Problem z edytorem
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z edytorem

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z edytorem

    A wiec tak chcialem miec mozliwosc korzystania z edytora TinyMCE WYSIWYG Editor - ustawione tak mam w global setings -dodatek opublikowany, standardowy no-WYSIWIG nie pyblikowany - tyle ze jak edytuje to nie widze nigdzie tego Tiny i tego ladnego menu itd mimo ze jest to ustawione

    Pewnie cos zle robie - prosilbym o podpowiedz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zajrzyj w panelu admina do ustawień kont poszczególnych użytkowników. Prawdopodobnie masz u siebie wybrany standardowy edytor: No-WYSIWYG (bez edytora)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun
    Zajrzyj w panelu admina do ustawień kont poszczególnych użytkowników. Prawdopodobnie masz u siebie wybrany standardowy edytor: No-WYSIWYG (bez edytora)
    Jedyne ustawienia uzytkownika jakie znam w panelu to menadzeze uzytkownikow - edytuje poszczegolnych: po lewej ustawia nazwe i poziom dostepu a po prawej jest wybor edytora - mam zarowno w super administratorze jaki publisherze i managerze ustawione Tiny

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Może masz wyłączoną obsługę javascript w pzeglądarce? Może używasz Opery, w której niestety edytorków nie ma
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Polecam znaną i lubianą przeglądarkę Firefox.
    Tiny powinien działać też w K-Meleonie, Mozilli, Netscap'ie i innych.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    No tak wkoncu doszedlem do powodu - uzywam opery - sprawdzilem w Ie6 i faktycznie ta edytor to Tiny - cs co wyglada jak na screnach z helpow itd - jeden problem przy edycji arta strona sie strasznie rozjezdza - zarowno okna do wporwadzanai tekstu jak i panele z przyciskami leca nisko an dol ponizej wyswietlanych modolow po prawej stronie (mam ustawione ze wyswietlaja sie na wszystkich stronach main menu, uzytkownika i z linkami)

    Odnosnie samej Opery - edytor mam tylko wyglada jak ten noWyswig - przynajmniej jak sie tak temu przygladam a moze wogole nie mam edytora - tylko jak to okreslic co mi sie pojawia do edycji arta czyli pola do wprowadzania tekstu?

  8. #7
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jahu
    Odnosnie samej Opery - edytor mam tylko wyglada jak ten noWyswig - przynajmniej jak sie tak temu przygladam a moze wogole nie mam edytora - tylko jak to okreslic co mi sie pojawia do edycji arta czyli pola do wprowadzania tekstu?
    Jak zwiastun zauwazył powyżej, w Operze bedziesz mial problem z edytorami bo przegladarka ich nie obsluguje, a w kazdym razie nie wyswietla. Z moich doświadczeń najlepiej sie spisuje mozilla (netscape w moim przypadku)

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    No dobra - uruchomilem IE - zalogowalem sie jako publisher, wybralem art do edycji i faktycznie pojawil sie edytor tyle ze wszystko co z wiazane z edytorem - pola tekstowe, przyborniki przesunelo na sam dol stron - ponizej wszystkich menu - a po srodku u gory mam pustke - same elementy edytora jakby zle ustaiowne - to normalne? Czy trzeba jeszcze cos robic oprocz wyboru edytora (np okreslenie miejsca pojawienia sie edyora - moze akurat w tej kwestii mam cos walniete)?

    Poprawka do powzszego tekstu: Problem jest z templatka - przesuwa na dol strony bo nie miesci sie jakby w obszarze do tego przewidzianym - podobnie mam z artami do ktorch wstawilem duzych rozmiarowm grafike - wszystko laduje na spodzie w dodatku troche brzydko przesuniete i ucina z lewe czcionke
    Templatka to madeyourweb - czy mozna w jakis sposob rozwiazac ten problem? zmiana wstawianych obrazkow na mniejsze odpada bo to samo jest z edytorem - w tej orginalnej templatce u mnie to wyglada to tak ze sie tez nie miesci - wiec - przerabiac templatke? tylko czy ma to sens bo sie moze powtorzyc z wieksza grafika niz po poszereniu tego pola i co wtedy? da sie jakos zdefiniowac pole wyswietlania - zeby funkcjonalnie odpowiadalo to stalej szerokosci czy wysokosci pola wyswietlania - (cos jakby iframes - okreslone rozmiary ktorych nie przekroczy - jak co pokarza sie suwaki i nic wiecej)

    I jak w TINY poprstu podzielic tekst zeby pisac od nowej linii (mi tworzzy nowy paragraf)?
    Ostanio edytowane przez jahu : 29-12-2005 12:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •