Aktualizacja PE 1.07 do 1.0.11a
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 33

Temat: Aktualizacja PE 1.07 do 1.0.11a

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny Aktualizacja PE 1.07 do 1.0.11a

    Witam - kilka miesiecy temu uruchomilem PE w wersji 1.0.7 - teraz jednak idzie zmiana serwera no i trzeba przesniesc to na nowy komputer - przy okazji chcialem miec ten serwis na nowszej wersji - i tu nasuwa sie moj problem - czy da sie to woogle bezbolesnie przeniesc? Jezeli tak to jak? Tak sobie tylko gdybam ale mam zintegrwane forum phpBB z joomla (userzy) no i nie wiem czy to woogle mozliwe. Czy wystarczy wladowac nowa wersje PE i zimportowac baze ze starego?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Ważne jest to że PE to jest instalator. Po zainstalowaniu pakietu otrzymujesz serwis tak jakbyś instalował wszystko osobno i tak samo dalej nim się opiekujesz. Jezeli masz PE 1.0.7 to po prostu musisz aktualizowac składniki pokolei od Joomli zaczynając

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Stone - moze i nie zrozumialem - mam na nowym zainstalowac pe 1.0.7 wladowac wszystko i dopiero aktualizowac?

    bo probowalem wgrac do PE 1.0.11 baze z 1.0.7 (pousuwalem wszysktie tabele i wgrywalem te ze strej) i wyglebilo:
    phpBB by Przemo : Critical Error
    Error doing DB query userdata row fetch
    DEBUG MODE
    SQL Error : 1146 Table 'parafia.phpbb_users' doesn't exist
    SELECT * FROM phpbb_users WHERE user_id = -1
    Line : 404
    File : sessions.php

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    PE nie możesz używać do aktualizacji!!! To jest tylko instalator.
    Radziłbym wgrać kopie Twojej strony tak jak bylo i aktualizować poszczególne sładowe, PE nie możesz do tego użyc

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiec zrobilem tak - zainstalowalem pe1.0.7 na nowym serwerze z takimi samymi opcjami dotyczacymi forum (phpBB) no i porobowalem wrczucic tam zaarchiwizowana baze z obecnie dzialajacej wersji serwisu - usunalem tabele przy uzyciu phpMyAdmin i wgralem te z dzialajacego serwisu - neistety forum nie dziala - zalezy mi na odtworzeniu calego serwisu - neistety nie wiem w czym wina

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    tak to raczej będzie ciężko.
    Najlepiej to po prostu przekopiuj pliki ze starego serwera na nowy, wgraj bazę danych i zmień ustawienia w pliku configuration.php i forum/config.php i powinno działać

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    tak to raczej będzie ciężko.
    Najlepiej to po prostu przekopiuj pliki ze starego serwera na nowy, wgraj bazę danych i zmień ustawienia w pliku configuration.php i forum/config.php i powinno działać
    Wiec tak -z gralem wszysktie pliki ze starego an nowy wgralem baze i kicha forum jak nie bylo tak nie ma - blednie dziala panel logowania rejestracji nowych uzytkownikow za miaste tego wdnieje:

    Parse error: parse error, unexpected '}' in /home/httpd/html/parafia/modules/mod_phpbb_login.php on line 90

    no i wogole nie mam katalogu forum - na starym serwerze tez chyba nie ma - forum dziala - mam zato /componnent/com_forum/ i to wszystko
    Ostanio edytowane przez jahu : 08-10-2006 17:07

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jeżeli masz com_forum to czy przypadkiem nie masz integracji forum z dawnej strony Joomlastuff?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    25-12-2005
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    W asadzie to nei wiem jak to sprawdzic - jedyna stara joomle jaka mam to wlasnie 1.0.7 i pisze mi przy instalacji na dysku (wybiera sie np jakie forum itd) ze to PE - changelog inforumje ze 1.0.7 Released -- [15-Jan-2006 20:00 UTC] - aha znalazlem jeszcze:
    http://www.joomlapl.com/content/view/75/34/

    czyli jednak to chyba ten komponent tylko co teraz? bo mnie sie wydaje ze robie wszystko tak jak jak instalowalem kiedys ta joomle teraz tylko chcialem wczytac baze z kopii i to wszystko a tu nie dziala
    Ostanio edytowane przez jahu : 08-10-2006 20:13

  11. #10
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Hmm, tu może być porblem, ten komponent nie jest już rozwijany i może nie działać prawidłowo pod 1.0.11 poza tym nie jest bezpieczny.
    Nie mam za bardzo pomysłu co Ci doradzić bo bezpośrednie przesiadka z tego komponentu na inny nie jest możliwa. Wymaga to prac ręcznych, jeżli czułbyś się na siłach grzebać w bazie to mogę dać ci wskazówki jak to zrobić

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •