nazwa.pl - znikające zdjęcia z artykułów
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: nazwa.pl - znikające zdjęcia z artykułów

  1. #1
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny nazwa.pl - znikające zdjęcia z artykułów

    Tak, nawet ja mam czasem problemy. Na ogół dotyczą one serwerów nazwa.pl lub home.pl.
    Tym razem problem dotyczy nazwa.pl + joomla + zdjęcia w artykule

    Za pierwszym razem jak się wchodzi do artykułu zdjęcia są, ale jak się odświeży stronę to znikają. Myślałem że to wina firefox-a i blokady, ale nie. Pod innymi przeglądarkami jest tak samo. Mam włączone przyjazne URL. Adres obrazka jest dobry, ale po odświeżeniu (F5) do URL obrazka dodaje przed images/stories - nazwę kategorii i sekcji i wtedy wiadomo obrazek znika - HELP

    ---------- Post dodany 25-11-2010 o 08:13 ---------- Poprzedni post był 24-11-2010 o 12:52 ----------

    ok, mam - jak to zwykle bywa.
    Winę chyba jednak nie ponosił bezpośrednio serwer, a ustawienia - cachowania strony w konfiguracji globalnej Joomla!,
    jest to bardzo dziwne bowiem zadaniem tego narzędzia jest przyspieszyć działanie strony, a nie ją psuć.
    Miałem ustawiony czas na 1 min, i to dlatego po minucie jak odświeżałem było okey, a jak raz po razie to znikały obrazki.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Winę chyba jednak nie ponosił bezpośrednio serwer, a ustawienia - cachowania strony w konfiguracji globalnej Joomla
    No nigdy nie widziałem takiego efektu po włączeniu cache .. Ja jednak sprawdziłbym katalogi na serwerze .. prawa, własności, dodatkowo czy jest wystarczająco miejsca .. dodatkowo czy coś nie jest jeszcze dodane w htaccess ..
    Przecież cache działać musi - nawet na nazwa czy home

    Miałem ustawiony czas na 1 min
    to jaki jest sens cache'owania ??

  4. #3
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Witajcie,

    Zauważyłem u siebie podobny problem z serwerem na nazwa.pl
    Zdjęcia w artykule pojawiają się, jak chcą - każde odświeżenie strony powoduje brak któregoś zdjęcia.

    Nie zauważyłem zmiany w adresie zdjęć, natomiast u mnie "winowajcą była" ta porada z wiki (wstawianie znaku wodnego do wszystkich zdjęć z katalogu).
    Po usunięciu .htaccess wszystkie zdjęcia wyświetlają się prawidłowo.

    Pomożecie?

  5. #4
    Marfish
    Gość

    Domyślny

    I u mnie na home pojawia się problem ze zdjęciami w artykule opisany przez PEFIKA. Wszystko wygląda z pozoru ok ale zdjęcia znikają. Jeszcze nie jestem fachowcem od joomla i sobie z tym nie radzę. Nie mam ustawionych prostych adresów, bo mam przy okazji Virtuemart i będę się musiał z tymi adresami pobawić jeszcze.
    Hm cache'owanie - temat mi nie znany, i do zapoznania.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Bardzo proszę o pomoc bo mnie coś trafi..Kilka dni temu byłam zmuszona zmienić serwer, przeniosłam wiec stronę na serwer nazwa.pl ( co było jakąś męką! ) cała zadowolona, że jakimś cudem się udało zabrałam się za robotę! Dodaje "artykuł " w nim zdjęcie i wszystko hula...a za parę godzin dzwonia do mnie ze zdjęcia się nie wyświetlają! !!! Dwa razy powtórzyłam dodanie zdjęcia w artykule i za każdym razem to samo. Przeczytałam ten wątek ale nic mi nie dał nie wiem co mam robić. Gdzie szukać? Jestem laikiem i naprawdę nie mam pojęcia jak to ugryźć

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    Bardzo PROSZE! Jest tu kto??

  8. #7

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    www.pogoart.com
    wszystkie zdjęcia dodane przed przeniesieniem działają ...problem pojawia się w zdjęciach dodanych po przeniesieniu na nazwe czyli np. tu : http://pogoart.com/index.php?option=...blog&Itemid=18 mianowicie Yamaha DXS12 i Yamaha DXR10 (ten drugi działa bo przed chwila został znowu dodany, ale za pare godzin zniknie znowu i będzie to wyglądało jak w przypadku Yamaha DXS12)

  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Jak dodajesz zdjęcia?!

    Kod HTML:
    https://lh3.googleusercontent.com/WawPbuUTcm-tER8bMCQ864FZHAGErjZKWeHy1A4d1IM=w460-h207-p-no

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2013
    Wpisy
    25
    Punkty
    2

    Domyślny

    wrzucam je na google-zdjęcia/otwieram/kopiuj i w artykule wklej - zawsze działało ... próbowałam też przez ikonkę dodaj zdjęcie i dodanie url, ale wyskakuje komunikat

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Znikające zdjęcia w galerii.
    przez TMSZ_AS na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 31-03-2010, 02:35
  2. mod_random_image Nazwa pliku zamiast zdjęcia...
    przez wuwu_ag na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-07-2009, 19:23
  3. [CSS] zdjęcia w artykułach nowa klasa zdjęć
    przez nikos na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-03-2009, 15:03
  4. Proste adresy - znikające zdjęcia
    przez cygan3 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 04-09-2008, 14:38
  5. Mosimage - znikające zdjęcia w wykazie artykułów
    przez leiga na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-08-2008, 12:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •