blad generacji adresów www.witryna.index.php/index.php
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: blad generacji adresów www.witryna.index.php/index.php

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-12-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny blad generacji adresów www.witryna.index.php/index.php

    Robię stronkę i z jakiegoś powodu instalacja czasem myśli, że witryna ma adres
    www.rusztowania-elewacyjne.pl/index.php. Chodzi o ten "index.php" który jest kompletnie niepotrzebny. Wygenerowały mi sie podstrony zindeksowane przez google właśnie o takiej konstrukcji i nie dość że jest powielana ta sama treść to jeszcze nie wyświetla się odpowiednio arkusz stytli css i wychodzi mish masz.

    Czy ktoś w wie dlaczego generuje się to dodatkowe index.php? w adresie domyślnym witryny?
    Strona 404 też wskazuje jako adres domyślny witryny na
    http://www.rusztowania-elewacyjne.pl....php/index.php

    powinno być www.rusztowania-elewacyjne.pl
    generuje się i jest indeksowane przez google www.rusztowania-elewacyjne.pl/index.php/index.php

    czy ktoś wie jak to zmienić
    Ostanio edytowane przez rafacorex : 19-12-2010 21:44

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Uzupełnij $live_site, jak nie wiesz co to do użyj szukajki tutaj albo na wiki.joomla.pl.

    Co do index.php w adresie to Joomla posiada coś takiego jak proste adresy - polecam poczytać.

    Zaś co się tyczy indeksownia przez google, to zakładając konto Anaytics czy Webmastertool na googlu, ma się jako taki wpływ, na to w jaki sposób są prezentowane informacje o naszej stronie - z tym też polecam się zapoznać.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    19-12-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    co to $live_site przynam szczerze nie wiem - możesz przesłać linka w jakim kontekście to może być przydatne w moim "kłopocie"

    proste adresy owszem ale tam jest ankieta która ma potem problem z poprawnym działaniem - testowałem to wcześniej i nie bardzo chciało chodzić

    Jeśli chodzi o webmaster ma googlu to tam jest dużo ale nic co poskutkowało. Całą stronę dziś przerobiłem jeszcze raz wygenerowałem i przesłałem mapy witryny właśnie do webmastertool ale skóra mi ścierpła na karku jak zobaczyłem że znów przy generacji błędu 404 jak domyślny adres witryny pojawiło się to dodatkowe "index.php"

    Bardzo dzięki za odpowiedź - zawsze to trochę nowych kierunków poszukiwania odpowiedzi.

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Trzeba uzupełnić $live_site, to jest rozwiązanie i dobra praktyka. To odnośnie prostych adresów i ewentualnych problemów z brakiem ostylowania strony.

    Na którymś z tych dwóch kont googla jest opcja, żeby twojadomena.pl i twojadomena.pl/index.php traktował jako jedną stronę, wtedy nie pokazuje tego index.php w adresie.
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    19-12-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    moje ... podpowiedź z $live_site pomogła na właściwe wyświetlanie strony 404 więc chyba powinno być ok ... dzięki. Zaoszczędziłeś mi tą podpowiedzią duuuużo czasu.:-)

Podobne tematy

  1. PROBLEM- po wpisaniu adresu www strona się nie wyświetla?? jak dodam index.php to OK
    przez mediapharm na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 10-11-2010, 22:27
  2. index.html zamiast index.php
    przez rebelscream na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 05-03-2010, 19:06
  3. Co zmienić? aby strona WWW otwierała się bez dodawania /index.php
    przez jokrasa na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-03-2008, 11:23
  4. Przekierowanie z index.html do index.php - problem !
    przez feronek na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 09-07-2007, 03:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •