Mam kilka pytań do komponentu k2

Chciałem użyć komponentu k2 do zrobienia stronki, gdzie użytkownicy mogą dodawać treść, video i zdjęcia. Czy k2 się do tego dobrze nadaje?

Powiedzmy ze mam 2 kategorie: zdjęcia i video. Po zalogowaniu w module k2 login pokazuje się użytkownikowi pozycja "dodaj artykuł". Po kliknięciu wyskakuje okienko w którym użytkownik poprzez wybranie odpowiedniej zakładki może dodawać zdjęcia, galerie, video i treść. Czy jest możliwość przypisania kilku layoutów tego wyskakującego okienka (dodaj artykuł) do różnych kategorii w k2? Chodzi mi o to, żeby użytkownik w kategorii zdjęcia mógł dodać tylko zdjęcie, a kategorii video - dodać tylko video (żeby nieodpowiednie zakładki były niewidoczne). Wiem, że mogę zrobić tak, że na zapleczu dla artykułów z danej kategorii, np. video mogę wyłączyć wyświetlanie wszystkiego innego, oprócz video, dla kategorii zdjęcia, wyłączyć wyświetlanie wszystkiego oprócz zdjęć, tylko wydaje mi się, że wtedy użytkownik będzie mógł przesyłać na mój serwer niepotrzebne rzeczy...

Czy jest może możliwość wyświetlenia obrazów miniaturek z ostatnio dodanych video w K2 w module?
Czytałem o tym wątku tutaj:
http://community.getk2.org/forum/top...dule-for-k2-or

ale czy jest możliwość żeby do tego modułu dodawane były także obrazy miniaturki z video dodanych przez użytkowników od strony frontowej?