W pełni polskie edycje
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: W pełni polskie edycje

  1. #1

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    W pełni polskie edycje

    Rozumiem, że spolszczanie Joomla!, to czasochłonna praca, ale zamiast wydawać "na szybko", można by wydać "na jakość".

    JoomlaPL.com po raz kolejny wydaje Joomla! z angielskim panelem admina.

    Angielski to nie moja mocna strona, a jako że mieszkam w Polsce chciałbym mieć wszystko w ojczystym języku.

    Tu nie chodzi o patriotyzm.

    W miejsce w pół angielskiego wydania można by wklepać coś innego, a po jakimś czasie wydać Joomla! w pełni po polsku.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Zauwaz ze Joomla na dzien dzisiejszy sama z siebie nie wspiera panelu admina w opcji wielojezykowej. Poza tym jeste jedno "ale" tej zabawy w polonizacje Joomli - panel admina realizuje sie za pomoca "hacka", ktory podmienia stringi jezykowe w poszczegolnych plikach wyciagajac je wszystkie do osobnego pliku. Niby wszystko fajnie i milo - ale sa czasem pozniej klopoty z aktualizacja Joomli za pomoca wydawanych przez developerow latek.
    Zreszta... Jakby nie bylo - i tak wszystkim sie nie dogodzi A Ty zawsze mozesz pomoc w tlumaczeniach - wtedy bedziesz mogl miec pretensje sam do siebie ;)

  4. #3

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź [nie spodziewałem się jej], aczkolwiek teraz problem stanowi co innego, ale to już moja sprawa

  5. #4
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Dlaczego sie nie spodziewales?

  6. #5

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Są ludzie, którzy nie odpowiedzieliby, a wręcz przeciwnie.

    Mieć pretensje samemu do siebie... ja nie mam rozdwojenia jaźni!
    Ostanio edytowane przez livio : 27-12-2005 17:38

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Od siebie jeszcze dodan, iż jest spora grupa użytkownikow preferująca jedynie polski frontend, z uwagi na to o czym wspomniał Dylek iż do polonizacji panelu konieczne sa modyfikacje kodu co moze nie odpowiadac osobom uazającym iż takie modyfikacje moga wplywac na stabilnosc systemu. Dlatego wskazane jest wypuszczenie wersji jedynie z polskim przodem, tym bardziej iż nie wpływa to na jakosc całości jak juz sie ukaze

  8. #7
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Mowiac o pretensjach do samego siebie odnioslem sie do tego co napisales - cytuje: "...jako że mieszkam w Polsce chciałbym mieć wszystko w ojczystym języku." Zawsze mozesz sobie zrobic Joomla PL by livio i wtedy narzekac ze cos Ci nie pasuje w tej wersji Z tego co wiem lada moment bedzie na joomla.pl PELNA polska wersja Joomla, ale tak jak pisalem wczesniej oparta na dodatkowych skladnikach wyciagajacych jezyk do osobnego pliku. (W troche inny sposob niz "moje" Mambo PL).
    A co do odpisywania Ci na forum - nie mow ze sie tego nie spodziewales piszac swoj tekst - chyba na tym wlasnie polega forum, ze jedni pisza a drudzy im odpisuja

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •