Joomla 1.5 Beta już dostępna
Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 51

Temat: Joomla 1.5 Beta już dostępna

  1. #1
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny Joomla 1.5 Beta już dostępna

    12 października 2006, dokładnie w pierwszą rocznicą rozpoczęcia prac nad Joomlą, ma się ukazać piewsza Beta wersji 1.5. Długo wyczekiwana wersja przynosi sporo ulepszeń i nowości. A jak to będzie wyglądało w praktyce, będziemy mogli przekonać się już wkrótce.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny Jak będzie z większą elastycznościa prezentacji treści?

    Witam!

    No właśnie, w zapowiadanych zmianach istniała wzmianka o większej elastyczności odnośnie prezentacji treści. Orientujesz się/ orientujecie czy nowa wersja pozwoli na lepszą organizację odnośnie prezentacji treści na stronie startowej? Czy będzie istniała możliwość układu treści w formie magazynowej, coś na kształt ijoomla, e-zine?

    Pozdro

  4. #3

    Domyślny

    Ja licze tez na to, aż w końcu developerzy pomyslą o sprawnym zarządzaniu zarejestrowanymi użytkownikami. Ale niestety z tego co wiem w Joomli! 1.5 się tego nie doczekam, może ktoś zbawi mnie jakims komponentem szybciej....

    Przykład o co mi chodzi?
    Usuwanie kont nieaktywnych wydaje się być rzecza prostą i szybką... ale jak do cholery to zrobić jak jest zarejestrowanych już prawie 100tys (sto tysięcy) Użyszkodników?!

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Niestety, według mojej wiedzy te zmiany są celowane na 2.0. Zarządzenie uzytkownikami będzie troche poprawione, lepsze filtrowanie, możliowść układania według kolumn itp

  6. #5
    Wiarus neo_fox awatar
    Dołączył
    21-09-2006
    Skąd
     neos-mac:~ neo$ /Users/neo/
    Wpisy
    1 360
    Punkty
    63

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez keicaM
    Ja licze tez na to, aż w końcu developerzy pomyslą o sprawnym zarządzaniu zarejestrowanymi użytkownikami.
    A czego tak konkretnie Ci brakuje?
    Wałkowaliśmy ten temat z Alexem na JoomlaDay i większośc z nas doszła do wniosku że istniejące grupy userów spełniają oczekiwania praktycznie każdego.

    Obiecali że w 1.5 będzie można tworzyć własne grupy userów ale role pozostaną takie jakie są. To znaczy będzie można utworzyć przykładowo grupę o nazwie załóżmy "xxyy" i nadać jej rolę " Author"

  7. #6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez neo_fox
    A czego tak konkretnie Ci brakuje?
    Chyba nie doczytałeś dokładnie mojego posta do końca...

    NIE chodzi o grupy! Do złych wniosków doszliście, a raczej nie dostrzegliście OGROMNYCH problemów z podstawowym zarządzaniem kontami userów. Jeżeli jest kilkadziesiąt kont to jeszcze nie jest problem przejrzec je wszystkie i usunąc niektywowane, ale problem powstaje OGROMNY jeżeli tych kont jest kilkadziesiąt tysięcy! Bo ile zajmie czasu przejrzenie ich wszystkich? Tygodnie?

    Np. Brakuje banalnej rzeczy jaka powinna byc już od dawna: sortowanie wg kolumny "włączone" (to by choc trochę ułatwio kasowanie niektywowanych kont)

    Baza mysql zarejestrowanych rośnie w bardzo szybkim tempie, a nie ma żadnej szybkiej metody na jej oczyszczenie z niektywowanych kont.

    Obecnie nie istnieje "chyba" komponent który by to ułatwiał. Przekopałem się przez oficjalne angielskie Forum (nikt nie potrafił mi również udzielic sensownej odpowiedzi -> http://forum.joomla.org/index.php/to...msg481948.html ) i zagraniczne strony z komponentami do Joomli.
    Ostanio edytowane przez keicaM : 04-10-2006 13:17

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-10-2005
    Wpisy
    125
    Punkty
    17

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez keicaM

    Obecnie nie istnieje "chyba" komponent który by to ułatwiał. Przekopałem się przez oficjalne angielskie Forum
    Byc moze nie istnieje, ale jesli masz z tym problem to pieknie z poziomu phpMyadmina mozna to zrobic (tabela _users)

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komponent do zaawansowanego zarządzania użytkownikami i uprawnieniami istnieje. Chyba $80 albo $99
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez keicaM
    Baza mysql zarejestrowanych rośnie w bardzo szybkim tempie, a nie ma żadnej szybkiej metody na jej oczyszczenie z niektywowanych kont.
    Dodać do crona sql z usuwaniem kont nieaktywnych z określonym wiekiem konta (np. 48 godzin). Bez sensu jest pisanie do tego specjalnego komponentu skoro są inne narzędzia, lepsze i sprawniejsze.

  11. #10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246
    Bez sensu jest pisanie do tego specjalnego komponentu skoro są inne narzędzia, lepsze i sprawniejsze.
    Nic nie jest lepsze od człowieka który zadecyduje z jakiego zakresu nieaktywnosci zostana usuniete konta

    A co to jest phpmyadmin i skąd to wziąść? Żart!
    Oczywiście wcześniej pomyslalem już że można to wykonac przez phpmyadmin (tam mozna sortowac) usuwajac poszczegolnych uzyszkodnikow w tabeli jos_users ale... są też INNE tabele do ktorych standardowo są dodawani rejestrowani uzytkownicy np. tabela jos_core_acl_groups_aro_map. I sprawa się komplikuje! A po co komplikować rzeczy skoro wystarczy dodać sortowanie jednej kolumny w Joomli! w widoku zarejestrowanych osób?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •