Dziwny problem z forum Agora
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Dziwny problem z forum Agora

  1. #1
    Przeglądacz Hiro PHP awatar
    Dołączył
    17-03-2009
    Skąd
    gmina Limanowa
    Wpisy
    57
    Punkty
    28

    Dziwny problem z forum Agora

    Witam.

    Zainstalowałem właśnie forum Agora. Z tego co dotychczas widziałem, jest świetne, ale niestety... mam nieco dziwny problem. Otóż, kiedy tworzę kategorie i fora, wchodze na podglądzie strony na utworzone forum i co? nie ma żadnych narzędzi "dodaj temat" itp., jest tylko przycisk JavaScript "Narzędza forum", po kliknęciu którego miały się zapewne wyświetlać opcje w rodzaju "dodaj temat". Niestety, gdy klikam na niego nic się nie dzieje... testowałem w IE i Firefoxie, wszędzie efekt ten sam...

    Jak sobie z tym poradzić? Przydatna by była jakaś porada, jak przyciski "dodaj temat itp" przenieś z przycisku Java Script na pasek pod forum.

    Z góry dzięki za pomoc,
    pozdrawiam,
    Hiro

    ----

    Problem naprawiony,
    temat można zamknąć
    Ostanio edytowane przez Hiro PHP : 09-08-2009 19:54

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    A ja chciałabym odświeżyć temat, ponieważ mam ten sam problem. Czy ktoś może mi poradzić, co w takiej sytuacji? Na głównej stronie forum pojawia się javascriptowy przycisk "Forum Tools", ale nie działa. Również w panelu kontrolnym forum nie ma ani ustawień dotyczących opcji dodawania/edycji/usuwania postów, ani nawet możliwości dodawania (rejestracji) nowego usera.

    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam, Vesly.

  4. #3
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Proszę się zalogować. Na forum Agora użytkownik widzi to, na co pozwala mu administrator i czego może użyć. Domyślne uprawnienia i ustawienia Agory pozwalają na pisanie tylko zarejestrowanym użytkownikom.

    Rejestracja użytkowników odbywa się poprzez Joomla! Agora importuje ich na forum i daje możliwość zarządzania nimi z poziomu ustawień forum. Narzędzia forum pokazuje tez tylko to, na co pozwalają uprawnienia usera. Czyli co innego widzi gość, co innego zarejestrowany, a co innego administrator.

    Sporo informacji na temat ustawień i używania Agory znajdziesz tutaj: http://agora.org.pl/index.php/podrecznik-uzytkownika

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo serdecznie dziękuję za cenną odpowiedź i podanie linka. Nigdzie nie mogłam znaleźć instrukcji do Agory, dzięki tej mam nadzieję rozwiązać problem.

    Rzeczywiście, dopiero po zarejestrowaniu użytkownika w Joomli pojawił się on na liście Userów Forum. Natomiast jeżeli chodzi o widoczność z poziomu gościa, zarejestrowanego czy admina, to tu jest właśnie problem, ponieważ ja jestem zalogowana jako admin, w ustawieniach forum mam zaznaczone wszystkie możliwości dotyczące forum, czyli również dodawania, edycji i kasowania postów - ale na samym forum nie ma opcji np. dodaj post, ani co gorsza - "zaloguj" dla użytkowników, którzy mają założone konta. Chyba, że również mają się logować przez Joomlę. Jest - i owszem - przycisk "Forum Tools", lecz po kliknięciu nic się nie dzieje, nie rozwijają się żadne opcje, a dolny pasek przeglądarki "mówi": javascript:void(0); - co oznaczałoby, że do tego przycisku nie jest przypisana żadna akcja. Zatem, albo jakiś konflikt oprogramowania Joomla 1.5.15 vs. Agora 3.0.08, albo trefne Forum trafiło mi się na płycie Komputer Świata.

    Na razie jednak przeczytam podaną instrukcję i jeśli to nie rozwiąże problemu, zwrócę się tu jeszcze raz z pytaniem, podam wówczas linka do strony, aby łatwiej było rozeznać się w czym tkwi problem i być może znaleźć rozwiązanie.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  6. #5
    Bywalec rosciak awatar
    Dołączył
    19-09-2008
    Wpisy
    376
    Punkty
    97

    Domyślny

    Proszę uaktualnić Agorę do wersji 3.0137, dostępnej tutaj: http://www.joomlapl.com/component/op...leinfo/id,346/

    Logujemy się przez Joomla, przez Witrynę. Modułem login. Zalogowanie za Zapleczu nie ma żadnego znaczenia dla stanu na Witrynie. Moduł login (w jednej z 10 wersji dostępnych w JED) można dodać do strony z Agorą korzystając z ustawień Joomla.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-10-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Serdecznie dziękuję za pomoc! Problem tkwił właśnie w braku modułu "login" na Witrynie, a w instrukcji z Komputer Świata nie ma tego, jakże przecież ważnego dla działania forum, punktu. Bardzo dziękuję za pomoc! Pozdrawiam serdecznie!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •