwo! Cenę dyktuje fachowość i rynek. Natomiast bardzo nie podoba mi się fakt iż jakiś człowiek obraża tysiące ludzi pracujących co dnia nad ulepszeniem joomli i uważa że jest od nich lepszy (śmiem wątpić). Żadnej firmy na świecie nie stać jest na to aby miała taką rzeszę, tak oddanych pracowników. Kurcze, wkurzyłem się. Dobra - kończę.
    Pzdr
    P.S. Niechaj ta osoba która powiedziała o ograniczeniach joomli wypowie się jakie to jej zdaniem ograniczenia, bo niektórzy np mają ograniczoną wyobraźnię i zakres postrzegania możliwości.
    Można malować ściany jak Michał Anioł, a można jak moja mała córeczka (a i tak na marginesie wersja mojej córeczki mi bardziej odpowiada

    Sorki - bo odbiegłem od tematu i w zasadzie nie odpowiedziałem - kwestia ceny, to umowa jak zauważył kolega - ja proponuję aby się Pan dobrze rozejrzał zanim podejmie Pan jakąś decyzję - może one są i warte tej ceny, ale parę rzeczy bym tam jak dla siebie zmienił i odrobinę się zastanowił.
    Ostanio edytowane przez Gall Anonim : 18-11-2010 22:43

Podobne tematy

  1. Jak sprawdzić czy user jest zalogowany czy nie ?
    przez defisko na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-09-2009, 17:41
  2. Jak sprawdzić czy templatka jest free czy komercyjna
    przez marcepan na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-11-2007, 02:15
  3. Czy jest to możliwe
    przez javelin na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-11-2006, 15:00
  4. Czy to jest legalne??
    przez kamax na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-03-2006, 13:57

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •