Jedna strona dla wielu osób.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Jedna strona dla wielu osób.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    07-11-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny Jedna strona dla wielu osób.

    Witam. Zamierzam zbudować stronę w Joomla jednak ma ona służyć promocji oferty dla wielu osób. Ma to wyglądać następująco:

    • wchodząc na stronę główną na niej ma być indywidualny tekst powitalny osoby polecającej oraz ewentualne jej foto,
    • w zakładce kontakt mają znajdować się dane osoby polecającej,
    • na indywidualnej stronie każdej osoby polecającej odwiedzający może się zarejestrować by miał dostęp do dodatkowych artykułów i to chyba tyle.

    Wydaje mi się, że najlepiej będzie by indywidualne strony działały w oparciu o subdomeny np: jarek.xxxxxx.pl lub xxxxxx.pl/jarek. Chodzi mi również o to by strona chodziła pod jedną instalacją Joomla i by zmiany dokonywane np w artykule w głównej domenie były również widoczne automatycznie na stronach osób polecających.
    Sumując: ma być strona główna w głównej domenie xxxxxx.pl i strony osób polecających w np subdomenach, które różnią się stroną powitalną i danymi kontaktowymi + indywidualną bazą zarejestrowanych użytkowników.

    Proszę o radę jak najlepiej i najprościej podejść do opisanego tematu?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    wykonalne

    propozycja jest taka. mogę mylić się, ale ...

    instalujesz joomla! - jako cms [ na potrzeby treści i jako silnik ]
    instalujesz jomsocial - jako silnik profilu
    instalujesz jomsocial custom url - jako dodatek personalizujący odnośniki. dzięki temu adres twojadomena.com/spolecznosc/user_id_blablabla=1500100900 zamieniasz na twojadomena.com/doradcy/zdzisiek

    + jakiś dodatek acl, żeby nie wszystkim dawać możliwość stworzenia profilu jomsocial
    + jakiś dodatek gdzie w joomsocial będzie wyświetlała się spersonalizowana wiadomość powitalna np. w okienku popup

    kiedyś widziałem domokrążcy amłejowcy mieli podobny projekt. nie pamiętam adresu, ale jak działasz w tym temacie to powinnieneś / aś znać.

    miało to być novum jeśli chodzi o projekty ecommerce [ multivendor ], swego czasu wiele firm it próbowało wzorować się na tym.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 19-11-2010 11:34

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    07-11-2010
    Wpisy
    53
    Punkty
    10

    Domyślny

    Serdeczne dzięki za tak szybką odpowiedź. Jednak jak dla mnie użyty język jest zbyt fachowy dlatego mam kilka pytań:


    • instalujesz jomsocial - jako silnik profilu - co to jest silnik profilu, skąd go wziąć, gdzie się go instaluje ?
    • instalujesz jomsocial custom url - jako dodatek personalizujący odnośniki - proszę o dokładniejszy opis bo też nie bardzo rozumiem?
    • dzięki temu adres twojadomena.com/spolecznosc/user_id_blablabla=1500100900 zamieniasz na twojadomena.com/doradcy/zdzisiek - w jaki sposób i gdzie to zmienić ?
    • + jakiś dodatek acl, żeby nie wszystkim dawać możliwość stworzenia profilu jomsocial - skąd go wziąć, instaluje się go pewnie jak normalny dodatek ale jak skonfigurować ?
    • + jakiś dodatek gdzie w joomsocial będzie wyświetlała się spersonalizowana wiadomość powitalna np. w okienku popup - tylko jaki dodatek? Może jakieś sugestie? Wolałbym by nie było to w formie popup a indywidualnej strony powitalnej danej osoby.

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez rossa : 19-11-2010 12:07

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    w odpowiedzi podałem nazwy i cechy dodatków dla joomla! teraz wystarczy wejść na strony tychże, a także poczytać o nich i ich cechach. nie ma tu nic z nazewnictwa fachowego.

Podobne tematy

  1. Strona w wielu jezykach
    przez jos_peter na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 19-07-2010, 19:50
  2. ważne, pewnie nie dla wszystkich ale dla wielu ...
    przez kurtz na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post/autor: 26-06-2010, 13:10
  3. 2 skórki - jedna strona
    przez jastrzab997 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-02-2008, 22:46
  4. Dostęp dla osób 3-cich
    przez errol na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-01-2008, 21:39
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-12-2006, 14:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •